Grifo góljára Azmun válaszolt, iksz a Freiburg–Leverkusen meccsen

MIKE BARNABÁSMIKE BARNABÁS
2023.02.26. 15:25
Vincenzo Grifo parádés megoldással talált be Hradecky kapujába (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság  (Bundesliga) 22. fordulójában a Freiburg hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Bayer Leverkusennel, amely a Ferencváros ellenfele az Európa-liga nyolcadöntőjében.

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
Freiburg–Bayer Leverkusen 1–1
(1–0)
Freiburg, Europa-Park Stadion, 34 000 néző. Vezette: Siebert
FREIBURG: Flekken – Sildillia, Ginter, Lienhart, Kübler – Doan (Sallai R., 25.), Eggestein, Höfler, Grifo (Petersen, 85.) – Höler – Gregoritsch (Dzsong Vu Jong, 84.). Vezetőedző: Christian Streich
LEVERKUSEN: Hradecky – Frimpong, Kussounou, Tapsoba, Bakker – Demirbay, Andrich, Palacios – M. Diaby (Schick, 66.), Azmun (Amiri, 86.), Hlozek (Wirtz, a szünetben). Vezetőedző: Xabi Alonso
Gólszerző: Grifo (29.), ill. Azmun (68.)

22371216–42–2616

A mérkőzés első percei nem sok gólhelyzetet hoztak a csapatok konyhájára. A 25. percben a vártnál korábban kapott lehetőséget a kispadra nevezett Sallai Roland: a magyar válogatott szélső a megsérülő Doan Ricut váltotta. Négy perccel később a megszületett a Freiburg vezető találata: Vincenzo Grifo tanítani valóan tekert a kapuba a 23 méterről elvégzett szabadrúgásból (GÓLVIDEÓ ITT). 1–0

A kapott gól hatására elkezdett bátrabban támadni a Leverkusen, amelynek Diaby volt a negatív hőse. A francia támadó számos gólhelyzetet elpuskázott, majd az első félidő ráadásában ziccerben rúgta a labdát a jó ütemben kilépő Flekken kapusba.

A fordulás után Xabi Alonso volt az, aki cserékkel frissített – Wirtz, majd Schick érkezett –, de az egyenlítést nem ők, hanem Azmun hozta össze: az iráni csatár kapásból továbbította a kapuba Bakker ívelését (GÓLVIDEÓ ITT).1–1

Nem sokkal ezután ismét előnybe kerülhetett volna a Freiburg, de Lienhart fejesét bravúrral védte Hradecky.

A ráadásban Schick lábában maradt a leverkuseni győzelem, a cseh támadó közvetlen közelről a kapufát találta el, a kipattanót Demirbay puskázta a kapu mellé – hiába támadott többet és dolgozott ki nagyobb helyzeteket a Leverkusen, be kellett érnie egy ponttal, míg a Freiburg elszalasztotta a lehetőséget az RB Leipzig megelőzésére, így továbbra is az 5. helyen tanyázik.

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc: KAPUFA! Demirbay centerezett, de az ötösön érkező Schick a kapufát találta telibe! A kipattanó az imént előkészítő Demirbay elé hullott, aki a hosszú sarok mellett gurította el a labdát! Meccslabda volt.

3 perc lesz a ráadás.

86. perc: Cserélnek a vendégek is: Xabi Alonso is a gólszerzőjét hozza le, Azmun helyére Amiri érkezett.

85. perc: Még egy hazai csere: a gólszerző Grifót Nils Petersen váltja a csatársorban.

84. perc: Gregoritsch helyére a dél-koreai Vu Jong-Dzsong érkezik a hazai oldalon.

Mindkét fél érdekelt az Európa-liganyolcaddöntőjében: a Freiburg a Juventusszal, a Leverkusen a Ferencvárossal csap össze a legjobb nyolc közé jutásért.

77. perc: PALACIOS! Az argentin kellemetlen lövést eresztett meg 20 méterről, Flekken oldalra öklözte a labdát.

75. perc: Frimpong lövése megpattant egy védő lábán, a kapu irányába hulló labdát begyűjtötte Flekken.

71. perc: MI MARADT ITT KI?! Grifo ívelt be egy szabadrúgást a jobb oldalról, Lienhart fejesét Hradecky bravúrral védte, a kipattanót Ginter fejelte a kapu irányába, de a labda elszállt a gólvonal előtt!

68. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍT A LEVERKUSEN! Bakker ívelte be a labdát az ötösre a bal oldalról, a szoros őrizetben érkező Azmun jobb lábbal kapásból a kapuba lőt!

