Bundesliga: Haller duplázott, a Dortmund magabiztosan nyert

CS. M.CS. M.
2023.05.13. 20:24
Győzött a BVB, így továbbra is van esélye, hogy bajnok legyen (Fotó: Getty Images)
A Borussia Dortmund 5–2-re legyőzte a Borussia Mönchengladbachot a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójának szombati játéknapján, így két körrel a vége előtt továbbra is csak egy pont a hátránya a Bayern Münchennel szemben.

A Bayern München 6–0-ra kiütötte ezen a játéknapon a Schalkét, így nagy nyomás volt a Dortmundon, a bajnoki cím szempontjából kötelező győzelem előtt állt a Mönchengladbach ellen. Ez azonban nem törte meg a BVB-játékosok lendületét, sőt: az 5. percben Sébastian Haller lövése után Donyell Malen fejelt az üres kapuba, máris vezettek a hazaiak.

A szünetig aztán meg is szórta ellenfelét a Dortmund, előbb Jude Bellingham váltott gólra egy 11-est, majd Haller duplázott (4–0). A fordulást követően a BVB visszavett a tempóból, de a Mönchengladbach épp ellenkezőleg, rákapcsolt, s a hajrához közeledve büntetőből szépített, majd a 86. percben is szerzett egy gólt. Sőt, további helyzetek is adódtak a vendégek előtt, de akkor már késő volt az egyenlítéshez/fordításhoz, ráadásul a 95. percben még a túloldalon Giovanni Reyna is beköszönt.

Ezzel a sikerrel két körrel a vége előtt továbbra is egy pontra van a Bayern Münchentől a BVB, de előbbi játszik még rangadót, jövő héten az RB Leipzig ellen...

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Mönchengladbach 5–2
(Malen 5., Bellingham 18. – 11-esből, Haller 20., 23., Reyna 90+5., ill. Benszebaini 75. – 11-esből, Stindl 86.)
KORÁBBAN
Bayern München–Schalke 6–0
(T. Müller 21., Kimmich 29. – 11-esből, Gnabry 50., 66., Tel 80., Mazraui 90+2.)
Eintracht Frankfurt–Mainz 3–0 (Kamada 18. – 11-esből, Buta 40., Kolo Muani 59.)
Union Berlin–Freiburg 4–2 (Behrens 5., Becker 36., 38., Laidouni 80., ill. Gulde 56., Grifo 70. – 11-esből)
Bochum–Augsburg 3–2 (Antwi-Adjei 2., Gouweleeuw 59. – öngól, Losilla 62., ill. Maier 29., Yeboah 85.)
Wolfsburg–Hoffenheim 2–1 (Kaminski 15., Waldschmidt 75., ill. Guilavogui 90+3.)