Bundesliga: győzött a Dortmund, és vezeti a tabellát

B. A.B. A.
2023.02.25. 17:32
Győzelmével első helyre került a Dortmund (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójában a Dortmund idegenben legyőzte a Hoffenheimet, így vezeti a bajnokságot. A Werder Bremen három góllal küldte haza a Bochumot, míg a Wolfsburg idegenben nyert 2–0-ra a Köln ellen. A Hertha az Augsburg ellen aratott győzelmével elmozdult a kieső helyekről.

A Dortmund az első félidőben több veszélyes helyzetet is kialakított, de a vezető találat csak a 43. percben jött össze neki; Julian Brandt érkezett jól a szabadrúgásra. A második félidőt is uralták a fekete-sárgák, összesen 11, kaput eltaláló lövéssel fejezték be a mérkőzést, de több érvényes gólt nem szereztek. Győzelmével a Dortmund megelőzte a holnap egymás ellen játszó Union Berlint és Bayern Münchent.

A Hertha a második félidőben Marco Richter és Dodi Lukebakio góljával legyőzte az Augsburgot, így elmozdult a kieső helyről. A berlini együttesben Dárdai Márton hátproblémák miatt az utolsó pillanatban kimaradt a meccskeretből. A Wolfsburg már a negyedik percben vezetést szerzet Yannick Gerhardt révén Kölnben. A második félidő közepén Maximilian Arnold büntetőből állította be a 0–2-es végeredményt.

A Werder Bremen magabiztos győzelmet aratott a Bochum ellen. Az első félidőben Anthony Jung előbb Niclas Füllkrugnak, majd Niklas Schmidtnek adott gólpasszt – Füllkrug 14. góljával megerősítette vezető helyét a góllövőlistán. A második játékrészben Marvin Ducksch alakította ki a végeredményt (3–0), a Werder két vereség után győzött.

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
Hertha BSC–Augsburg 2–0
(M. Richter 61., Lukebakio 70.)
Hoffenheim–Borussia Dortmund 0–1 (Brandt 43.)
1. FC Köln–Wolfsburg 0–2 (Gerhardt 4., Arnold 68. – 11-esből)
Werder Bremen–Bochum 3–0 (Füllkrug 29., Schmidt 43., Ducksch 59.)
RB Leipzig–Eintracht Frankfurt 2–1 (Werner 6., Forsberg 40., ill. Sow 61.)

KÉSŐBB
18.30:Schalke–VfB Stuttgart (Tv:Arena4)

VASÁRNAP
15.30:Freiburg–Bayer Leverkusen (Tv:Arena4)
17.30:Bayern München–Union Berlin (Tv:Arena4)

KORÁBBAN
Mainz–Mönchengladbach 4–0(Li Dzse Szun 25., Ingvartsen 49., Ajorque 72., Weiper 90+4.)

1. Borussia Dortmund 22 15 1 6 45–27 +18 46
2. Bayern München 21 12 7 2 61–21 +40 43
3. Union Berlin 21 13 4 4 35–24 +11 43
4. RB Leipzig 22 12 6 4 45–27 +18 42
5. Freiburg 21 12 4 5 34–31 +3 40
6. Eintracht Frankfurt 22 11 5 6 43–31 +12 38
7. Wolfsburg 22 9 6 7 40–29 +11 33
8. Mainz 22 9 5 8 37–34 +3 32