Gyengébb második félidővel is megnyerte a rangadót a Leipzig

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.02.25. 15:20
Werner szerezte az első gólt (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójában az egyaránt BL-helyekre hajtó RB Leipzig és Eintracht Frankfurt csapott össze Lipcsében. A hazaiak kétgólos előnyre tettek szert az első félidőben, s ugyan a vendégek a szünet után szépítettek, többre nem futotta erejükből, így 2–1-re nyertek Szoboszlai Dominikék.

BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
RB LEIPZIG–EINTRACHT FRANKFURT 2–1 (2–0)
Lipcse
, Red Bull Aréna, 47 069 néző. Vezette: F. Brych
LEIPZIG: Blaswich – Henrichs (Simakan, 90+1.), Orbán, Gvardiol, Halstenberg – Laimer, Kampl (X. Schlager, 69.) – Szoboszlai, Forsberg (Haidara, 69.) – Poulsen (Nkunku, 60.), Werner (André Silva, 69.). Vezetőedző: Marco Rose
FRANKFURT: Trapp – Tuta, Haszebe (Alario, 88.), Smolcic – Knauff (Buta, 60.), Rode (Jakic, 60.), Sow, Max (C. Lenz, 60.) – Lindström, Kamada (Borré, 79.) – Kolo Muani. Vezetőedző: Oliver Glasner
Gólszerző: Werner (6.), Forsberg (40.), ill. Sow (61.)

Mondhatjuk, hogy a Leipzig nekiesett ellenfelének a mérkőzés elején. Marcel Halstenberg már a 2. percben ziccert rontott, majd Emil Forsberg is mellé lőtt, de a 6. percben Timo Werner nem tévesztett – ha botladozva is, de a kapuba talált (1–0). Az irányítás a hazaiaknál maradt, azonban ez meddő mezőnyfölénynek bizonyult, s ugyan az Eintracht Frankfurt próbálkozott, a kaput nem tudta eltalálni. A félidő végén pedig újra betalált a lipcsei csapat: Szoboszlai Dominik indította Wernert, akinek a passzából Forsberg növelte az előnyt (2–0).

Teljesen más felfogásban jött ki a vendégcsapat a második félidőre, gyorsan helyzetbe került kétszer is, de Janis Blaswich mindkétszer hárított. A 61. percben viszont már jött a szépítés, Djibril Sow varrta be a jobb felső sarokba a labdát (2–1). Még szűk tíz percen át tartott a frankfurti lendület, s ebben az időszakban még benne is volt a gól a látogatók játékában, de elmaradt az egyenlítés. A találkozó végére pedig már csak hazai helyzeteket jegyezhettünk fel, Konrad Laimer és André Silva is lezárhatta volna az összecsapást.

Újabb gól nem született, de a Leipzig így is nyert – hiába esett vissza a teljesítménye a második félidőre –, s fontos győzelmet aratott mind a Bajnokok Ligája-helyek, mind a bajnoki cím megszerzése szempontjából.

18. Schalke21271214–41–2713
Jogos az öröm, fontos győzelmet aratott a Leipzig (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 2–3

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, a Leipzig legyőzte az Eintracht Frankfurtot!

90+1. perc: Henrichs helyére Simakan áll be.

90. perc: Négy perc a ráadás.

88. perc: Még egy csere, Haszabe helyénAlario.

87. perc: Laimer jobb oldali beadása után Silva fejelt 8 méterről, de középre ment a labda, így Trapp kiütötte!

85. perc: Nagy helyzet! Nkunku ugratta ki Laimert, aki viszont 10 méterről jócskán mellé lőtt!

84. perc: Kakaskodás miatt kapott sárgát Laimer és Haszebe.

A második félidőben már akadt dolga Blaswichnak is (Fotó: AFP)

79. perc: Borré jön Kamada helyére.

76. perc: Sow találta el a könyökével André Silvát, ezért jár a sárga.

69. perc: Hazai oldalon is három változtatás. Nem folytatja Werner, Forsberg és Kampl, érkezik viszont André Silva, Haidara és Schlager.

67. perc: Laimer elé került oda a labda, aki viszont szemben a kapuval eltörte a labdát, és mellé lőtt 13 méterről.

66. perc:Lindström cselezgetett, majd 10 méterről rászúrta, a kapu jobb oldalába tartó lövést Blaswich viszont bravúrral hárította!

