Szoboszlai csodás gólokkal debütált az RB Leipzig kezdőcsapatában

B. A.B. A.
2021.08.20. 20:25
Willi Orbán és Amadou Haidara az első Bundesliga-gólját szerző Szoboszlai Dominik nyakában (Fotó: Getty Images)
Fantasztikusan mutatkozott be az RB Leipzig kezdőcsapatában Szoboszlai Dominik, aki két góllal járult hozzá a Stuttgart 4–0-s legyőzéséhez a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójának pénteki, nyitó mérkőzésén.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
RB LEIPZIG–VFB STUTTGART 4–0 (1–0)

Leipzig, Red Bull Aréna. Vezette: Badstübner
RB LEIPZIG: Gulácsi – Klostermann, Orbán (Mukiele, 76.), Simakan, Gvardiol – T. Adams, Haidara (Sabitzer, 69.) – Szoboszlai (Laimer, 69.), E. Forsberg, Nkunku (Poulsen, 82.) – André Silva (Hvang Hi Csan, 69.). Vezetőedző: Jesse Marsch
STUTTGART: F. Müller – Mavropanosz (Stenzel, 84.), Anton, Kempf – Massimo, Klement (Millot, 73.), Endo, Sosa – Förster (Thommy, 81.), Klimowicz (Kalajdzic, 73.) – Al Ghaddioui (Didavi, a szünetben). Vezetőedző: Pellegrino Matarazzo
Gólszerző: Szoboszlai (38., 52.), E. Forsberg (46.), André Silva (65. – 11-esből)

Több mint nyolc hónapot kellett várni, de Szoboszlai Dominik végre kezdőként kapott lehetőséget tétmérkőzésen az RB Leipzigben. A magyar támadó mellett másik két válogatott játékosunk, Gulácsi Péter és Willi Orbán is ott volt a Stuttgart elleni kezdőcsapatban.

Jól kezdte a mérkőzést a házigazda, az első percekben Orbán mellett Emil Forsberg is helyzetbe került, utóbbi a kaput is eltalálta, de Florian Müller leért a bal alsóra. Az első tíz perc után Szoboszlai került reflektorfénybe, ám előbb a finom passza után André Silva nem tudta megoldani a helyzetet, majd néhány perccel később a kiváló ívelése után egy megpattanó passzt a német kapus Forsberg fejére paskolt, onnan pedig a kapu mellé szállt a labda.

A lipcseiek óriási fölényben futballoztak, 17 lövéssel zárták az első játékrészt, amivel megdöntötték a Bundesliga-rekordjukat, de a vezetés megszerzéséhez kellett némi magyar mágia is: a 38. percben Szoboszlait senki sem támadta meg a tizenhatos jobb csücskénél, légiósunk pedig köszönte szépen a lehetőséget, és kíméletlenül kilőtte a kapu jobb oldalát (1–0).

A szünet után nem kellett várni sokat az újabb gólra, a középkezdés után remek rövid passzos játék végén André Silva sarkazott Forsberg elé, a svéd pedig megduplázta csapata előnyét (2–0).

Az 52. percben történteket már nehezebb szavakkal leírni: a lipcseiek körülbelül 25 méterről, a bal szélről végezhettek el szabadrúgást, Szoboszlai félmagasan, ívelésszerűen lőtte a kapu elé a labdát, amelyhez nem ért hozzá senki, így a bal alsóban kötött ki (3–0).

A kiütést André Silva tette teljessé, a nyáron szerződtetett támadó tizenegyesből szerezte meg első lipcsei gólját (4–0).

Nem sokkal a gól után hármat cserélt Jesse Marsch, aki Szoboszlait is lekapta a pályáról: a magyar válogatott futballista a pályán töltött 69 perce alatt négy lövéssel próbálkozott, ezekből három eltalálta a kaput, és kettőből gól született. Emellett volt négy kulcspassza, 9 kísérletéből öt pontos keresztpassza, 37 próbálkozásból 34 pontos passza és egy sikeres csele.

Az RB Leipzig szép győzelemmel feledtette a Mainz elleni fájó vereséget, és ebben Szoboszlai is szerepet játszott – nem is akármilyet.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Szombat

15.30: Eintracht Frankfurt–Augsburg
15.30: Freiburg–Borussia Dortmund (Tv: Arena4)
15.30: Fürth–Bielefeld
15.30: Hertha BSC–Wolfsburg
15.30: Bochum–Mainz
18.30: Leverkusen–Mönchengladbach (Tv: Arena4)
Vasárnap
15.30: Hoffenheim–Union Berlin (Tv: Arena4)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Az utolsó percek eseménytelenül peregnek.

