Serie A: Nagy Ádámék a Romától, Sallaiék a Milantól kaptak ki simán

2017.04.09. 17:02
Dzeko-termés: gól és gólpassz (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójának vasárnapi mérkőzésein Nagy Ádám a Bolognában, míg Sallai Roland a Palermóban kapott szerepet, de mindkettejük csapata sima vereséget szenvedett. A Bologna az AS Romától, a Palermo az AC Milantól. Az Inter meglepetésre kikapott a Crotone vendégeként.

„Meg kell mutatnunk a Roma ellen, hogy nem félünk" – adta ki a jelszót Nagy Ádám a Bologna meccse előtt, és ennek megfelelően is kezdett a csapata, amely kétszer is helyzetbe került, de nem tudott eredményes lenni. A fővárosiak ezután jelezték, hogy igenis van okuk a magyar középpályást az első perctől a soraikban tudó hazaiaknak a félelemre, ugyanis Federico Fazio egy szöglet után szerezte meg 10 méterről a 26. percben a vezetést (0–1).

Innentől már egyértelműen Luciano Spalletti csapata uralta a mérkőzést, a 41. percben tetszetős góllal növelve előnyét: Edin Dzeko pörgette szépen Mohamed Szalah elé a labdát, aki Antonio Mirante kapust átemelve juttatta a hálóba (0–2).

A második félidő hasonlóan indult az elsőhöz, Roberto Donadoni alakulata eltalálta a kapufát, de gólt nem sikerült szereznie. Nagy Ádám a 63. percben hagyta el a pályát (Bruno Petkovic állt be a helyére), ezután még egy gólt kapott a csapata Dzeko révén (0–3). A Bologna így maradt 14., míg a Roma visszaállította hatpontos hátrányát az éllovas Juventus mögött.

Javított az AC Milan, miután a hét közben a ligautolsó Pescara otthonában hagyott egy pontot: Sallai Roland és Balogh Norbert a kispadról nézhette, ahogy a Palermo már az első félidőben háromgólos hátrányba kerül a San Siróban Suso, Mario Pasalic és Carlos Bacca jóvoltából. A szünet után aztán lehetőséget kapott Sallai – akiről Diego López vezetőedző azt nyilatkozta, hogy nem ő az első számú jelölt a posztján –, így már közelebbről láthatta Gerard Deulofeu tekerését a bal alsó sarokba (4–0).

Mivel ráadásul közben az Inter váratlan, 2–1-es vereségbe szaladt bele a 18. helyen tanyázó Crotone vendégeként, a Milan megelőzte városi riválisát a tabellán és már csak két pont a hátránya az ötödik, kupaindulást érő helyen álló Atalanta mögött.

A Torino úgy nyert 3–2-re a Cagliari vendégeként, hogy Andrea Belotti is betalált, aki ezzel Andrij Sevcsenko 1999–2000-es remeklése óta az első 24 éven aluli játékos, aki elérte a 24 gólt egyetlen szezon alatt a Serie A-ban.

OLASZORSZÁG, SERIE A
31. FORDULÓ

Milan–Palermo 4–0
(Suso 6., Pasalic 19., Bacca 37., Deulofeu 70.)
Bologna–Roma 0–3 (Fazio 26., Szalah 41., Dzeko 75.)
Cagliari–Torino 2–3 (Borriello 19. – 11-esből, Han Kvang Szong 95., ill. Ljajics 33., Belotti 39., Acquah 54.)
Crotone–Internazionale 2–1 (Falcinelli 19., 22. – az elsőt 11-esből, ill. D'Ambrosio 65.)
Udinese–Genoa 3–0 (De Paul 20., D. Zapata 31., Rubinho 49. – öngól)