Bundesliga: fontos pontot szerzett a kiesés ellen küzdő Stuttgart

L. M.L. M.
2023.05.14. 17:33
Exequiel Palacios (balra) előbb összehozott, majd értékesített egy büntetőt (Fotó: Getty Images)
A kiesés elkerüléséért küzdő VfB Stuttgart döntetlent játszott a Leverkusennel a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában szombaton.

Mintegy 47 ezer néző előtt, az Európa-liga elődöntőjében érdekelt Leverkusen ellen szerzett értékes pontot a VfB Stuttgart.

A Bundesliga tabellájának 17., azaz utolsó előtti helyén álló hazaiak szerezték meg a vezetést a találkozó második félidejében. A kaput eltaláló lövés nélküli első játékrész után, az 57. percben kerültek előnybe a fehér mezesek. Exequiel Palacios lépett oda Endo Vatarunak, a játékvezető pedig habozás nélkül a büntetőpontra mutatott. A guineai Serhou Guirassy állt a labda mögé, higgadtan alápöckölt a labdának, amely behullott a Leverkusen kapujába.

Bő tíz perccel később Fabian Bredlow letarolta a tizenhatoson belül Edmond Tapsobát, így a vendégek is büntetőhöz jutottak. Kisebb dulakodás után Palacios magabiztosan értékesítette a tizenegyest, és kiegyenlített.

A döntetlennek a hazaiak örülhetnek jobban, mivel két meccsel a bajnokság vége előtt csak egy pontra vannak az osztályozót érő helytől. Emellett még nehezebb helyzetbe került Dárdai Pál Herthája, amelynek nem elég, ha a maradék találkozóit behúzza, a riválisok botlásaira is szüksége van. Az iksz miatt a vendégek búslakodhatnak, mivel elszalasztották a lehetőséget, hogy fellépjenek a tabella hatodik, már európai kupaszereplést érő helyére.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen 1–1
(Guirassy 57. – 11-esből, ill. Palacios 70. – 11-esből)
KÉSŐBB
17.30:
RB Leipzig–Werder Bremen (Tv:Arena4)– élőben az NSO-n!

KORÁBBAN
SZOMBATON
Bayern München–Schalke 6–0
(T. Müller 21., Kimmich 29. – 11-esből, Gnabry 50., 66., Tel 80., Mazraui 90+2.)
Eintracht Frankfurt–Mainz 3–0(Kamada 18. – 11-esből, Buta 40., Kolo Muani 59.)
Union Berlin–Freiburg 4–2(Behrens 5., Becker 36., 38., Laidouni 80., ill. Gulde 56., Grifo 70. – 11-esből)
Bochum–Augsburg 3–2(Antwi-Adjei 2., Gouweleeuw 59. – öngól, Losilla 62., ill. Maier 29., Yeboah 85.)
Wolfsburg–Hoffenheim 2–1(Kaminski 15., Waldschmidt 75., ill. Guilavogui 90+3.)
Borussia Dortmund–Mönchengladbach 5–2(Malen 5., Bellingham 18. – 11-esből, Haller 20., 23., Reyna 90+5., ill. Benszebaini 75. – 11-esből, Stindl 86.)