Orbán egyenlített, Szoboszlai megnyerte a meccset a Leipzignek

DOMONKOS SÁNDOR BÁLINTDOMONKOS SÁNDOR BÁLINT
2023.05.14. 17:19
Fotó: Getty Images
Izgalmas végjáték után a magyar válogatott játékosainak góljaival fordított és győzte le 2–1-re a Werder Brement az RB Leipzig a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában. Marco Rose együttesében Willi Orbán a 87. percben egyenlített, a győztes gólt a 96. percben Szoboszlai Dominik szerezte.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
RB Leipzig–Werder Bremen 2–1 (0–0)

Lipcse, Red Bull Aréna, 47 069 néző. Vezette: Badstübner
RB Leipzig: Blaswich – Simakan, Klostermann (Gvardiol, 71.), Orbán, Henrichs (Halstenberg, 71.) – Laimer (X. Schlager, 81.), A. Haidara (Kampl, 71.) – Szoboszlai, Forsberg (Poulsen, 76.) – Werner, Nkunku. Vezetőedző: Marco Rose
Werder:
Pavlenka – Veljkovics, Stark, Friedl – Weiser, Grujev (N. Schmidt, 76.), A. Jung – Bittencourt (Dinkci, 78.), Stage – Schmid (Mbom, 86.), Ducksch (Philipp, 76.). Vezetőedző: Ole Werner
Gólszerző:
Orbán (87.), Szoboszlai (90+6.), ill. Bittencourt (70.)

Esélyeshez méltóan kezdett a Bajnokok Liga-indulásra hajtó RB Leipzig, amely ha nem is szögezte saját kapujához a középmezőnybe tartozó Werder Brement, de komoly védekezőmunkára késztette azt. Ugyan a brémaiaknak is akadt egy-két elfutásuk a jobb oldalon, de a gólhoz a hazaiak álltak közelebb. Hiába akadt Timo Wernernek, Benjamin Henrichsnek, Mohamed Simanakkan is helyzete, majd a szünet előtt egy bal oldali szögletből hiába találta el a kapufát Szoboszlai Dominik, gól nélküli döntetlennek fordultak a csapatok.

A második félidőre viszont jóval aktívabb brémai csapat érkezett ki, amely több helyzetet is kidolgozott. A Leipzig ugyan Christophe Nkunku révén megszerezte a vezetést, de Mohamed Simakan labdaszerzésnél elkövetett kisebb szabálytalansága miatt a játékvezető érvénytelenítette azt, melyre a Werder szinte góllal válaszolt, amikor egy jobb oldali beadás végén a hosszún üresen érkező Leonardo Bittencourt közelről volt eredményes. (VIDEÓ ITT)

Bár a második félidőben akadozott a játék, de ez nem akasztotta meg a hazaiakat, akik a 87. percben Christophe Nkunku beadása után a hosszún érkező Willi Orbán fejesével előbb egyenlítettek (VIDEÓ ITT), majd a hosszabbításban, a 96. percben Szoboszlai Dominik közelről szerzett góljával (VIDEÓ ITT) nem csak fordítottak, hanem 2–1-re meg is nyerték a mérkőzést, nagy lépést téve a Bajnokok Liga-indulást érő helyezések elérése felé.

A FORDULÓ KORÁBBI EREDMÉNYEI
VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen 1–1
(Guirassy 57. – 11-esből, ill. Palacios 70. – 11-esből)
Bayern München–Schalke 6–0
(T. Müller 21., Kimmich 29. – 11-esből, Gnabry 50., 66., Tel 80., Mazraui 90+2.)
Eintracht Frankfurt–Mainz 3–0(Kamada 18. – 11-esből, Buta 40., Kolo Muani 59.)
Union Berlin–Freiburg 4–2(Behrens 5., Becker 36., 38., Laidouni 80., ill. Gulde 56., Grifo 70. – 11-esből)
Bochum–Augsburg 3–2(Antwi-Adjei 2., Gouweleeuw 59. – öngól, Losilla 62., ill. Maier 29., Yeboah 85.)
Wolfsburg–Hoffenheim 2–1(Kaminski 15., Waldschmidt 75., ill. Guilavogui 90+3.)
Borussia Dortmund–Mönchengladbach 5–2(Malen 5., Bellingham 18. – 11-esből, Haller 20., 23., Reyna 90+5., ill. Benszebaini 75. – 11-esből, Stindl 86.)

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! RB LEIPZIG–WERDER BREMEN 2–1

90+6. PERC: GÓÓÓÓÓÓL! SZOBOSZLAI DOMINIK! GYORS TÁMADÁS VÉGÉN NEM TUDTA KIHÚZNI A WERDER BREMEN ÉS EGY BAL OLDALI CENTEREZÉS UTÁN SZOBOSZLAI ÉRKEZETT KÖZÉPEN, ÉS HAT MÉTERRŐL PASSZOLT A KAPUBA!

90+5. perc: Simakan kapott jó labdát a második hullámban érkezve balról, de ballábas lövésével nem találta el a kaput.

