A korai hátrány ellenére fordított a Hertha, mégis simán kikapott Kölnben

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.05.12. 20:25
A Köln öt gólt vágott a Herthának (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában a kiesés elől menekülni próbáló Hertha BSC egy rendkívül eseménydús mérkőzésen 5–2-re kikapott az 1. FC Köln vendégeként. Vereségével a sereghajtó berlini csapat az eddiginél is nehezebb helyzetbe került.

BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
1. FC KÖLN–HERTHA BSC 5–2 (3–2)
Köln, RheinEnergie Stadion, 50 000 néző. Vezette: S. Jablonski
KÖLN: Schwäbe – K. Schindler (Kilian, 70.), Hübers, Chabot, Hector – Martel (Thielmann, a szünetben), Szkiri – Ljubicic, Kainz (Huseinbasic, 70.), Maina (Lemperle, 84.) – Selke (S. Tigges, 24.). Vezetőedző: Steffen Baumgart
HERTHA: Christensen – Kenny, Uremovic (Rogel, 12.), Kempf, Plattenhardt (Mittelstädt, 61.) – Tousart, Dárdai M. (S. Serdar, 61.) – Lukebakio (Ejuke, 80.), Jovetics, M. Richter – Niederlechner (Ngankam, 61.). Vezetőedző: Dárdai Pál
Gólszerző: Selke (8.), Hübers (39., 69.), Szkiri (43.),Huseinbasic (81.), ill. Tousart (18.), Jovetics (33.)

Kiváló, fordulatos mérkőzést játszott egymással az 1. FC Köln és a Hertha, de míg a hazaiak nyomás nélkül játszhattak, a vendégek számára a három pont megszerzése létfontosságú lett volna. Ennek ellenére már a 8. percben hátrányba került a berlini csapat Davie Selke fejes gólja után (1–0). A volt Hertha-játékos összefejelt a gólnál Filip Uremoviccsal, és mindkettejüket le kellett cserélni. Gyorsan jött az egyenlítés, Lucas Tousart egalizált (1–1), így minden kezdődhetett elölről. A folytatásban is maradt a remek iram, és ugyan Kingsley Schindler fejesénél közel járt a hazai csapat az újabb gólhoz, mégis a vendégek szereztek vezetést: Dárdai Márton szép indítása után Dodi Lukebakio passzolt Sztevan Joveticshez, aki higgadtan lőtt a hálóba (1–2). Azonban itt nem volt vége a fordulatoknak, néhány perc múlva Timo Hübers csúsztatásának köszönhetően újra döntetlenre állt a mérkőzés (2–2), a szünet előtt nem sokkal pedig már újra a Kölnnél volt az előny, EljeszSzkiri talált be egy kontra végén (3–2). Ráadásul a „kecskék” a félidő hosszabbításában még növelhették is volna az előnyüket.

A fordulást követően támadásban maradt a Köln, s főleg Jan Thielmann és Steffen Tigges volt elemében. Mindkét játékos óriási helyzetet hagyott ki, a dán kapus, Oliver Christensen tartotta meccsben a Herthát. Majd jött Hübers, aki előbb a kapufára fejelt, majd pedig a kapuba oxizott, megszerezve ezzel a második gólját (4–2). Nem tudott váltani Dárdai Pál csapata, továbbra is jöttek a kölni helyzetek, Tigges kapufára lőtt, DenisHuseinbasic pedig a hálóba, amivel végképp eldőlt a találkozó (5–2). Az utolsó 10 percben fejben teljesen szétesett a berlini együttes, többször is odarúgtak a játékosok ellenfeleiknek, és bár így több gólt nem, sárga lapokat viszont kaptak.

A második félidőt tekintve nagyon simán nyertek a kölniek, akik akár nagyobb különbségű győzelmet is arathattak volna. A Herthának ezúttal a védekezése sem működött, és bár az első játékrészben még jó százalékban használta ki helyzeteit a csapat, a szünet után már nem is igazán maradt ereje odaérni a másik kapu elé. A kék-fehérek most imádkozhatnak, hogy vetélytársaik ne szerezzenek pontokat a hétvégén, különben teljesen reménytelen helyzetbe kerül a berlini együttes.