64. perc: Egy jobb oldali szöglet utánSmolcicfejelt nem sokkal fölé 8 méterről.

Sow ezt nagyon beverte (Fotó: AFP)

61. perc: GÓL! SZÉPÍT AZ EINTRACHT! Buta adta be a labdát jobbról Sow-nak, aki 11 méterről, egy pattanás után bevarrta a jobb felső sarokba! 2–1

60. perc: A másik oldalon pedig hármas csere. Lejött Rode, Knauff és Max, beállt Jakic, Buta és C. Lenz.

60. perc: Nkunku áll bePoulsen helyére.

58. perc:Henrichs küldte meg 10 méterről, a labda középre ment, de Trapp csak öklözni tudta.

57. perc:Rode buktatta Forsberget, sárga lap.

A hivatalos nézőszám:47 069.

52. perc:Kolo Muani tűzte rá 17 méterről, Blaswichnak a léc alól kellett kitolnia a labdát!

51. perc:Lindström lőtt 15 méterről, a bal alsót vette célba, de Blaswich leért a sarokra.

Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Sárga lapok: 1–0

Szinte a teljes első félidőben a Leipzig akarata érvényesült, az Eintrachtnak ugyan volt egy jobb időszaka a játékrész közepén, de igazán akkor sem tudott veszélyes lenni.

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Egy perc a ráadás.

40. perc: GÓL! KETTŐRE NŐTT A HAZAI ELŐNY!Szoboszlai ugratta ki remekül Wernert, aki balról középre adott, Forsberg pedig 8 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát! 2–0

33. perc: Orbán késett el, és buktattaKolo Muanit, ezért sárgát kapott.

24. perc: Szoboszlai passzolt Laimerhez, aki 11 méterről lőtt, de Trapp kiütötte a labdát.

18. perc: Wernert ugratták ki, de hosszan tette maga elé a labdát, így Trapp előbb ért oda rá a 16-oson belül.

A gól óta is a hazaiak irányítanak, de azért nem helyeznek akkora nyomást ellenfelükre, mint a mérkőzés legelején.

Werner (fehérben) el tudta rúgni a labdát Trapp mellett (Fotó: AFP)

6. perc: GÓL! VEZET A LEIPZIG!Forsberg szerzett labdát, majd ugratta ki Wernert, aki a 16-oson belül botladozva ugyan, de elpasszolta a labdát Trapp mellett, az pedig a kapuba csorgott a bal kapufát is érintve! 1–0

5. perc: Forsberg lőtt 10 méterről, nem sokkal a bal kapufa mellett suhant el a labda!

2. perc: Óriási helyzet! Poulsen adott be jobbról, de végül kapura ment a bepassza, Trapp pedig pont Halstenberg elé ütötte a labdát, aki viszont 10 méterről, ziccerben méterekkel mellé lőtt!

A Leipzig fehér, az Eintracht fekete szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

A vendégszektor is megtelt (Fotó: AFP)

ELŐZMÉNYEK

Csupán egy pont a különbség a két együttes között a tabellán, így vendéggyőzelem esetén előzhet a frankfurti csapat.

Egyik fél sem lehet túl kipihent, ugyanis hét közben a Bajnokok Ligájában voltak érdekeltek. A mai mérkőzésre a főpróba a Leipzignek sikerült jobban, mivel 1–1-et játszottak otthon a Manchester Cityvel, míg az Európa-liga címvédője 2–0-ra kikapott hazai pályán a Napolitól.

A két csapat őszi meccsén az Eintracht nagyon elverte a Leipziget, 4–0-ra nyertek a frankfurtiak hazai pályán. Igaz, akkor még nem Marco Rose ült a lipcsei kispadon, hanemDomenico Tedesco. Egyébként a szászországiaknak nem annyira megy a „sasok” ellen, ugyanis legutóbb 2019 augusztusában tudták legyőzni őket – akkor 2–1-re. Egyébként a Bundesligában az örökmérleg még így is kiegyenlített: három-három lipcsei és frankfurti siker mellett hét döntetlen.

Szép számmal látogattak ki Lipcsében a mérkőzésre (Fotó: AFP)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a RB Leipzig–Eintracht Frankfurt mérkőzés a Bundesligában!