Bundesliga: a Stuttgart ellen szakadt meg a Schalke nyeretlenségi sorozata

B. A.B. A.
2023.02.25. 20:25
Idei első győzelmét aratta a Schalke (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójában az utolsó helyezett Schalke hét bajnoki mérkőzés után tudott újra nyerni, miután hazai pályán 2–1-re legyőzte a Stuttgartot.

A Schalke az elmúlt négy mérkőzésén gól nélküli döntetlent játszott, most azonban már a tizedik percben betalált. Michael Frey adta be bal oldalról a labdát, Dominick Drexler pedig remekül érkezett, és a kapuba fejelt. 1–0

Még az első félidő vége előtt megduplázta előnyét a hazai csapat. Rodrigo Zalazar vitte fel a labdát a jobb szélen, beadásából Marius Bülter sarokkal helyezett a kapuba. 2–0

A második félidőben szinte a semmiből szépített a Stuttgart. Borna Sosa távoli lövését elnézte Ralf Fährmann, és a labda a lába között utat talált a kapuba. 2–1

Több gól nem született, a Schalke idei első győzelmét aratta, és három pontra megközelítette a bennmaradást érő, 15. helyen álló Stuttgartot.

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
Schalke–VfB Stuttgart 2–1
(Drexler 10., Bülter 40., ill., Sosa 63.)

KORÁBBAN
Mainz–Mönchengladbach 4–0(Li Dzse Szun 25., Ingvartsen 49., Ajorque 72., Weiper 90+4.)
Hertha BSC–Augsburg 2–0 (M. Richter 61., Lukebakio 70.)
Hoffenheim–Borussia Dortmund 0–1 (Brandt 43.)
1. FC Köln–Wolfsburg 0–2 (Gerhardt 4., Arnold 68. – 11-esből)
Werder Bremen–Bochum 3–0 (Füllkrug 29., Schmidt 43., Ducksch 59.)

RB Leipzig–Eintracht Frankfurt 2–1 (Werner 6., Forsberg 40., ill. Sow 61.)