PL: hengerelt a Man. City; Klopp kitűnően nyúlt bele a meccsbe

2017.04.08. 17:55
A Manchester City hozta a kötelezőt a Hull ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójának szombati játéknapján a dobogóért küzdő Manchester City és Liverpool is nyerni tudott: előbbi hazai pályán intézte el a Hull Cityt 3–1-re, utóbbi a Stoke otthonában fordított és nyert 2–1-re. Az éllovas Chelsea a Bournemouth otthonában nyert, így nem csökkent az előnye.

MANCHESTER CITY–HULL CITY 3–1

A dobogóra hajtó Manchester City dominált hazai pályán a Hull City ellen az első félidőben, s a 33. percig kellett várni a vezető gólra: Jesús Navas jobb oldali beadását nem tudta középen megcsúsztatni Sergio Agüero, de Ahmed Elmohamadi elvégezte a munkát helyette, a Hull középpályásáról saját kapujába pattant a labda. A Manchester City javára ez volt az ötödik öngól ebben a szezonban, a legtöbb a Premier League-csapatok között.

A fordulás után nem sokkal tovább növelte az előnyét a Manchester City: Raheem Sterling fűzte át magát a vendégek védelmén a jobb oldalon, majd élesen középre lőtte a labdát, az a hosszún érkező Agüeróhoz került, aki egy átvétel és igazítás után a kapuba tuszkolta a labdát, amely a menteni igyekvő védőkről csak beljebb pattant. Az argentin támadó a legutóbbi tíz meccsén tízszer volt eredményes, remek formában van.

A 64. percben végleg eldöntötte a pontok sorsát a házigazda: a saját térfelén szerzett labdát David Silva, majd Yaya Touré indította a jobb szélen Sterlinget, ő befelé cselezett és a túloldalon érkező Fabian Delphet játszotta meg egy remek keresztpasszal, aki csalta kicsit a távolságot és 16 méterről kíméletlenül a bal alsóba rakétázott. Delph 448 nap után talált be ismét a Premier League-ben.

A hajrában a szépségtapaszt Andrea Ranocchia tette fel a Hull meccsére, Shaun Maloney visszagurítását tíz méterről pofozta a hálóba, beállítva ezzel a 3–1-es végeredményt.

STOKE CITY–LIVERPOOL 1–2

A dobogóért a Cityvel harcoló Liverpool elveszítette a szezon hátralévő részére kulcsemberét, Sadio Manét, ráadásul Jordan Henderson és Adam Lallana sem volt bevethető a Stoke City ellen, sőt az „alap” középpályások közül Roberto Firmino és Philippe Coutinho is csak a kispadon kapott helyet. Rögtön az elején debütált viszont a 17 éves Ben Woodburn, s minden idők harmadik legfiatalabb Liverpool-játékosa lett, aki kezdőként léphetett pályára a PL-ben.

Az első félidő hajrájában a Stoke szerezte meg a vezetést: Xherdan Shaqiri jobb oldali beadását Jonathan Walters stukkolta a hálóba néhány lépésről. A rutinos Stoke-játékos a hetedik gólját szerezte a bajnokságban a Liverpool ellen. A szünetben kettőt cserélt Jürgen Klopp, behozta a kispadról Firminót és Coutinhót – a két játékos a szezonban összesen 18 találatot hozott össze eddig, így a német menedzser tőlük várta ismét a gól(oka)t.

Klopp jól kalkulált: Coutinho a 70. percben kiegyenlített, majd két perccel később Firmino is betalált, így fordítani tudott a Pool. Coutinho a Premier League legtöbb gólt szerző brazil játékosa lett. A Liverpool fordítani tudott, ezzel még mindig harmadik a táblázaton, igaz, a Manchester City egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Roberto Firmino góljával fordított a Liverpool (Fotó: AFP)

BOURNEMOUTH–CHELSEA 1–3

Miután a Tottenham nyert délután, a Chelsea-n volt a nyomás, hogy ne csökkenjen az előnye a táblázat élén. A legerősebb csapatával felálló londoni együttes 17 perc elteltével meg is szerezte a vezetést: Diego Costa fordult kapura 10 méterről, lövésébe Adam Smith lépett bele, a védőn irányt változtatva a hálóba pattant a labda – öngól.

Három minutummal később megduplázta előnyét a listavezető: N'Golo Kante indította zseniálisan a bal oldalon Eden Hazard-t, aki betört a tizenhatoson belülre, eltolta a kapujából kirontó Artur Boruc mellett a labdát és az üres kapuba belsőzte. Még a szünet előtt szépíteni tudott a Bournemouth, a remek formában lévő Josh King távoli lövése megpattanva vágódott a bal felsőbe.

A fordulás után bebiztosította győzelmét a Chelsea: a gólerős védő, Marcos Alonso szabadrúgásból vette be a hazaiak kapuját, ezzel beállította a 3–1-es végeredményt. A Chelsea így továbbra is hét ponttal vezet a tabellán a Tottenham előtt, és már csak hat forduló van hátra.

A TÖBBI PÁLYÁN

A tabellán egymás mellett álló West Bromwich és Southampton birminghami összecsapásán a hazaiak kezdtek jobban, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést egy nem akármilyen góllal: Dusan Tadics hozta helyzetbe a tizenhatos vonalánál Jordy Clasie-t, aki egy igazítás után külsővel kilőtte a felső sarkot. A holland légiós a 37. PL-meccsén az első gólját szerezte, amely egyből három pontot ért a „szenteknek”.

A West Ham az első játékrész hajrájában törte fel a Swansea védelmét: Mark Noble és Robert Snodgrass összjátéka után Cheikhou Kouyaté elé került a labda a tizenhatoson belül, s ő laposan vette be a vendégek kapuját. A londoni csapat hét nyeretlen bajnoki után visszatalált a győztes útra, ezzel közelebb került a bennmaradás kiharcolásához.

A Middlesbrough és a Burnley összecsapásán nem született gól. A Boro 13 Premier League-meccs óta nem nyert, egyre nehezebb helyzetben van ezzel a kiesés elkerüléséért folytatott küzdelmében.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ

Manchester City–Hull City 3–1 (Elmohamadi 31. – öngól, Agüero 48., Delph 64., ill. Ranocchia 85.)
Middlesbrough–Burnley 0–0
Stoke City–Liverpool 1–2 (Walters 44., ill. Coutinho 70., Firmino 72.)
West Bromwich Albion–Southampton 0–1 (Clasie 25.)
West Ham United–Swansea City 1–0 (Kouyaté 44.)
Bournemouth–Chelsea 1–3 (King 42., ill. Smith 17. – öngól, Hazard 20., Alonso 68.)