Hiába vezetett, második bajnokiját is elbukta a Hertha

V. J.V. J.
2021.08.21. 15:25
A Wolfsburg bizonyult jobbnak (Fotó: AFP)
A Dárdai Pál irányította Hertha BSC hazai pályán 2–1-re kikapott a Wolfsburgtól a német labdarúgó Bundesliga 2. fordulójában.

NÉMETBUNDESLIGA
2. FORDULÓ
HERTHA BSC–WOLFSBURG 1–2 (0–0)
Berlin,
Olimpiai Stadion, 25 000 néző. V: Jollenbeck
Hertha: Schwolow – Pekarík, Stark, Boyata (Torunarigha, 84.), Plattenhardt – K-P. Boateng (Jovetics. 43.) – Serdar (Zeefuik, 84.), Ascacíbar – Lukebakio, Selke (Tousart, 85.), Dilrosun (M. Richter, 67.). Vezetőedző: Dárdai Pál
Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon (Gerhardt, 90.) – Schlager (Guilavogui, 90.), Arnold – Baku, Philipp (L. Nmecha, 70.), Steffen (Brekalo, 70.) – Weghorst. Vezetőedző: Mark van Bommel
Gólszerző: Lukebakio (60. – 11-esből), ill. Baku (74.), Nmecha (88.)

Idénybeli második mérkőzésén is kikapott a Bundesligában a Dárdai Pál irányította Hertha BSC.

Az Olimpiai Stadionba kilátogató 25 ezer néző az első félidőben wolfsburgi fölénynek lehetett tanúja: Mark van Bommel gárdájának már a hatodik percben komoly esélye volt a vezetés megszerzésére – Maxence Lacroix fejese ekkor a kapufán csattant –, majd a zöld-fehérek több nagy helyzetet is kialakítottak, gólt viszont a szünetig nem sikerült szerezniük.

A második félidő elejére összeszedték magukat a Dárdai Mártont bokasérülés miatt nélkülöző berliniek, majd több veszélyes támadás után végül a mérkőzés kétharmadánál járva, tizenegyesből szereztek vezetést: a VAR-szobában visszanéztek egy jelenetet, amely során John Brooks szabálytalan volt Dodi Lukebakióval szemben – ezt követően pedig Matthias Jollenbeck játékvezető a tizenegyespontra mutatott.

A büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette, ám ez nem volt elég ahhoz, hogy a Hertha pontot szerezzen a találkozón. Szűk negyedórával később Ridle Bakut találta meg Xaver Schlager labdája a tizenhatoson belül, a középpályás pedig laposan a jobb alsóba lőtt, néhány perccel a rendes játékidő vége előtt pedig a fordítás is összejött a vendégeknek: Josip Brekalo indítását követően a csereként beálló Lukas Nmecha ziccerből bevette Alexander Schwolow kapuját.

A hátralevő percekben a Wolfsburg sikeresen megőrizte az előnyét, így a Hertha most már egyedüli olyan csapatként volt kénytelen elhagyni a pályát, amely még nem tudott pontot szerezni a Bundesliga új idényében. Szebb eredmény elérésére legközelebb a jövő hétvégén, a Bayern München otthonában lesz lehetőségük Dárdai Páléknak...

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Augsburg 0–0

Freiburg–Borussia Dortmund 2–1 (Grifo 6., Sallai 53., ill. Keitel 59. – öngól)
Fürth–Bielefeld 1–1 (Hrgota 50. – 11-esből, ill. Klos 45)
Bochum–Mainz 2–0 (Holtmann 21., Polter 56.)

Hertha–Wolfsburg 1–2 (Lukebakio 60. – 11-esből, ill. Baku 74., Nmecha 88.)
Bayer Leverkusen–Mönchengladbach 4–0 (Sommer 3. – öngól, Schick 8., M. Diaby 55., Amiri 87.)