32671939–67–2825
Dárdai Pál is tudja, innen nehéz lesz kiharcolni a bennmaradást (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 2–7

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a Köln végül simán legyőzte a Herthát!

90+2. perc: Richter buktatta Kiliant, újabb berlini lap.

90+1. perc: Ngankam faultolt, sárga lap.

90. perc: 3 perc a ráadás.

90. perc: Serdar sárgult be, miután hátulról odacsúszottThielmann-nak.

89. perc: Thielmann jobb oldali beadása után Tigges fejelt fölé.

84. perc: Maina fejezte be, Lemperle kapott lehetőséget.

Huseinbasic (középen) állította be a végeredményt (Fotó: AFP)

81. perc: GÓL! ELDŐLT! Thielmann adott be jobbról, Rogelről Huseinbasichoz pattant a labda, aki 8 méterről kapura tűzte, a lövése pedig Kenny testéről a kapu jobb oldalába vágódott! 5–2

80. perc: Ejuke váltotta Lukebakiót a vendégeknél.

80. perc: Jobb oldali szöglet után Tigges fejelt fölé az ötös jobb sarkáról.

78. perc: Rogel húzta vissza Thielmannt, ismét egy sárga lap.

77. perc: CHRISTENSEN-VÉDÉS ÉS KAPUFA! Előbb Ljubicic lőtt 25 méterről, Christensen bravúrral kitolta a labdát a jobb alsóból, a kipattanót pedig Tigges 4 méterről a lécre rúgta!

73. perc: Mittelstädt húzta vissza Huseinbasicot, ez is sárga.

72. perc: Hübers faultolt, besárgult.

71. perc: Mittelstädt beadása után Ngankam fejelt mellé 6 méterről.

70. perc: Két hazai csere. Schindler és Kainz helyén Kilian és Huseinbasic.

Richter nem véletlenül csalódott, a Hertha csak egy félidőt át bírta szusszal (Fotó: AFP)

69. perc: GÓL! KETTŐRE NŐTT A KÖLNI ELŐNY!Maina adta be a bal oldalról a labdát, Hübers pedig 4 méterről a léc alá sarokba oxizott! 4–2

63. perc: Hertha-helyzet! Hector nem tudta jól lekezelni a labdát a tizenhatoson belül, Ngankam lecsapott rá, de közelről már csak Schwäbébe tudta rúgni a labdát!

61. perc: Hármas vendégcsere. Niederlechner, Dárdai és Plattenhardt jött le, Ngankam, Serdar és Mittelstädt állt be.

59. perc: KAPUFA! Johetett a szögletet, amely után Hübers csúsztatott a bal kapufára!

59. perc: Ljubicic lőtt 11 méterről, Christensen a léc alól tolta ki a labdát!

58. perc: Hazai ziccer! Thielmann indította meg a kölni kontrát, Mainával játszott össze, majd 7 méterről Christensenbe lőtt a labdát!

57. perc:Chabot tartotta felPlattenhardtot, sárga lap.

51. perc: Hatalmas helyzet!Thielmannremekül lódult meg a jobb oldalon, élesen középre ívelt, Tigges érkezett, 3 méterről kapura lőtt, ám Christensen óriási bravúrral védett!

50. perc: Tigges lőtt 10 méterről, félfordulatból, de könnyedén fogta a vendégek kapusa.

47. perc:Thielmann tekert jól középre a jobb oldalról, Tigges nem sokkal maradt le róla a tizenegyespont magasságában!

46. perc: A szünetben Thielmann állt be Martel helyére.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

Christensen hiába védett jól (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 1–2

45+6. perc: Vége az 5 gólt hozó első félidőnek!

45+5. perc: Dárdai húzta vissza a Schindlert, ezért járt a sárga.

45+4. perc: Kainz bal oldalról adott be, Hübers 8 méterről nem olyan nagyon sokkal csúsztatott mellé.

