Mesterhármas Lewandowskitól, emberhátrányban gálázott a Bayern

B. A.B. A.
2021.03.20. 16:04
Robert Lewandowski továbbra is tündöklő formát mutat (Fotó: AFP)
A Bayern München rég nem látott arcát mutatva, igazi erődemonstrációt tartva emberhátrányban ütötte ki 4–0-ra a Stuttgartot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójának szombati mérkőzésén.

Nem indult jól a Bayern szempontjából a mérkőzés, a vendégStuttgartnak több lehetősége is volt a vezetés megszerzéséhez, ráadásul a 12. percben emberelőnybe került: Alphonso Davies megtaposta ellenfelét, s bár először csak sárga lapot kapott, a VAR-ozás után kiállításra módosult az ítélet.

A hazaiakat nemhogy nem zavarta meg a piros lap, olyan sebességfokozatba kapcsoltak, hogy percek alatt eldöntötték a három pont sorsát: a gólok sorát Robert Lewandowski nyitotta meg, a következőt az első találatnál gólpasszt jegyző Serge Gnabry vállalta magára, végül ismét a lengyel támadó volt eredményes (3–0). A bajorok hat perc alatt háromszor is bevették Gregor Kobel kapuját!

Lewandowski itt nem állt meg, az első félidő hajrájában ismét betalált, teljessé téve a tökéletes mesterhármast: jobbal, fejjel és ballal is eredményes volt (4–0). Nem rossz hangolás a magyar válogatott elleni vb-selejtezőre...

A lengyel támadó már 35 bajnoki gólnál jár az idényben, így jó esélye van arra, hogy megdöntse Gerd Müller elérhetetlennek hitt rekordját: a korábbi Bayern-kiválóság az 1971–1972-es kiírást 40 góllal zárta, emellett volt 38 (1969–1970) és 36 találatos (1972–1973) idénye is.

A második félidőben visszavett a címvédő, így maradt a négygólos különbség. Hansi Flick csapata visszaállította a négypontos előnyt az RB Leipzig előtt, amellyel a válogatott szünetet követően mérkőzik meg.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A Borussia Dortmund más a 3. percben előnybe került a Köln vendégeként Erling Haaland – ki más? – révén, de az öt meccse nyeretlen házigazda fordítani tudott: Ondrej Duda tizenegyese és Ismail Jakobs nagyszerű gólja majdnem véget vetett a Köln rossz sorozatának, ám a hajrában jött ismét Haaland, és legalább az egyik pontot megmentette a BVB-nek (2–2).

A Frankfurt gólokban gazdag összecsapáson múlta felül az Union Berlint (5–2), míg a Wolfsburg a Werder Bremen otthonából távozott három ponttal (1–2).

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Bayern München–VfB Stuttgart 4–0
(Lewandowski 18., 23., 39., Gnabry 22.)
Kiállítva: A. Davies (Bayern, 12.)
Frankfurt–Union Berlin 5–2
(André Silva 2., 41., Andrich 35. – öngól, Kosztics 39., Zuber 90+2., ill. Kruse 7., 45+3.)
Köln–Borussia Dortmund 2–2
(Duda 35. – 11-esből, Jakobs 65., ill. Haaland 3., 90.)
Werder Bremen–Wolfsburg 1–2 (Mohwald 45., ill. Sargent 9. – öngól, Weghorst 42.)