Pénteken játszották
RB Leipzig–VfB Stuttgart 4–0 (Szoboszlai 38., 52., Forsberg 46., André Silva 65. – 11-esből)

Vasárnap
15.30: Hoffenheim–Union Berlin (Tv: Arena4)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5: ITT A VÉGE! A Wolfsburg három ponttal távozik az Olimpiai Stadionból!

90. perc: A játékvezető öt percet hosszabbít.

90. perc: Wolfsburgi cserék: Roussillon helyén Gerhardt, Schlager helyett pedig Guilavogui játszik a továbbiakban.

88. perc: Fordít a Wolfsburg! Jobb oldali nagy bedobást követően Weghorst fejelt Brekalóhoz, ő indította a nemrégiben csereként beálló Lukas Nmechát, aki pedig ziccerből bevette a Hertha kapuját!

84. perc: Az utolsó berlini változtatások: Boyatát Torunarigha, Serdart Zeefuik, Selkét pedig Tousart váltja.

74. perc: Egyenlített a Wolfsburg! Ridle Bakut találta meg Schlager labdája a tizenhatoson belül, a középpályás pedig laposan a jobb alsóba lőtt.

70. perc: Most már Van Bommel is úgy érzi, eljött a változtatások ideje: Renato Steffen helyén Josip Brekalo, Maximilian Philipp helyett pedig Lukas Nmecha játszik a folytatásban.

67. perc: Újabb csere a Herthánál: Marco Richter érkezik Javairo Dilrosun helyére

Határozottan más Hertha jött ki a második félidőre. Sokkal összeszedettebben játszik Dárdai Pál együttese, amely most már előnyben is van.

60. perc: Lukebakio magabiztosan a kapu jobb oldalába értékesíti a tizenegyest.

58. perc: VAR-vizsgálatot követően tizenegyeshez jut a Hertha! Brooks volt szabálytalan Lukebakióval szemben.

52. perc: Plattenhardt vágott egy 20 méterről elvégzett szabadrúgást a sorfalba.

49. perc: Ezúttal egy nagy hazai lehetőség! Jovetics szelídített meg szép mozdulattal egy felé ívelt labdát, majd egyből célba vette a bal alsó sarkot. Casteels nagy bravúrral és a kapufa segítségével hárított.

47. perc: Steffen bal oldali beadását követően Weghorst elől az utolsó pillanatban mentett szögletre a berlini védelem.

Egyik vezetőedző sem változtatott a szünetben.

46. perc: A csapatok ismét a pályán, jöhet a folytatás!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZ! Dárdai Pál együttesének komoly változtatásra van szüksége, ha meg szeretné nyerni az eddig jóval aktívabban futballozó Wolfsburg elleni mérkőzést.

45. perc: Egy perc lesz a ráadás.

43. perc: Csere a Herthánál: a megsérülő Kevin-Prince Boatenget Sztevan Jovetics váltja.

39. perc: Labdaszerzést követően Boateng indította volna el a mindeddig ritka Hertha-rohamok egyikét, de a Wolfsburg térfelén egy csapattársa sem tartózkodott, és végül a védelem meghiúsította az akciót.

A Wolfsburg járatja a labdát ezekben a percekben.

31. perc Mbabu sem bír magával: rácsúszott Dilrosun lábára, amiért ő is kiérdemelt magának egy lapot.

28. perc: Boateng kap sárgát egy csúnya belépőért.

A Hertha legutóbb a 2019–2020-as idény januárjában tudta bajnokin legyőzni mai ellenfelét – azóta egy döntetlen és a Wolfsburg-győzelem a csapatok mérlege.

20. perc: Mbabu és Baku gyors összjátékát követően Schwolow csapott le a labdára.

Az első bő negyed órában inkább a Wolfsburg akarata érvényesült a pályán.

17. perc: Roussillon ívelését követően Weghorst fejelt kapura, Schwolow nagyszerű bravúrral tornászta fölé a labdát!

6. perc Egy szabadrúgást követően Lacroix fejese csattant a kapufán.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!

Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Hertha–Wolfsburg mérkőzés közvetítésében! A hazaiaknál bokasérülés miatt kihagyja a találkozót Dárdai Márton.