90+4. perc: újabb lehetőségek a hazaiak előtt egy pontrúgás után, de Pavlenka kapujára már nem okoznak veszélyt.

90+2. perc: Eren Dinkci kapott kiugratást a társaktól, de hiába fejezte be higgadtan az akciót a brémai támadó, les miatt elvették a gólját.

90. perc: hét perc a hosszabbítás.

87. PERC: GÓÓÓÓÓÓL! WILLI ORBÁN!!! NKUNKU BALRÓL BETETT LABDÁJÁRA A HOSSZÚN ÉRKEZIK A MAGYAR VÁLOGATOTT HÁTVÉD ÉS VÉDŐJÉT MEGVERVE BÓLINT A KAPUBA!

86. perc: az utolsó csere a meccsen, Schmidet Jean Manuel Mbom váltja.

84. perc: a csereként beállt Poulsen csúsztatott mellé egy jobb oldali szöglet utáni beadást.

81. perc: Laimer nem tudja folytatni, Schlager váltja.

78. perc: a gólszerzőt is lehozta Ole Werner, Leonardo Bittencourt helyén Eren Dinkci.

76. perc: megint cserélnek a hazaiak, Emil Forsberg helyén Yousuf Poulsen a pályán, a vendégeknél pedig Marvin Duckschs helyét Maximilian Philipp vette át, Grujev helyére pedig Niclas Schmidt érkezett.

74. perc: újabb óriási lehetőség a Leipzignél, de ez is les. Igaz, Nkunku ezt így is kihagyta, Pavlenkát pedig ápolni kell.

73. perc: tumultuózus jelenetek a pályán, melynek végén Szoboszlai Dominik és Gruev is sárga lapot kapott.

71. perc: cserélt is Marco Rose, a hazaiak vezetőedzője, aki három helyen változtatott: Haidara helyén Kampl, Henrichs helyett Halstenberg, Klostermann helyett Gvardiol a pályán.

70. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A WERDER BREMEN! EGY BEDOBÁS UTÁN MARVIN DUCKSCHS ADTA BE A LABDÁT, MELYRE A HOSSZÚN ÜRESEN ÉRKEZETT BITTENCOURT, AKI KÖZELRŐL NEM HIBÁZOTT!

68. perc: a játékvezető hosszasan elemezte a Leipzig gólját, végül úgy döntött, visszavonja a találatot, mert Mohamed Simakant szabálytalannak látta Bittencourttal szemben a labdaszerzésnél. Marad a 0–0.

65. PERC: GÓÓÓÓÓL! NKUNKU! AHOGY KINYÍLT FESZES VÉDEKEZÉSÉBŐL A WERDER, RÖGTÖN KONTRÁZHATOTT A LEIPZIG, AMELY LAIMER INDÍTÁSA ÉS WERNER BEADÁSA UTÁN CHRISTOPHE NKUNKU RÉVÉN SZERZETT VEZETÉST!

64. perc: micsoda reflex Blaswichtól! Weiser jobb oldali beadása úgy tűnt, a társakhoz megy, ehelyett egy belenyúló láb miatt a Leipzig kapusának nagyot kellett védenie lábbal, majd nem sokkal később Bittencourt tekerése nem találta el a kaput. Ezek most a Werder pillanatai voltak!

61. perc: most Werner próbálkozhatott, de jobb oldali betörése balos tekerése nem sokkal a hosszú kapufa mellett hagyta el a játékteret.

58. perc: Nkunku vállalta el a lövést, de fölétekert a francia.

57. perc: Nkunkut ütközte le Friedl sárga lapot érően középen, a kaputól mintegy 20 méterre. Ez ígéretes helyzet Szoboszlai Dominik számára.

56. perc: Jung kapott sárga lapot, amiért nem engedte elvégezni a hazaiak szabadrúgását.

55. perc: óriási lehetőség a Werder előtt is! Labdaszerzés után lendületes ellenakciót vezettek a brémaiak, melynek végén Schmid lökete nem sokkal kerülte el Blaswich kapuját.

52. perc: Konrad Laimer próbálkozott távoli, 25 méterről elvállalt lökettel, melyet Pavlenka oldalra tudott paskolni, majd nem sokkal később Haidara kísérlete tévesztett célt.

50. perc: Szoboszlai távolról belöbbölt labdája Simakant kereste, aki bele is fejelt, de irányítani már nem tudta azt, a vendégek pedig tisztáztak.

49. perc: Nkunkut néhány másodperc leforgása alatt kétszer is szabálytalanul próbálják megállítani a brémaiak, utóbbi esetben ápolásra is szorul a francia támadó.

46. perc: egyik csapat sem cserélt a szünetben.

46. perc: folytatódik a mérkőzés!

ELSŐ FÉLIDŐ

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! RB LEIPZIG–WERDER BREMEN 0–0

42. perc: Szoboszlai majdnem gólt lőtt szögletből! A magyar középpályás egy bal oldali sarokrúgást tekert a rövidre, de csak a kapufát találta el.

