Hamburg: hosszas gondolkodás után döntöttek Stieber jövőjéről

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.01.14. 07:46
A Bild értesülései szerint a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Hamburg vezetősége hosszas gondolkodás után úgy döntött, a téli átigazolási időszakban elengedi a több játéklehetőségre vágyó Stieber Zoltánt. A magyar válogatott támadó a Bundesliga 2.-ben folytathatja a pályafutását.

A 27 esztendős játékos ügye továbbra sem rendeződött, ami biztos, hogy Stieber távozni szeretne, és olyan klubhoz szerződne, amelynél rendszeresen lehetőséget kap – növelve ezzel az esélyét annak, hogy meghívót kapjon a magyar válogatott Európa-bajnoki keretébe.

A hamburgiak sportigazgatója, Peter Knäbel a Bildnek korábban elmondta, amíg nem találják meg Stieber megfelelő helyettesét, nem engedik el az elvágyódó játékost.

A német napilap friss cikkében ugyanakkor leszögezi, a Hamburg minden bizonnyal eleget tesz a futballista kérésének, aki januárban távozhat, és még az is lehet, hogy idő előtt elhagyja a HSV beleki edzőtáborát.

Stieber iránt német sajtóértesülések szerint több másodosztályú csapat is érdeklődik, a Bild a Fortuna Düsseldorfot, az Arminia Bielefeldet és a Nürnberget emeli ki a kérők közül, utóbbi klubnak megszólaltatta a sportigazgatóját is.

„Stieber szerepel a kiszemeltjeink között. A játékstílusa nagyon közel áll a követelményeinkhez, de nem ő az egyetlen jelöltünk” – mondta a Nürnberg képviseletében Andreas Bornemann.

A Bild megjegyzi, Stieber napok óta influenzával bajlódik, de biztosan elősegítené a gyógyulását, ha kedvező fordulatot venne az átigazolási ügye.

Legfrissebb hírek

Kiütéssel nyert a Hamburg a Mainz ellen

Német labdarúgás
9 órája

Gulácsi Péter: Egyértelmű volt, hogy maradni akarok

Német labdarúgás
18 órája

Luis Díaz duplájára alapozva Frankfurtban is hibátlan maradt a Bayern München

Német labdarúgás
2025.10.04. 20:30

Gulácsi és Orbán végig a pályán volt, a Lipcse elhozott egy pontot Dortmundból

Német labdarúgás
2025.10.04. 17:28

Idegenbeli győzelmével már BL-helyen áll az újonc Köln

Német labdarúgás
2025.10.03. 22:29

A holland szélső a ZTE II-höz érkezett, brazil, nigériai és venezuelai csapattársa is lesz

Labdarúgó NB I
2025.10.03. 12:03

ETO FC: a győriek új szerzeménye az Interben is játszott a Serie A-ban

Labdarúgó NB I
2025.10.03. 08:37

Schäferék ikszeltek; a Freiburg a VAR-nak köszönhette a vezetését

Német labdarúgás
2025.09.28. 21:32
Ezek is érdekelhetik