Nagyot küzdött a Bayern ellen, de pont nélkül maradt Dárdai csapata

2021.02.05. 19:49
Lendületesen kezdtek a csapatok (Fotó: AFP)
A Bayern München Kingsley Coman megpattanó lövésével idegenben 1–0-ra győzött a nagyot küzdő, de pont nélkül maradó Hertha BSC ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
Hertha BSC–Bayern München0–1 (0–1)
Berlin, Olimpiai Stadion. Vezette: Robert Schröder

HERTHA:Jarstein – Pekarík, Stark, Torunarigha (Alderete a szünetben), Mittelstadt – Ascacibar (Khedira 81.), Tousart – Lukebakio (Leckie 81.), Darida (Guendouzi, 56.), Cunha – Piatek (Radonjics 63.).Vezetőedző: Dárdai Pál
BAYERN: Neuer – Pavard, Süle, Alaba, L. Hernández – Kimmich – Gnabry (Tolisso 73.), Müller, Sané (Douglas Costa 73.), Coman (Choupo-Moting 88.) – Lewandowski. Vezetőedző: Hansi Flick
Gólszerző: Coman (21.)

A klub-vb-re robogó Bayern München még egy bajnoki meccs idejére megállt Berlinben. Dárdai Pál Herthája 2018 őszén meglepte a bajor sztárcsapatot, és ezúttal sem járt messze ettől az Olimpiai Stadionban.

A 3. percben Dodi Lukebakio került ziccerbe, de nem tudott kifogni a pályafutása 200. kapott gól nélküli Bundesliga-meccséért hajtó Manuel Neuerren.

A 12. percben Robert Lewandowski szerezhette volna meg a vezetést a vendégek számára, de Rune Jarstein megfogta a lengyel büntetőjét. Lewandowski 17 tizenegyest követően hibázott ismét a Bundesligában.

Hiába azonban Jarstein bravúrja, a balszerencse néhány pillanattal később kifogott a norvég kapuson is. Kingsley Coman húzott befelé a tizenhatos bal csücskénél, lövése a bevetődő védő lábán felperdült, és pont olyan szögben hullott alá, hogy a vetődő kapus ujjai felett, a lécet is érintve a bal felsőben kötött ki (0–1).

Az első félidő hajrájára kissé leült a mérkőzés, egy-egy pontrúgás után veszélyeztetett mindkét csapat, de ennél több izgalom nem akadt.

A fordulást követően Dárdai Pál cseréi felpezsdítették a Hertha játékát, különösen a Marseille-től kölcsönvett Nemanja Radonjics volt veszélyes, de Neueren ő sem tudott kifogni.

Ahogyan a 88. percben Matheus Cunha sem – a brazil a meccs legnagyobb helyzetét puskázta el, amikor ziccerben, a kifutó Manuel Neuer felett, egyúttal a bal kapufa mellett is elemelte a labdát.

A Bayern így behúzta a három pontot a hajrára a világbajnok Sami Khedirát is pályára küldő Dárdai Pál csapata ellen.

18. Schalke19151315–49–34 8

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Khedira kap sárgát reklamálásért.

Három perc a tervezett ráadás!

88. perc: Cunha kap óriási labdát, a védők nem érhetik utol, Neuer kétségbeesetten kifut, Cunha bokából átemeli... a labda... a bal kapufa mellett pattog el.

87. perc: Radonjics tör be a tizenhatoson belülre a labdával, balról, kissé éles szögből lő, Neuer véd magabiztosan.

86. perc: Coman helyén Choupo-Moting.

82. perc: Cunha szabadrúgása teljesen veszélytelen a kapura.

81. perc: Jön a Juventustól megszerzett Khedira, aki több mint 3900 nap után lép újra pályára a Bundesligában, Ascacibart váltja. Egyúttal beszáll Leckie is, ő Lukebakio helyére.

80. perc: Radonjics vinné el két müncheni között a labdát, Pavard faultolja a 16-os bal sarkánál.

78. perc: Kimmich balról érkező beadása után Müller fejese erőtlen, így könnyedén fogja meg a labdát Jarstein.

76. perc: Lewandowski kap jó labdát a 16-os jobb oldalánál, megnyújtja a léptét, majd ütemtelenül, 16 méterről lő, Jarstein lábbal véd!