66. perc: Egy vendégszöglet után Andrich fejelt a kapu mellé.

66. perc: Diaby helyére Patrik Schick érkezett a Leverkusenben.

61. perc: Sallai esett el a védők szorításában a tizenhatoson belül, Siebert játékvezető továbbot intett.

Egy óra játék után 0.20–1.49 a várható gólok (xG) aránya. Ez annyit tesz, hogy a Leverkusen dolgozta eddig ki a nagyobb minőségű helyzeteket, de a mérkőzés eddigi egyetlen gólját a hazai csapat szerezte.

58. perc: Egy újabb szépen felépített vendég akció, de a befejezés ezúttal sem sikerül jól Xabi Alonso fiainak.

53. perc: Sallai is megvillant, a magyar szélső lövése ha nem sokkal, de elkerülte a kaput.

49. perc: Demirbay jöhetett jó szögből egy szabadrúgással, de lövése nem talált kaput.

Egy csere volt a szünetben: a vendég csapatban Hlozek helyett Florian Wirtz futott ki a gyepre.

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc: DIABYNAK SEMMI NEM JÖN ÖSSZE! A francia csatár a leshatárról kiugorva a kilépő Flekkenbe rúgta a félidő legnagyobb helyzetét!

Egy perc lesz a hosszabbítás.

40. perc: Mi maradt ki?! Hlozek ívelte a labdát a hosszú (bal) saroknál érkező Frimpong fejére, aki viszont az égbe bólintott!

38. perc: Egy újabb parádés leverkuseni akció végén Diaby elől mentettek hatalmasat a freiburgi védők.

36. perc: Azmun pörgette a labdát Diaby elé, de a francia jó helyről óriási lyukat rúgott.

33. perc: Gregoritsch is besárgult, a hórihorgas németet lökésért figyelmeztette a játékvezető.

29. perc: GÓÓÓÓÓL! VEZET A FREIBURG! VINCENZO GRIFOvédhetetlenül tekert a vendég kapu bal alsó sarkába egy szabadrúgást 23 méterről, a labda a kapufa segítségével kötött ki a hálóban.

26. perc: Sallai rángatta ellenfelét, majd egy tockost is adott neki – meg is kapta a mérkőzés első sárga lapját.

25. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál. Az izomfájdalmakra panaszkodó Doan Ricu helyére a magyar válogatott szélső, Sallai Roland állt be.

A két csapat előző meccsén a Freiburg 3–2-es győzelmet aratott a BayArenában.

A német válogatott szövetségi kapitánya, Hansi Flick is a helyszínen tekinti meg a találkozót.

17. perc: GRIFO! Szép kényszerítőzés a hazaiaknál, az olasz csatár 18 méterről a kapu mellé belsőzött. Másodpercekkel később egy jobb hazai löket érkezett, ezt Hradecky fogta.

15. perc: Demirbay próbálta szöktetni Diabyt, de a védők becsapdázták a franciát – a labda Flekkené lett.

14. perc: Grifo ívelt be egy baloldali szabadrúgást jó 45 méterről, de ez csemege volt Hradeckynek.

11. perc: Diaby robogott el Kübler mellett, majd megpróbálkozott egy fineszes átadással, a labda elakadt egy védő lábában, majd Flekken csapott le rá.

8. perc: Demirbay tekerte be középre a labdát, a hazai védelem üggyel-bajjal tudott csak felszabadítani.

7. perc: Leverkuseni sarokrúgás következik.

A meccset megelőzően a statisztikusok 46 százalék esélyt adtak a hazai csapat sikerére, míg Xabi Alonso gárdájának 26 százaléknyi esélyt adtak a győzelemre.

Nagy pelyhekben hullik a hó Freiburgban, jó kérdés, hogy ez mennyire fogja befolyásolni a mérkőzést.

Piros-fehérben a hazaiak, fehérben a „gyógyszergyáriak”.

Elkezdődött a mérkőzés!

Ez a Bayer Leverkusen összeállítása!

Itt a házigazda Freiburg kezdőcsapata!

ELŐZMÉNYEK

A jelenlegi évad egyik meglepetéscsapatának számító Freiburg a felemás idényt futó Leverkusennel csap össze a Bundesliga 22. fordulójában. Egy győzelemmel a hazai együttes visszaelőzné az RB Leipziget a negyedik helyen, míg a Bayer Leverkusen 3 ponttal feljöhetne a 10. helyre – a Borussia Mönchengladbach rovására.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Freiburg–Bayer Leverkusen bajnoki mérkőzés online közvetítésében!