Bundesliga: a Bayern 15 perc alatt elintézte az Uniont és az élre állt

M. B.M. B.
2023.02.26. 19:36
Ünneplő Bayern-játékosok – ma este csak egy csapat volt a pályán (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójának utolsó meccsén a címvédő Bayern München könnyed, háromgólos győzelmet aratott hazai pályán az Union Berlin ellen.

Fél óráig állta a bajor rohamokat az Union Berlin védelme. A 31. percben Kingsley Coman ívelte be a labdát a jobb oldalról az ötösre, az ott várakozó Choupo-Moting könnyedén a bal felső sarokba bólintott (GÓLVIDEÓ ITT). 1–0

Szűk tíz perccel később Thomas Müller egy zseniális mozdulattal továbbította a labdát a fővárosiak védelmében tátongó óriási lyukba, ahova Coman is megérkezett – a francia támadó a lendületet megtartva előbb kicselezte a kapust, majd higgadtan a jobb alsóba helyezett (GÓLVIDEÓ ITT). 2–0

Az első félidő ráadásában ismét Müller volt az előkészítő: a bajorok rutinos rókája ezúttal Jamal Musialával rúgatott gólt – Julian Nagelsmann csapata még a szünet előtt, mindössze 15 perc alatt eldöntötte a lényegi kérdéseket (GÓLVIDEÓ ITT). 3–0

A fordulás után a Bayern energiatakarékos üzemmódba kapcsolt, és az eredmény megőrzésére koncentrált – ezt jelezték Nagelsmann cseréi is. Ezzel együtt csupán Frederik Ronnow kapusnak köszönhette az Union, hogy a mérkőzés nem torkollott erődemonstrációból mészárlásba – a Bayern könnyedén nyert és utolérte a Borussia Dortmundot a tabella élén.

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
Bayern München–Union Berlin 3–0
(Choupo Moting 31., Coman 40., Musiala 45+1.)

KORÁBBAN
Hertha BSC–Augsburg 2–0 (M. Richter 61., Lukebakio 70.)
Hoffenheim–Borussia Dortmund 0–1 (Brandt 43.)
1. FC Köln–Wolfsburg 0–2 (Gerhardt 4., Arnold 68. – 11-esből)
Werder Bremen–Bochum 3–0 (Füllkrug 29., Schmidt 43., Ducksch 59.)

RB Leipzig–Eintracht Frankfurt 2–1 (Werner 6., Forsberg 40., ill. Sow 61.)
Mainz–Mönchengladbach 4–0(Li Dzse Szun 25., Ingvartsen 49., Ajorque 72., Weiper 90+4.)
Schalke–VfB Stuttgart 2–1 (Drexler 10., Bülter 40., ill., Sosa 63.)
Freiburg–Bayer Leverkusen 1–1 (Grifo 29., ill. Azmun 68.)

1. Bayern München 22 13 7 2 64–21 +43 46
2. Borussia Dortmund 22 15 1 6 45–27 +18 46
3. Union Berlin 22 13 4 5 35–27 +8 43
4. RB Leipzig 22 12 6 4 45–27 +18 42
5. Freiburg 22 12 5 5 35–32 +3 41
6. Eintracht Frankfurt 22 11 5 6 43–31 +12 38