V. J. 2021.09.04 18:44 Frissítve: 2021.09.05 17:23

NB III: öt meccse veretlen a Makó; Sidibe ismét betalált

Sorozatban ötödik mérkőzését nyerte meg az újonc Makó, kétgólos hátrányból fordított a Tiszaújváros, Ibrahima Sidibe ismét gólt szerzett – ez történt az NB III 6. fordulójának szombati játéknapján.

A Makó az MTK II-t is legyőzte (Fotó: mtkbudapest.hu)

 

Ibrahima Sidibe az előző fordulóhoz hasonlóan ismét betalált – a DVSC színeiben korábban 161 NB I-es találkozón szereplő 41 esztendős támadó a DEAC Jászberény elleni sikeréhez járult hozzá. A Keleti csoport legizgalmasabb összecsapásának a Törökszentmiklós és a Tiszaújváros mérkőzése bizonyult: a hazaiak kétgólos előnyhöz jutottak, ám a vendégek néggyel válaszoltak.

A Közép-csoport idei kiírásának eddigi legnagyobb meglepetése az újonc Makó szereplése: a csapat a Szőnyi úti Stadionban győztée le egy tizenegyesből szerzett góllal az MTK II-t, ezzel sorozatban ötödször gyűjtötte be a három pontot.

Nyugaton a Tatabánya 5–0-ra kiütötte a sereghajtó Andráshidát, megszerezte első pontját a Gárdony, amely hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a megyei rivális Bicskével. A Ferencváros második csapata négygólos vereséget szenvedett Kozármislenyben.

LABDARÚGÓ NB III
6. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
Diósgyőri VTK II–Hajdúszoboszló 0–2
Újpest FC II–Debreceni VSC II 1–3
Debreceni EAC–Füzesgyarmat 2–1
Hidasnémeti–Eger SE 4–1
Jászberényi FC–BKV Előre 1–3
Putnok–Kisvárda II 1–2
Salgótarjáni BTC–Kazincbarcika 0–3
Sényő–Békéscsaba II 4–3
Tállya–Tiszafüred 1–0
Törökszentmiklós–Tiszaújváros 2–4

A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 
  1. BKV Előre 6 6 20–  3 +17 18
  2. Debreceni EAC 6 5 1 18–  3 +15 16
  3. Kazincbarcika 6 5 1 17–  2 +15 16
  4. Tiszaújváros 6 4 2 14–  5   +9 14
  5. Hajdúszoboszló 6 4 2 10–  5   +5 14
  6. Kisvárda II 6 4 1 1 15–  7   +8 13
  7. Jászberény 6 3 1 2 12–  9   +3 10
  8. Eger 6 3 3 10–  9   +1   9
  9. Békéscsaba II 6 2 2 2 19–13   +6   8
10. Újpest II 6 2 1 3   8–11   –3   7
11. Sényő 6 2 1 3   9–13   –4   7
12. Hidasnémeti 6 2 1 3   9–19 –10   7
13. Füzesgyarmat 6 1 3 2   7–  7     0   6
14. Putnok 6 1 2 3   5–  5     0   5
15. DVSC II 6 1 2 3   9–13   –4   5
16. Tiszafüred 6 1 1 4   6–10   –4   4
17. DVTK II 6 1 1 4   5–15 –10   4
18. Tállya 6 1 1 4   2–14 –12   4
19. Salgótarjáni BTC 6 1 5   2–16 –14   1
20. Törökszentmiklós 6 6   3–21 –18   0

KÖZÉP-CSOPORT
Cegléd–FC Dabas 2–3
Dabas-Gyón–Paks II 2–2
Dunaújváros PASE–Monor 2–1
Hódmezővásárhely–ESMTK 2–3
Iváncsa–Vác 0–0
Mohács–Bp. Honvéd-MFA II 0–1
MTK II–Makói FC 0–1
Rákosmenti KSK–Balassagyarmat 1–3
Szekszárdi UFC–Gerjen 3–1
Kozármisleny–Ferencvárosi TC II 4–0

