Bundesliga: a Köln csak ráijeszteni tudott a Bayern Münchenre

V. Á.V. Á.
2021.08.22. 19:23
Lewandowski góllal ünnepelte születésnapját (Fotó: AFP)
A Bayern München 3–2-re legyőzte az 1. FC Kölnt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójában.

Az első félidőben nem tudta feltörni a Köln védelmét a címvédő Bayern München. A fordulás után csupán öt percet kellett várni erre, Robert Lewandowski talált be, aki szombaton ünnepelte a 33. születésnapját.

LEWANDOWSKI TALÁLATA

Az 59. percben Serge Gnabry is beköszönt, úgy tűnt, eldőlt a három pont sorsa.

GNABRY GÓLJA

A Köln azonban a 60. percben Anthony Modeste révén szépített, két perc múlva Mark Uth már az egyenlítő gólt ünnepelte. A csapatok nem álltak le, Gnabry talált be ismét, ami három pontot ért a Bayernnek.

A GYŐZTES GÓL

A bajorok két fordulót követően négy, a kölniek három ponttal állnak a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ

Bayern München–1. FC Köln 3–2 (Lewandowski 50., Gnabry 59., 71., ill. Modeste 60., Uth 62.)
korábban
Hoffenheim–Union Berlin 2–2
Szombaton játszották
Eintracht Frankfurt–Augsburg 0–0

Freiburg–Borussia Dortmund 2–1 (Grifo 6., Sallai 53., ill. Keitel 59. – öngól)
Fürth–Bielefeld 1–1 (Hrgota 50. – 11-esből, ill. Klos 45)
Bochum–Mainz 2–0 (Holtmann 21., Polter 56.)

Hertha–Wolfsburg 1–2 (Lukebakio 60. – 11-esből, ill. Baku 74., Nmecha 88.)
Bayer Leverkusen–Mönchengladbach 4–0 (Sommer 3. – öngól, Schick 8., M. Diaby 55., Amiri 87.)
Pénteken játszották
RB Leipzig–VfB Stuttgart 4–0 (Szoboszlai 38., 52., Forsberg 46., André Silva 65. – 11-esből)

1. Wolfsburg 2 2 3–1 +2 6
2. Hoffenheim 2 1 1 6–2 +4 4
3. Bayer Leverkusen 2 1 1 5–1 +4 4
4. Bayern München 2 1 1 4–3 +1 4
5. Freiburg 2 1 1 2–1 +1 4
6. RB Leipzig 2 1 1 4–1 +3 3
7. Borussia Dortmund 2 1 1 6–4 +2 3
8. 1. FC Köln 2 1 1 5–4 +1 3