45+2. perc: Kainz lőtt 13 méterről középre,Christensen szögletre ütötte! A sarokrúgás után felszabadított a Hertha.

45. perc: 5 perc a ráadás.

43. perc: GÓL! FORDÍT A KÖLN!Tigges iramodott meg a bal szélen, majd Maina átvette a tőle a labdát, középre passzolt, Szkiri pedig12 méterről laposan a jobb alsóba lőtt! 3–2

42. perc: Kainz bal oldali szöglete után Chabot fejelt 6 méterről, Christensen csak kiütni tudta!

Hübers egyenlített (Fotó: AFP)

39. perc: ÚJABB GÓL! GYORSAN EGALIZÁL A KÖLN!Kainz szabadrúgásból ívelt be a bal oldalról,Hübers érkezett a rövidre, és 4 méterről a hosszúba csúsztatott! 2–2

37. perc:Lukebakio csúszott oda Kainznak, sárga lap.

Jovetics köszöni meg Lukebakiónak a gólpasszt (Fotó: AFP)

33. perc: GÓL! MÁR A HERTHÁNÁL AZ ELŐNY!Dárdai indítottaLukebakiót, aki a csel közben elcsúszott, de estében is tovább tudta passzolni a labdát, amelyre Jovetics érkezett, és 14 méterről a bal alsóba lőtt! 1–2

31. perc: Martel tekert fölé 20 méterről.

28. perc: Szkiri lőtt távolról, Christensen biztosan fogta a kabdát.

25. perc: Óriási helyzet! Maina csinált meg egy jó cselt a bal oldalon, majd átívelt a hosszúra, ahol Schindler 6 méterről teljesen üresen fejelhetett, de a középre tartó labdát kiváló reflexmozdulattal és bravúrral ütötte ki Christensen!

24. perc: Selke sem tudja folytatni, aki minden bizonnyal a korábbi összefejelés miatt nincs jól. Tigges váltotta a hazai gólszerzőt.

24. perc: Martel rúgott oda Dárdainak, villant a sárga.

Tousart-t ölelgetik a társak az egyenlítő gólja után (Fotó: AFP)

18. perc: GÓL! EGYENLÍT A HERTHA!Richter kevergetett a kaputól balra, majd középre tett, Schindler rossz helyre szabadított fel, Tousart-hoz került oda a labda, aki 12 méterről a jobb alsóba lőtt! 1–1

15. perc: Hector lőtt 16 méterről a bal alsó felé, Christensen ujjheggyel hozzáért, így szöglet, amelyből aztán nem lett veszély.

13. perc: Kainz bal oldali szögletét követően Martel fejelt jócskán mellé 7 méterről.

12. perc: Uremovic nem is tudja folytatni, Rogel a helyén.

Uremovic fejelt össze Selkével a gólnál, a Hertha játékosát ápolni kell.

8. perc: GÓL! VEZET A KÖLN!Martel jobb oldali beadása után az exherthás Selke 6 méterről a jobb alsóba fejelt! 1–0

A Köln piros-fehér, a Hertha sötétkék szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

Dárdai Pál mérkőzés előtt nyilatkozatátide kattintvalehet elolvasni.

A Hertha az előző fordulóban nyolc nyeretlen összecsapás után tudott három pontot szerezni, miután 2–1-re legyőzte a Stuttgartot. Dárdai Pál együttes azonban még így is sereghajtó, azaz létfontosságú a csapat számára, hogy újra nyerjen, egy ponttal nem sokra megy.

A hazai csapat legutóbb február 12-én nyert saját pályáján, akkor a Frankfurtot sikerült legyőzni (3–0), azóta öt otthoni találkozón két pontot gyűjtött a csapat.

A Köln az előző öt mérkőzésén tíz pontot szerzett, azaz egyáltalán nincs rossz formában. S mivel a 11. helyen áll a csapat, a kiesés réme már nem fenyegeti, de a nemzetközi kupás helyek is messze vannak, így különösebb nyomás nélkül játszhatnak a kölniek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az 1. FC Köln–Hertha BSC mérkőzés a Bundesligában!