A KÖZÉP-CSOPORT ÁLLÁSA 
  1. Dunaújváros 6 5 1 11–  4   +7  16
  2. Makó 6 5 1   9–  2   +7  15
  3. Kozármisleny 6 4 2 16–  5 +11  14
  4. Monor 6 4 2   9–  5   +4  12
  5. Honvéd II 6 4 2 10–  8   +2  12
  6. FC Dabas 6 3 1 2 16–  9   +7  10
  7. Paks II 6 3 1 2 12–  7   +5  10
  8. Gerjen 6 3 1 2   8–  7   +1  10
  9. Szekszárd 6 3 1 2 10–11   –1  10
10. Balassagyarmat 5 3 2 10–  8   +2    9
11. Hódmezővásárhely 6 3 3   9–10   –1    9
12. ESMTK 6 2 2 2 12–  8   +4    8
13. FTC II 6 2 2 2   8–  9   –1    8
14. MTK II 6 2 1 3   8–  9   –1    7
15. Cegléd 6 2 4   8–14   –6    6
16. Vác 5 1 1 3   6–11   –5    4
17. Rákosmente 6 1 5   5–16 –11    3
18. FC Dabas-Gyón 6 3 3   3–10   –7    3
19. Iváncsa 6 2 4   3–  9   –6    2
20. Mohács 6 6   4–15 –11    0

NYUGATI CSOPORT
Gyirmót II–Érd 3–4
Zalaegerszeg II–Puskás Akadémia II 2–2
Balatonfüred–Komáromi VSE 1–1
Gárdony–Bicske 0–0
Győri ETO II
–Nagykanizsa 3–2
Kelen SC–Mol Fehérvár FC II 0–0
Mosonmagyaróvári TE–Veszprém FC 0–0
SC Sopron–BVSC-Zugló 0–1
Tatabánya–Andráshida 5–0

KEDDEN JÁTSSZÁK
18:00:
Pápai Perutz–Kaposvári Rákóczi

A NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA 
  1. BVSC 6 5 1 11–6 +5  15
  2. Mosonmagyaróvár 6 4 1 1 13–5 +8  13
  3. Veszprém 6 4 1 1 8–2 +6  13
  4. Győri ETO II 6 3 2 1 11–5 +6  11
  5. Érd 6 3 2 1 11–9 +2  11
  6. Gyirmót II 6 3 1 2 16–12 +4  10
  7. Kelen 6 2 3 1 10–6 +4  9
  8. Tatabánya 6 2 3 1 9–6 +3  9
  9. ZTE II 6 2 3 1 9–7 +2  9
10. Puskás Akadémia II 6 2 3 1 7–5 +2  9
11. Balatonfüred 6 2 2 2 11–9 +2  8
12. Pápa 5 2 1 2 7–6 +1  7
13. Nagykanizsa 6 2 1 3 10–13 –3  7
14. Fehérvár II 6 2 1 3 5–9 –4  7
15. Komárom 6 1 3 2 8–9 –1  6
16. Kaposvári Rákóczi 5 1 2 2 4–7 –3  5
17. Bicske 6 1 2 3 5–10 –5  5
18. Sopron 6 1 1 4 3–9 –6  4
19. Gárdony 6 1 5 2–10 –8  1
20. Andráshida 6 1 5 2–17 –15  1

 


2022.06.26 10:44:00

Labdarúgó NB II CSILLAG PÉTER, SZABÓKY ZSOLT

Diósgyőri csillagok a Hátsó füves futballmentő túrán: „Ha a füzéri meccsel tehetünk azért, hogy több gyerek focizzon itt, már megérte.”

2022.05.28 08:45:57

Labdarúgó NB II CSILLAG PÉTER, SZABÓKY ZSOLT

Hátsó füves futballmentő túra: kilenc év után támadt fel Makkoshotyka, Pisont István a helyi cigány közösségnek is üzent.

2022.05.21 06:45:31

Labdarúgó NB II GAJDÁCS PÁL

Lukács Raymond találata döntött, a lila-fehérek maradtak benn a másodosztályban.

2022.05.21 06:45:31

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Az első negyedórában szerzett gól győzelmet eredményezett a Fejér megyei együttes számára.