PL: Özil villogott; a Liverpoolt megzavarta Mané hiánya

2017.04.05. 22:54
A Bournemouth megtréfálta a Liverpoolt (Fotó: AFP)
Az Arsenal 3–0-ra legyőzte a West Hamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában. Nem sokon múlt, hogy pontokat hullajtson a Tottenham – Mauricio Pochettino csapata a 88. percben még hátrányban volt, de az utolsó pillanatokban fordított a Swansea ellen. A Liverpool viszont már nem úszta meg, Jürgen Klopp együttese ikszelt a Bournemouth gárdájával.

ARSENAL–WEST HAM

Az Arsenal nem meglepő módon uralta a mezőnyt a West Ham ellen, Alexis Sánchezék durrogtattak, próbálkoztak, ám a kapura nem igazán tudott veszélyes lenni Arsene Wenger csapata.

Gól nélküli első félidőt követően a másodikban aztán rákapcsoltak az „ágyúsok”, aminek az 58. percben meg is lett az eredménye: Mesut Özil egy kipattanó után húsz méterről kilőtte a jobb alsót (1–0) – Darren Randolph kapust valószínűleg megzavarta az ötös környékén kolbászoló Sánchez, ám a támadó nem ért bele Özil lövésébe.

Az Arsenal századik találatát szerezte a 2016–2017-es szezonban (minden kiírást figyelembe véve), ezzel az angol élvonalbeli gárdák közül elsőként érte el ezt a mérföldkövet.

Tíz perc múlva Özil ismét villant, ám ezúttal előkészítőként tetszelgett – bal szélről tette be laposan a labdát, Theo Walcott pedig hét méterről nem is hibázott (2–0).

A 83. percben Olivier Giroud állította be a 3–0-s végeredményt.

LIVERPOOL–BOURNEMOUTH

Jürgen Klopp csapata nagy meglepetésre már a 7. percben hátrányba került, Benik Afobe ugyanis megszerezte a vezetést a Bournemouthnak. A Liverpool még az első félidőben egyenlített, Roberto Firmino átadása után Philippe Coutinho passzolt nyolc méterről a jobb alsóba (1–1).

Coutinho 29. Premier League-gólját jegyezte, ezzel holtversenyben Juninhóval ő a legeredményesebb brazil játékos, ami az angol élvonalban szerzett találatot számát illeti.

A Sadio Mané sérülése miatt csapatba kerülő Divock Origi élt Klopp bizalmával: az 59. percben Georginio Wijnaldum nagyszerű beadása után a belga támadó közvetlen közelről fejelt a vendégek kapujába, 2–1-re alakítva az állást.

A 87. percben jött a hideg zuhany, Joshua King betalált, egyenlített a Bournemouth! 2–2

A TÖBBI MECCS

A Hull City–Middlesbrough összecsapáson gólesőt láthattak a nézők az első félidőben (3–2) – a PL 2016–2017-es szezonjában most először ünnepelhettek legalább ötször a csapatok. A Tottenham az utolsó pillanatokban győzte le a kiesés elől menekülő Swansea-t, Dele Alli a 89., Szon Hung Min és Christian Eriksen pedig a ráadásban talált be. A Crystal Palace kikapott a Southamptontól.

A CHELSEA–MANCHESTER CITY RANGADÓRÓL IDE KATTINTVA OLVASHAT BŐVEBBEN!

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ

Arsenal–West Ham United 3–0 (Özil 58., Walcott 68., Giroud 83.)
Hull City–Middlesbrough 4–2
(Markovics 14., Niasse 27., A. Hernández 33., Maguire 70., ill. Negredo 5., De Roon 45+1.)
Southampton–Crystal Palace 3–1 (Redmond 45., Josida 84., Ward-Prowse 85., ill. Benteke 31.)
Swansea City–Tottenham 1–3
(Routledge 11., ill. Alli 89., Szon Hung Min 91., Eriksen 94.)
Chelsea–Manchester City 2–1 (E. Hazard 10., 35., ill. Agüero 26.)
Liverpool–Bournemouth 2–2 (Coutinho 40., Origi 59., ill. Afobe 7., King 87.)