73. perc: Kettőt cserél Hansi Flick, Gnabry és Sané le, Douglas Costa és Tolisso be!

71. perc: Cunha szabadrúgása után könnyedén tisztáznak szögletre a müncheni védők.

70. perc: Guendouzi harcol ki szabadrúgást Kimmich-kel szemben, majd kicsit össze is akaszkodik a két futballista. Sárga nélkül sikerül rendet tenni.

Közben a hó ismét rákezd...

68. perc: Radonjics ad nagyszerű ütempasszt Guendouzinak, a francia átveszi, majd látva, hogy Neuer megtorpant, éles szögből megpróbálja a rövid alsóba helyezni, a német kapus azonban lábbal védeni tud így is!

64. perc: A kapuban a labda, de les miatt nem ér! Lukebakio ugrik ki a védők közül, egyértelmű elsőre is a les, de nem intik be, lepasszolja a most beállt Radonjicsnak, aki 10 méterről, ziccerben, laposan a kapuba lő. De aztán csak harsan a síp...

63. perc: Radonjics jön be, Piatek helyére.

63. perc: Kimmich végzi el a szögletet balról, középen Lewandowski csúsztat a hosszú felső mellé.

62. perc: Coman balról érkező beadása után Müller fejel kapu fölé. Az egyik védőn is megpattant, szöglet jön.

61. perc: Kimmich szabadrúgása után Stark fejeli ki a labdát az ötös bal oldalánál érkező Süle elől.

56. perc: Cserél a Hertha, Darida helyén Guendouzi.

55. perc: Coman indul egy remek csellel Pakarik mellett a bal szélen, beadja, középen Gnabry érkezik, lövés helyett viszont leveszi, ezzel pedig esélyt ad Lukebakiónak, aki visszazárva nagyot ment elrúgva előle a labdát.

Mostanra szinte el is állt a havazás.

52. perc: Tousart próbálta meg egy lőtpasszal indítani Piateket, aki le is futotta a védőjét, de a kapujából kisprintelő Neuer a 16-oson kívül, lábbal tisztázott előle.

49. perc: Kimmich próbálja meg balról közvetlenül kapura tekerni a labdát, Jarsteinnek kell résen lenni és kipaskolni a jobb felső sarok elől.

48. perc: Gnabry lő 16 méterről, szinte középről, Jarstein kissé esetlen mozdulattal, de szögletre tolja a nedves füvön felpattanó lövést.

Szünetben szinte tökéletesen letisztították a pályát a berlini munkások.

4

6. perc: Dárdai cserélt a szünetben, Alderete váltja Torunarighát.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

SZÜNET!

45+4. perc: Vége az első félidőnek!

45+2. perc: Torunarigha csúszik rá szabálytalanul Sanéra, ráadásul estében a Hertha-védője húzza a rövidebbet, Sané térde a (férfiként) lehető legkellemetlenebb helyen találta el. Itt nehéz lesz a jégspray-vel vitézkedni.

45+1. perc: Neuer indítja azonnal Lewandowskit, aki kilépő kapus mellett megpróbálja a kapu bal oldalába helyezni a labdát, de elvéti a célt.

45. perc: Lukebakio küldi kapura a labdát a szabadrúgásból 17 méternyire a kaputól, jobbról, Neuer jól helyezkedik, fogni viszont nem meri, lepattintja a földre, de onnan kis híján mögé perdül, reflexmozdulattal kell mentenie a bal alsónál.

44. perc: Cunha harcol ki egy szabadrúgást Müller szorításában a 16-os jobb csücskénél.

42. perc: Piatek kapja a labdát a bal szélen, a 16-os előterében befelé húz, bemutatja a cselt Pavard-ral szemben, majd lő... (kilo)méterekkel a kapu mellé.

41. perc: Darida kap sárgát reklamálásért.

38. perc: Coman balról érkező beadását Lewandwoski bólintja az ötös bal csücskétől a védő szorításában kapu fölé.

36. perc: Eltelt három perc, de a pálya szélén ökölpacsizik Coman és Cunha, készen a visszatérésre.

33. perc: Cunha és Coman futottak össze egy teljesen vétlen szituációban a vendégtizenhatos előterében. A képek alapján arccsonttal találkoztak... több mint fájdalmas módon.

