Légióskörkép: Bese első gólja gyönyörűre sikerült; Nikolics találata döntött

2017.04.10. 15:11
Bese Barnabás megszerezte első gólját (Fotó: Le Havre)
Ahogy azt olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét – volt miből csemegézni, ugyanis több országban hétközi bajnoki és kupafordulót rendeztek. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal az előző héten! Játszott percek, lapok, gólok!

Felemás héten van túl Szalai Ádám csapata: a Hoffenheim hét közben 1–0-ra legyőzte a Bayern Münchent a német élvonalban, utána viszont 2–1-re kikapott a kiesés elől menekülő Hamburgtól. A magyar támadó a bajorok ellen szűk fél órát kapott, hétvégén nem cserélték be. Gulácsi Péter az RB Leipzig mindkét bajnokiját végigvédte: a lipcseiek a Mainzot (3–2) és a Leverkusent (1–0) is legyőzték. A másodosztályban Megyeri Balázs és Pintér Ádám a Braunschweig (0–0) és a Kaiserslautern (0–2) ellen is végig a pályán volt.

Olaszországban nem volt okuk az örömre légiósainknak. Nagy Ádám (Bologna) a Roma elleni háromgólos kudarc során 63 percet kapott kezdőként, míg a Milantól kiütéses vereséget (0–4) szenvedő Palermóban ezúttal csak Sallai Roland játszott – a magyar támadó az 54. percben lépett pályára.

Bese Barnabás már boldogabb lehetett, az MTK korábbi védője megszerezte első gólját Franciaországban, ráadásul nem is akárhogy: a válogatott futballista csukafejessel szerzett vezetést a kétgólos sikert arató Le Havre számára.

Bese fejese

Huszti Szabolcs is betalált, ő régi-új csapatában értékesített egy tizenegyest – győzelmet nem ért, a Csangcsun Jataj döntetlent (1–1) játszott a Liaoninggal. Nikolics Nemanja találata három pontot hozott a Chicago Fire konyhájára (Columbus Crew, 1–0), míg Priskin Tamás (Slovan Bratislava) a Zemplín Michalovce elleni kupaelődöntő 2–1-re megnyert odavágóján szerezte csapata első gólját. Nikolics mellett ezúttal a másik MLS-ben játszó légiósunk is pályára lépett, Sallói Dániel ráadásul első ízben – nem sikerült rosszul a debütálása, két perccel pályára lépése után aktív szerepet játszott a Sporting Kansas City harmadik góljában (Colorado Rapids, 3–1).

Nikolics győztes gólja

Huszti büntetője

Gyurcsó Ádám (Pogon Szczecin) és Kalmár Zsolt (Bröndby) egyaránt gólpasszal járult hozzá csapata győzelméhez.

Végezetül „magyar rangadó” Szlovákiából, az élvonalbeli bajnokság hétvégi fordulójában a DAC hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Slovan Bratislavát. A hazaiaknál Vida Kristopher, a vendégeknél Priskin kapott helyet a kezdőcsapatban, előbbit a 91. percben, két minutummal a győztes gól előtt cserélték le.

További információkért kattintson a táblázatban található mérkőzésre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti összecsapása!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok, egyéb
végig a kispadon ült
Gulácsi Péter RB Leipzig (német) Mainz (i.)
Greuther Fürth (német II.) Eintracht Braunschweig 0–0 90
Stieber Zoltán Kaiserslautern (német II.) Bochum (i.)
0–0
nem volt keretben
Greuther Fürth
2–0
Nagy Dániel Würzburger Kickers (német, II.) Karlsruhe (i.)

Vadócz Krisztián Kitchee SC (hongkongi) Hong Kong FC 10–0 90
Feczesin Róbert Csonnam Dragons (dél-koreai) Tegu (i.)
Slovan Bratislava 1–0 sérült
Priskin Tamás Slovan Bratislava (szlovák) Zemplín Michalovce (kupa, i.) 2–1 90 gól
Sahtyor Karagandi (i.) 4–1 90

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.