37. perc: Ducksch szabadrúgása csak Blaswichnak jó, az ellentámadás után pedig veszélyeztetnek a hazaiak, Werner beadása azonban nem volt jó Nkunkunak. A német pedig már lesen volt az indítás pillanatában.

36. perc: Henrichs is besárgul, miután csúnyán odarúgott Weisernek.

34. perc: Nkunku kapott majdnem kiváló indítást, de két védő szorításában nem tudta átvenni a labdát.

30. perc: újabb nagy helyzet! Ezúttal Werner bal oldali belöbbölt labdája találta meg a hosszún az előrehúzódó Simakant, akinek fejese mellément, s mint kiderült, lesen is volt.

28. perc: tényleg érik a lipcsei gól, de most a gólvonaltól egy méterre mentettek a vendégek Forsberg centerezése után.

27. perc: egyre jobban nyom a Leipzig. Ezúttal Forsberg 16-oson kívülről leadott lövését blokkolta Stark.

25. perc: Henrichsnek is van vállalkozókedve. A balhátvéd a kaputól 19 méterre próbálkozott, de nem találta el a kaput.

22. perc: Nkunkut nagyon nehezen tudják megállítani a vendégek, többedik alkalommal csak szabálytalanság árán kapcsolják ki a franciát. Stark pedig most sárga lapot is kapott tettéért.

21. perc: Laimer pedig egy lapos lövéssel próbálkozott, de gyengére sikerült a lipcsei középpályás kísérlete, melyet Pavlenka simán védett.

20. perc: NAGY LEHETŐSÉG! Werner kapott kiváló indítást a brémai tizenhatoson belül, gyönyörűen is vette át és a megoldása még szebb lett volna, de föléemelt.

19. perc: megint Weiser adhatott be jobbról, de Ducksch nem tudta lekezelni a beívelést.

15. perc: újabb ígéretes lipcsei lehetőség, Szoboszlai jobbról betett labdájával Wernert kereste, de nem találta meg, ráadásul a csatár lesen is volt.

13. perc: Weiser megint jó labdát kapott a jobbszélen, de a brémai játékos beadásáról nem sokkal lemaradt Schmid a hosszún. Az újabb Werder-szöglet megint veszélytelen.

10. perc: a bal és a jobb oldalon is próbálja feltörni a vendégek védelmét a Leipzig, de a labdajáratás után a középre tett labdát Werner már nem tudta Nkunku felé továbbítani.

8. perc: Szoboszlai húzott el a jobbszélen, de beadására nem érkezett társ. A labda azonban a hazaiaknál maradt, de Haidara 17 méterről leadott lövése épp Pavlenka kezében kötött ki. Mozdulnia sem nagyon kellett erre a brémai kapusnak.

MEGADJÁK A MÓDJÁT A LIPCSEI SZURKOLÓK

4. perc: Ducksch ezúttal távolról végezhetett el szabadrúgást, de a vendégek támadójának beadása Blaswich kezében halt el.

3. perc: helyzet a vendégeknél is, de Weiser jobb oldali beadását Klostermann szögletre mentette. Ducksch sarokrúgása pedig nem veszélyes.

1. perc: Szoboszlai próbált néhány szép csel után betörni a vendégek tizenhatosán belülre, de ott már elválasztották a labdától a lipcseiek magyar középpályását a Werder védői.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

A házigazda lipcseiek fehér, a vendég brémaiak fekete szerelésben lépnek pályára.

ELŐZMÉNYEK

Nagy lépést tehet a Bajnokok Ligájában való indulás felé a RB Leipzig. Ha német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában Marco Rose negyedik helyen álló együttese legyőzi a 12. Werdert, nagy lépést tesz a Bajnokok Ligája-indulást érő helyek kiharcolása felé, hiszen a lipcseieknek egy meccsel kevesebbet játszva két pont a hátrányuk a harmadik helyezett Union Berlinhez képest, s ha begyűjtik a három pontot, visszaelőzik a fővárosi riválist a tabellán.

Bár Marco Rose, a Leipzig vezetőedzője nincs könnyű helyzetben, hiszen Gulácsi Péterre továbbra sem számíthat, a brémaiaknál Felix Agu, Marcel Hilssner, Amos Pieper és a gólvágó, Niclas Füllkrug sem bevethető.

Az RB Leipzig egyébként jó formának örvend, hiszen legutóbbi öt bajnokijából négyet megnyert, ezzel szemben a Bremen egy siker és egy döntetlen mellett háromszor szenvedett vereséget.

A Red Bull Arenában pedig kifejezetten jól megy Szoboszlai Dominikéknak, akik hazai környezetben 11 győzelemnél, illetve két-két döntetlennél és vereségnél járnak, ugyanakkor a Werder több csapatot is megtréfált idegenben, miután öt győzelme mellett négyszer játszott döntetlent és hatszor kapott ki.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A RB LEIPZIG–WERDER BREMEN NÉMET ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!