Pavard gólja döntött – klubvilágbajnok a Bayern!

BALÁZS DÁVID KÁROLYBALÁZS DÁVID KÁROLY
2021.02.11. 18:52
Összejött a Bayernnek a „mesterhatos” (Fotó: AFP)
A Bayern München Benjamin Pavard góljával legyőzte a Tigres UANL-t a katari labdarúgó-klubvilágbajnokság fináléjában, így 2013 után ismét elhódította a serleget.

KLUBVILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
DÖNTŐ
Bayern München (német)–Tigres UANL (mexikói) 1–0 (0–0)
Al-Rajjan, Education City Stadium. Vezette: Esteban Ostojich
BAYERN MÜNCHEN: Neuer – Pavard, Süle, L. Hernández, Davies – Kimmich, Alaba – Coman (Douglas Costa, 73.), Sané (Musiala, 73.), Gnabry (Tolisso, 64.) – Lewandowski (Choupo-Moting, 73.). Vezetőedző: Hansi Flick
TIGRES UANL: Guzmán – Luis Rodríguez (Quinones, 80.), Reyes, Salcedo, Duenas – Aquino, Rafael Carioca, G. Pizarro, Quinones – C. González, Gignac. Vezetőedző: Ricardo Ferretti
Gólszerző: Pavard (61.)

Lendületesen kezdett a Tigres UANL, amivel egy picit meg is lepte a Bayern Münchent. A bajorok azonban feljavultak és egyre több helyzetet dolgoztak ki. A 18. percben Kimmich átlövése után a vezetést is megszerezték – úgy tűnt. A játékvezető előszőr gólt ítélt, ám a videózás után a lesen álló Lewandowski miatt, aki a kapust akadályozta a kilátásban, annullálta a találatot. A meg nem adott gól után még jobban játszottak a bajorok, betalálni viszont nem tudtak az első játékrészben.

A fordulás után tovább nyomott a Bayern, amely az 59. percben Benjamin Pavard góljával megszerezte a vezetést – először les miatt nem adta meg a találatot a játékvezető, ám a vonalazgatás után a 61. percben megadta(1–0). A Tigres-játékosok teljesen elfogytak az erejükkel, alig jutottak már át az ellenfél térfelére, míg a csereként beálló Bayern-támadók többször is veszélyeztettek, kétszer kapufáig jutottak. A mexikói csapat majdnem az év öngólját is összehozta hátul: az egyik védő fejelte haza a labdát, ám a Tigres kapusa már félúton volt, így iszkolnia kellet vissza, s a gólvonal előtt megállította a labdát.

A Bayern München összehozta a „mesterhatost”, azaz mindegyik sorozatban diadalmaskodott, amiben elindult (Bundesliga, Német Kupa, Német Szuperkupa, Bajnokok Ligája, UEFA-Szuperkupa és a klub-vb), és 2013 után ismét klubvilágbajnok lett.

ROBERT LEWANDOWSKI LETT A TORNA JÁTÉKOSA

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A DÖNTŐ! A BAYERN MÜNCHEN EZT IS MEGNYERTE!

90+4. perc: Gignac előtt adódott vélhetően az utolsó egyenlítési lehetőség, ám nem találta el a kaput.

90+1. perc: Carioca kapott sárga lapott. Tolissóval szemben szabálytalankodott.

90. perc: Négy perc a ráadás.

90. perc: Costa játszotta meg Choupo-Motingot, aki balösszekötőből hibázott és lőtt a kapu fölé.

89. perc: Elkészült az erejével a Tigres.

87. perc: Nagyot harcolt Gignac, de ma kevés jó labdát kapott eddig.

85. perc: Costa bikázta a labdát Guzmanba. Óriási lehetőséget szalasztott el a Bayern!

84. perc: Majdnem az év öngólját láttuk! Egy mexikói védő fejelte „vakon” hátra a kapusnak a labdát, ám Guzman már kimozdult rá, így iszkolni kellett vissza. Végül a gólvonal előtt megállította a labdát.

83. perc: Gignac puskázott el egy ígéretes helyzetet.

81. perc: Óriási Bayern kapufa. Marad az 1–0!

80. perc:Julian QuinonesLuis Rodríguez helyére.

80. perc: Gignac ismét lesen kapta a labdát. Dühében elrúgja a játékszert.

78. perc: Most már hatalmas a bajorok fölénye, a Tigres nem képes átjutni az ellenfél térfelére.

76. perc: Tartja a labdát a Bayern.

