Bundesliga: Gulácsiék drámai hajrában, emberhátrányban nyertek

2017.04.08. 17:27
Az utolsó pillanatokban nyerte meg a meccset az RB Leipzig (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig drámai hajrában gyűjtötte be a három pontot, míg a Hoffenheim kikapott a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójában.

A Hoffenheimben a cserepadon kezdett Szalai Ádám, s a csapat hiába került kétszer is hátrányba, a támadót nem küldte be edzője. Az együttes találatát Andrej Kramaric szerezte – a horvát zseniális formában van, a legutóbbi nyolc Bundesliga-mérkőzésén a nyolcadik gólját ünnepelhette, igaz, ez most nem ért pontot a Hoffenheimnek, amely 2–1-re kikapott.

Gulácsi Péter kezdő volt viszont az RB Leipzigben – a magyar kapusnak túlságosan sok dolga nem volt, a Leverkusen ugyanis nem igazán tudott helyzeteket kidolgozni, ám amikor kellett, Gulácsi magabiztosan védett.

A hosszabbítás harmadik percében, emberhátrányban (a 88. percben Willi Orbant küldte le a játékvezető) szerezte meg a három pontot érő gólt a lipcsei együttes: a dán Yussuf Poulsen egy kontra végén talált be!

Bénes László, a Mönchengladbach magyar nemzetiségű szlovák utánpótlás-válogatott középpályása ezúttal csak egy percet kapott, csapata 3–2-re legyőzte a Kölnt.

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Freiburg–Mainz 1–0
(Petersen 70.)
Hamburg–Hoffenheim 2–1
(A. Hunt 25., 75., ill. Kramaric 33. – 11-esből)
Köln–Möchengladbach 23
(Clemens 18., Modeste 58., ill. Vestergaard 13., I. Traoré 55., Stindl 81.)
RB Leipzig–Bayer Leverkusen 1–0
(Y. Poulsen 93.)
Schalke–Wolfsburg 41
(Burgstaller 6., 77., Goretzka 23., Choupo-Moting 49., ill. M. Gómez 79. – 11esből)

Később játszották
Bayern München–Borussia Dortmund 4–1 (Ribéry 4., Lewandowski 10., 68. – a másodikat 11-esből, Robben 49., ill. R. Guerreiro 20.)

1. Bayern München 28 21 5 2 71–15 +56 68
2. RB Leipzig 28 18 4 6 51–30 +21 58
3. Hoffenheim 28 13 12 3 51–28 +23 51
4. Borussia Dortmund 28 14 8 6 59–32 +27 50
5. Freiburg 28 12 5 11 36–47 –11 41
6. 1. FC Köln 28 10 10 8 41–34 +7 40
7. Hertha 27 12 4 11 35–34 +1 40
8. Mönchengladbach 28 11 6 11 34–36 –2 39