Bundesliga: Szalaiék bravúrja – megverték otthon a Bayernt

2017.04.04. 21:55
A Hoffenheimnek sikerült, ami az előző 17 alkalommal nem – legyőzte a Bayernt (Fotó: AFP)
Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim először verte meg a Bayern Münchent a Bundesligában! A magyar válogatott támadót a 62. perctől soraikban tudó hazaiak Andrej Kramaric nagyszerűen eltalált lövésével 1–0-ra győzték le a listavezető bajorokat a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27., hétközi fordulójában. A Borussia Dortmund hozta a kötelezőt a Hamburg ellen, továbbá az 1. FC Köln és a Werder Bremen is begyűjtötte a három pontot.

Amikor Julian Nagelsmann, a Hoffenheim vezetőedzője 1987. július 23-án megszületett, akkor a Bayern München jelenlegi trénere, Carlo Ancelotti már olasz bajnoknak és négyszeres Olasz Kupa-győztesnek mondhatta magát. Nem ennyire érdekes, ám szintén szót érdemel, hogy Mats Hummels kedden a 250. Bundesliga-meccsén lépett pályára.

A mérkőzést remekül kezdte a Hoffenheim – különösen Andrej Kramaric volt elemében –, a vendégek egy szót sem szólhattak volna, ha az első 10-15 percben háromgólos hátrányba kerülnek. A Manuel Neuert helyettesítő Sven Ulreich a meccs ezen szakaszában mindent kivédett, a 21. percben azonban Kramaric lövésénél már ő sem segíthetett, csak beleérni tudott a horvát futballista remekül eltalált labdájába, amely a jobb alsó sarokban kötött ki (1–0).

Az élvezetes, eseménydús, jó iramú első félidőben további gólok is eshettek volna, de nem változott az eredmény. Ahogy a második félidőben sem, pedig a Bayern a szünet után óriási nyomás alá helyezte a hazaiakat.

A HANNOVER ÉLRE ÁLLT A MÁSODOSZTÁLYBAN

A másodosztályban a Hannover hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Nürnberget, ezzel – egy meccsel többet játszva – élre állt a tabellán, míg a Nagy Dánielt a 87. percben bevető, ekkor már emberhátrányban játszó Würzburger Kickers 1–1-es döntetlenre végzett a sereghajtó Karlsruhe vendégeként.

BUNDESLIGA 2., 27. FORDULÓ
Arminia Bielefeld–Fortuna Düsseldorf 2–1
Hannover–Nürnberg 1–0
Karlsruhe–Würzburger Kickers 1–1
St. Pauli–Sandhausen 0–0
Az élcsoport: 1. Hannover 52 pont, 2. VfB Stuttgart 50 (26 mérkőzés), 3. Braunschweig 50 (26), 4. Union Berlin 50 (26)

Szalai Ádám a 62. percben szállt be a mérkőzésbe, de sajnos nem tudott sokat hozzátenni a Hoffenheim játékához, amely ekkorra már feladta a támadások lehetőségét és minden erejével a védekezésre koncentrált. Sikerrel tette, mert a bajorok minden erőfeszítésük ellenére sem tudtak betalálni, pedig a helyzetek számát tekintve nagyon érett a góljuk. De mivel Oliver Baumann-nak ezen a meccsen nem lehetett gólt lőni, a Hoffenheim megnyerte a találkozót, így 18. nekifutásra először verte meg a müncheni sztárcsapatot a Bundesligában. Nem mellesleg a 100. győzelmét aratta az első osztályban.

A Bayernnek ez a vereség alighanem bőven belefér, de a helyzetkihasználáson javítania kell a Borussia Dortmund elleni szombati rangadóig, valamint a Real Madrid elleni BL-párharcig.

A Borussia Dortmund hazai pályán hozta a kötelezőt a Hamburg ellen – igaz, a három gólból kettő a 80. perc után született. Az első gólt Gonzalo Castro szerezte, aki 333. Bundesliga-meccsén először volt eredményes szabadrúgásból. A hajrához érve Kagava Sindzsi tette biztossá a Dortmund sikerét, majd Pierre-Emerick Aubameyang adta meg a kegyelemdöfést.

A gaboni csatárklasszis 79 találatnál jár a német élvonalban, amelyben a Hamburg mai kezdőcsapatát alkotó játékosok eddig összesen 51-szer találtak be.

GONZALO CASTRO, 1–0

KAGAVA, 2–0

AUBAMEYANG, 3–0

A Werder Bremen célja lassan már nem a kiesés elkerülése, hanem az európai kupaszereplést érő helyek elérése lesz, a Schalke elleni győzelemmel ugyanis öt pontra megközelítette Dárdai Pál szerdán pályára lépő csapatát, a Herthát. A brémaiak a legutóbbi hét bajnokijukon 19 pontot szereztek (hat győzelem, egy döntetlen), és 1993 óta először nyertek meg egymás után három bajnokit legalább háromgólos különbséggel.

Az Eintracht Frankfurt nyeretlenségi sorozata tovább tart, Huszti Szabolcs korábbi együttese Kölnben szenvedte el zsinórban a negyedik idegenbeli vereségét.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Keddi mérkőzések

Borussia Dortmund–Hamburg 3–0 (G. Castro 13., Kagava 81., Aubameyang 93.)
Hoffenheim–Bayern München 1–0 (Kramaric 21.)
Köln–Eintracht Frankfurt 1–0 (Jojics 53.)
Werder Bremen–Schalke 04 3–0 (Gebre Selassie 24., M. Kruse 76. – 11-esből, Eggestein 80.)

1. Bayern München 27 20 5 2 67–14 +53 65
2. RB Leipzig 26 16 4 6 47–28 +19 52
3. Hoffenheim 27 13 12 2 50–26 +24 51
4. Borussia Dortmund 27 14 8 5 58–28 +30 50
5. 1. FC Köln 27 10 10 7 39–31 +8 40
6. Hertha 26 12 4 10 35–33 +2 40
7. Eintracht Frankfurt 27 10 7 10 26–28 –2 37
8. Werder Bremen 27 10 5 12 42–46 –4 35