Annyira hullik a hó, a totálképeken már-már teljesen beleolvad a zöld-fehér foltos pályába a labda.

31. perc: Pavard csúszott rá hátulról Lukebakióra, ez a meccs első sárga lapja.

29. perc: Hernández fut fel a bal szélen, Alaba indítja mesterien, a francia laposan centerez, középen Gnabry jön, Stark ment előle nagyot.

25. perc: Kimmich szöglete után Süle és Torunarigha fejelnek össze, a Bayern-bekk homloka fel is repedt. Ápolni kell.

23. perc: Kimmich ad nagyszerű indítást Comannak, aki átveszi a védővonal mögé behulló labdát, majd 15 méterről lő, Jarstein tolja szögletre.

21. perc: GÓL! VEZET A BAYERN! Hihetetlen pech a Hertha szempontjából! Coman húz befelé balról, a 16-os csücskétől lő, Stark elécsúszik, hogy blokkoljon, a lábán gellert kap a labda, felperdül, és a kapus kezei fölött pont a bal felső sarokba hullik, 0–1.

20. perc: Piatek futja le Sülét a 16-os előterében, majd enyhén jobbról, laposan lő, de nem elég erősen ahhoz, hogy meglepje Neuert.

A meccs elején is esett, de most már konkrétan szakad a hó.

14. perc: Darida fut fel a jobb oldalon, a második hullámban érkező Piateknek készíti le, aki 16 méterről lő, Neuer tolja ki a léc alól.

13. perc: Müller ugratja ki Lewandowskit, aki megpróbálja balra elhúzni a labdát a kimozduló kapus mellett, ám Jarstein ezúttal elcsípi a labdát. Aztán kiderül, hogy nem is volt olyan fontos az újabb bravúr, Müller lesen volt...

11. perc: JARSTEIN KIVÉDI! Lewandowski a jobb alsót választja, de a norvég kapus eltalálja az irányt és oldalra tudja ütni a lövést!

10. perc: Jarstein vetődik ki a kapujából, de elvéti az ütemet, és ütközik Sanéval. TIZENEGYES!

9. perc: Gnabry kerülhetne ziccerbe a 16-oson belül, már lendíti a lábát, hogy lőjön 10 méterről, amikor az odacsúszó Mittelstadt a levegőben elrúgja előle.

8. perc: Ismét Piateket keresik a társak, a lengyel csatár kissé kisodródik a jobb szélen, de a 16-oson belül átveszi a labdát, majd éles szögből lő, pont Neuer kezei közé.

7. perc: Piatek lőtt a 16-os jobb csücskétől a kapu fölé.

5. perc: Jarstein! Ezúttal Sané kap jó kiugratást, lefutja a védőjét, 10 méterről, kissé jobbról lő, de a norvég kapus leér a jobb alsó irányába tartó labdára. Bravúr ez is!

3. perc: Lukebakio kap remek kiugratást a leshatárról, a 16-os jobb oldlaánál megtolja, majd 6 méterről lő, a kapujából kilépő Neuer óriási bravúrral véd!

A Bayern tiszta pirosban, a Hertha kék-fehér felsőben, fehér nadrágban és sportszárban futballozik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Dárdai Pál ismét a Bayern ellen vezetheti a Herhtát (Fotó: AFP)

A MECCS ELŐTT

A Hertha zsinórban öt meccse nyeretlen a Bundesligában, ezek közül négyet is elbukott. Legutóbb, már Dárdai Pállal a kispadon, az európai kupaindulásért harcoló Eintracht Frankfurt otthonában.

A Bayern a legutóbbi négy meccsét megnyerte, előtte viszont a Mönchengladbach (bajnoki) és Kiel (kupa) otthonában is kikapott.

A Hertha a legutóbbi négy alkalommal nem tudta legyőzni a Bayernt a bajnokságban, három bajor-siker mellett egy döntetlen a mérleg. 2018 szeptemberében viszont épp Dárdai Pállal a kispadon összejött a győzelem a berlinieknek, a mai találkozónak is otthont adó Olimpiai Stadionban 2–0-ra nyert a Hertha BSC.

A Bayern a bajnoki tabella élén áll, 19 meccsen 45 pontot gyűjtve, míg a Hertha éppen csak elkerüli a kiesőzónát, 17 pontjával a 15. pozíciót foglalja el.