82. PERC: Egy-egy csere, a Stuttgartnál Thommy váltja Förstert, a hazaiaknál Poulsen Nkunkut.

76. PERC: Orbán is kap egy kis pihenőt, Mukiele váltja.

74. PERC: Nkunko szöglete után Gvardiol fejelt a kapu fölé.

71. PERC: Mavropanosz csúszott rá csúnyán Forsbergre, sárga lap.

69. PERC: Jesse Marsch hármat is cserél, Haidara és André Silva mellett Szoboszlait is lekapja.

65. PERC: GÓÓL! André Silva nem hibázik, magabiztosan a kapu bal oldalába lőtt (4–0).

63. PERC: Tizenegyes a hazaiaknak! Nkunku lövésébe Kempf ért bele kézzel.

60. PERC: Hosszú idő után Gulácsi akcióban, Massimo lövésénél ért le a rövidre.

55. PERC: Orbánt kell ápolni, vérzik az orra, de szerencsére tudja folytatni.

52. PERC: HIHETETLEN, SZOBOSZLAI ISMÉT BETALÁL! Jó 25 méterről, a bal szélről ívelésszerzűen lőtte a kapu elé a labdát, de nem ért bele senki, így a bal alsóban kötött ki (3–0).

50. PERC: Szoboszlai szabadrúgását Forsberg elé ütötte Müller, ő viszont a blokkba lőtt.

46. PERC: MÉGHOZZÁ GÓLLAL, KETTŐVEL MEGY AZ RB LEIPZIG! Szép, rövidpasszos játék a hazaiaktól, a támadás végén André Silva sarkazott Forsberg elé, a svéd pedig köszönte szépen a lehetőséget, és megduplázta csapata előnyét (2–0).

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Szoboszlai gólja

41. PERC: Rosszul beívelt stuttgarti szabadrúgás, Gulácsi könnyedén felszedte.

38. PERC: SZOBOSZLAI, VEZET AZ RB LEIPZG! Senki nem támadta meg a magyar támadót, aki a tizenhatos jobb szélénél köszönte szépen a lehetőséget, és óriási gólt lőtt a kapu jobb oldalába (1–0).

36. PERC: Szoboszlai lépett oda Sosának, megúszta szóbeli figyelmeztetéssel.

33. PERC: Veszélyes beadás a vendégektől, Al Ghaddioui az ötösnél nem sokkal maradt le – egy kicsit még bele is tudott érni.

Ez az első alkalom, hogy két amerikai edző néz farkasszemet egymással a Bundesligában: Jesse Marsch és Pellegrino Matarazzo.

29. PERC: Szoboszlai nem találta el jól a labdát, Forsberg már igen, de pont Müllerhez ment.

26. PERC: André Silva erőteljes, bal oldalról érkező beadásába elég szerencsétlenül, mellel ért bele Kempf, nem sokkal kerülte el a jobb alsót a labda.

23. PERC: Látványos, ollózásszerű megmozdulás André Silvától, de Müller védeni tudott.

22. PERC: A passz jó volt Nkunkutól, a lövés pocsék Forsbergtől.

19. PERC: Adams kapta vissza Forsbergtől a labdát, a lövésbe belevetődtek.

17. PERC: Klostermann vétett el egy indítást, a bal szélen megiramodó Sosa viszont nem találta el a rövid felsőt.

Dani Olmo a tv előtt szurkol a lipcseieknek

16. PERC: Szoboszlai kiválóan ívelt a jobb szélről a hosszú felé, Nkunku megpattanó passzát Müller éppen Forsberg fejére paskolta, szerencséjére onnan a kapu mellé szállt a labda.

14. PERC: Nehezen, de begyötörte középre a labdát a hazai csapat, az ötösnél ólálkodó Orbánnak nem sok hiányzott a gólhoz.

10. PERC: Agresszív letámadás és labdaszerzés lipcsei részről, Szoboszlai finom passza után André Silva ígéretes helyzetben nem találta el jól labdát.

9. PERC: Ezúttal volt lövés, de pont Gulácsi kezei közé.

8. PERC: A vendégek első szöglete nem járt sikerrel, Forsberg blokkolása után jöhet a második.

Fehér-piros szerelésben az RB Leipzig, feketében a vendégek.

5. PERC: Forsberg nagyszerűen fordult kapura, a bal alsóba tartó lövését bravúrral ütötte oldalra Müller, majd Szoboszlai beadását kivágták a védők.

2. PERC: Willi Orbáné az első lehetőség, de a szöglet utáni fejese elkerülte a kaput.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A mérkőzés játékvezetője Florian Badstübner.

Az RB Leipzig az első fordulóban meglepetésre 1–0-ra kikapott a Mainztól, a Stuttgart viszont 5–1-re nyert a Fürth ellen.

Szombat

Vasárnap

Szoboszlai Dominik tétmeccsen először kap lehetőséget kezdőként a lipcsei együttesben.

A találkozót az Arena4 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az RB Leipzig–VfB Stuttgart Bundesliga-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!