73. perc: Leroy Sané, Kingsley Coman, Robert Lewandowski le, helyükre Douglas Costa, Jean-Eric Maxim Choupo-Moting és Jamal Musiala be.

73. perc: Alaba távoli bombája ment fölé.

72. perc: Hármas cseréhez készülődik a Bayern.

70. perc: A szabadrúgás után Tolisso fejéről hagyta el a labda a játékteret.

69. perc: Coman lerántása után Luis Rodríguez „sárgult be”.

67. perc: A felívelés után megint kezezést reklamálnak a mexikóiak.

67. perc: A Tigres végezhet el kb 35 méterről szabadrúgást.

64. perc: Corentin Tolisso váltja Serge Gnabryt.

63. perc: A Tigres-játékosok reklamáltak kezezést. A játékvezető továbbot int!

Egy felívelés után Robert Lewandowski fejelte le Benjamin Pavardnak a labdát, aki közelről a kapuba passzolt. 1–0

61. PERC: GÓL – MEGADTÁK: PAVARD GÓLJÁVAL VÉGÜL VEZET A BAYERN!

60. PERC: VIDEÓZÁS!

59. PERC: HIÁBA KERÜLT A LABDA A HÁLÓBA, LES MIATT (EGYELŐRE) NEM ADJA MEG A BAYERN GÓLJÁT A JÁTÉKVEZETŐ.

58. perc: Ezúttal sem tudott veszélyes akciót végigvinni a Tigres.

55. perc: Comant választották el a labdától az utolsó pillanatban a mexikói védők. Ziccert akadályoztak meg vele!

54. perc: Nehezen töri fel a Bayern a Tigres védelmét.

51. perc: Gnabry a balösszekötő pozícióból szánta rá magát a lövésre, labdája nem sokkal a kapu fölé szállt.

51. perc: Gignacot ugratták ki a társak, ám a 35 éves francia támadó lesen kapta a labdát.

50. perc: Sikertelen volt a Tigres támadása. Kirúgás következhet.

48. perc: Sané távoli fejese szállt a kapu fölé.

46. perc: Ha ebben a játékrészben nem jutnak dűlőre a csapatok, akkor kétszer 15 perces hosszabbítás következik.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZ. NINCS GÓL EGYELŐRE A FINÁLÉBAN!

45. perc: Két perc a ráadás.

45. perc: A beadást könnyedén hatástalanította a Tigres, majd a kippatanó után Coman átlövését is.

44. perc: Daviest buktatják a sárga mezesek. Jó helyről járhat a Bayern szabadrúgása.

42. perc:Duenas kapta meg a mérkőzés első sárga lapját. Az indok: időhúzás.

41. perc: Látunk-e gólt az első félidőben?

38. perc: Gignacot fegyelmezi szóban a játékvezető.

37. perc: Egyelőre tartja a döntetlent a Tigres.

34. perc: Hatákony volt a Bayern letámadása, amely szögletet eredményezett. A bajorok azt gyorsan elvégeztek, mely után Sané próbálkozott meg egy lövéssel, ám a labda a keresztlécről a játéktéren kívülre vágódott.

32. perc: Neuer öklözte el a labdát, majd másodpercekkel később könnyedén fogta a Tigres középre tartó lapos átlövését.

31. perc: Újabb szögletet végezhet el a Tigres.

28. perc: A Tigres vitt végig egy kontrát, ám veszélyt nem tudott kialakítani a kapu előtt.

25. perc: Coman lövését tenyerelte oldalra Guzman. Egyre veszélyesebb a Bayern!

24. perc: Nagyszerű bajor-kontrát láthattunk, ám az utolsó pillanatban mentett a Tigres.

23. perc: Davies lövését fogta magabiztosan Guzman.

20. PERC: NINCS GÓL – MARAD A 0–0. LES MIATT NEM ADJÁK MEG A TALÁLATOT!

19. perc: Egyelőre nem hivatalos a gól, mivel Joshua Kimmich átlövésénél – ami a kapu jobb alsó sarkába zúdult – a lesen álló Lewandowski a labda útjában állt, így zavarta a kapus kilátását, noha a kapuvédőnek nem volt reális esélye a hárításra!

18. PERC: GÓL – KIMMICH GÓLJÁVAL VEZET A BAYERN!

17. perc: Picit van csak többet a labda a Bayernnél (52%–48%).

16. perc: Egy kiugratás után Neuer remek ütemben lépett ki a kapujából és csúszott rá a labdára.

14. perc: Ismét Lewandowskit találták meg a társak, ám a lengyel támadó nem tudta jólt átvenni a labdát.

11. perc: Gignac lódult meg a szélen, majd passzolt középre, ami után távoli átlövéssel próbálkozott a Tigres, ám Neuernek csak szemmel kellett lekövetnie a labda útját.

10. perc: Ez már nem hordozott veszélyt.

9. perc: Egy sárga mezes játékos csúsztatott szögletre. Újabb Bayern-szöglet.

9. perc: A Bayern is elvégezhet egy sarokrúgást.

6. perc: Lewandoswki kapott egy remek labdát, ám félfordulatból nem tudta rendesen megrúgni a játékszert. Nagy helyzet volt!

5. perc: Megvan az első kaput eltaláló lövés. A Bayern nevéhez fűződik.

4. perc: Kicsit álmoskásan kezd a Bayern, míg a Tigres-játékosok nagyon pörögnek.

2. perc: A Tigres oldalszabadrúgását fejelik ki a bajorok.

1. perc: A sarokrúgás után nem alakult ki veszély.

1. perc: Rögtön veszélyeztet a Tigres. Máris szöglet!

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Bayern München piros mezben, míg a Tigres UANL sárga szerelésben látható.

ELŐZMÉNYEK

A Bayern Münchennek a döntőbe kerüléshez csupán egy párharcot kellett sikeresen megvívnia a katari labdarúgó-klubvilágbajnokságon. A bajorok az elődöntőben Robert Lewandowski duplájával 2–0-ra győzték le az egyiptomi al-Ahlit. A Bayern másodszor jutott be a klub-vb fináléjába, 2013-ban a marokkói Radzsa Casablanca 2–0-s legyőzésével hódította el a trófeát.

Hiába a könnyed győzelem az al-Ahli ellen – még ha az eredmény ezt nem is tükrözi –, már most kijelenthető, a németek számára nem volt zökkenőmentes a katari kirándulás. A Bayern a Dárda Pál vezette Hertha BSC elleni siker után rögvest Berlinből Katarba repült volna, ám a csapat harminc másodpercet késett az elindulással – a német fővárosban éjfél után pedig nem lehet repülni, így Robert Lewandowskiéknak reggelig várniuk kellett a felszállással.

„Teljesen kifáradtunk a hatóságoknak és ennek a tilalomnak »köszönhetően«. Akik nem engedtek minket felszállni, nem is igazán tudják, hogy mit tettek velünk” – nyilatkozta az esetről dühösen a klub elnöke, Karl-Heinz Rummenigge.

A Bayern sztárjainak állítólag a gépen kellett tölteniük az éjszakát egészen 6.52-ig, amikor is végre felszállhattak. A késői indulás azonban nem okozta a vesztüket, könnyedén vették az al-Ahli elleni ütközetet.

Pozitív koronavírustesztet produkált a mai napon a bajorok alapembere, Thomas Müller, így kihagyja a döntőt – erősítette meg a klub. A német válogatott futballistán kívül senki más nem adott pozitív mintát, őt magát elzárták a többiektől. Az elmúlt hetekben Javi Martínez és Leon Goretzka is megfertőződött a Bayern futballistái közül, utóbbi két játékos el sem utazott Katarba. Nem Müller azonban az egyetlen, akit jó eséllyel nélkülözni kénytelen Hansi Flick vezetőedző. A beszámolók szerint magánéleti okokból Jérome Boateng sem áll rendelkezésére a Tigres elleni fináléban.

A 2008 óta Katarban élő Marschall Tamás zenészként dolgozik és hosszú évek óta Bayern München-szurkoló. A 2021-es katari klubvilágbajnokságon az elődöntőben élőben tekinthette meg kedvenc csapatát, de a döntőn is ott lesz, ráadásul megtisztelő feladatot kapott. A vele készített interjú IDE kattintva olvasható el.

A Tigres UANL, a CONCACAF-térség Bajnokok Ligája győztese az első körben André-Pierre Gignac duplájának köszönhetően fordított és nyert a dél-koreai Ulszan Hyundai ellen, míg az elődöntőben szintén a 35 éves francia támadó gólja eredményezett győzelmet a mexikói csapatnak a brazil Palmeirasszal szemben. Egyértelműen Gignac a legveszélyesebb játékosa a Tigresnek, így a Bayernnek elsősorban ő rá kell odafigyelnie.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BAYERN MÜNCHEN–TIGRES UANL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!