Büntetővel törte meg a Szentlőrinc a Szeged szériáját

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.03.06. 13:50
A szentlőrinci Szabó Mátéra oda kellett figyelniük a szegedi védőknek (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a Szentlőrinc egy büntetővel ebben a bajnokságban másodszor is 1–0-ra győzte le a Szegedet, amivel megtartotta idei tökéletes hazai mérlegét.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–0 (1–0)
Szentlőrinc,
Szentlőrinc SE Sporttelep, 300 néző. Vezette: Antal Péter (Ország Péter, Király Zsolt)
Szentlőrinc: Prokop – Erdélyi B., Hesz, Tamás L., Nagy B. – Biben, Jancsó (Havas, 78.) – Harsányi I. (Nagy Zs., 90+1.), Szabó M., Rétyi (Török L., 68.) – Grumics (Németh B., 90+1.). Megbízott edző: Pichler Gábor
Szeged: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Bencze M. (Dobos Á., 62.) – Kovács M., Farkas A. – Kővári R. (Germán, 79.), Horváth K. (Debreceni, 79.), Kóródi (Csoboth, 62.) – Gajdos. Megbízott edző: Andorka Péter
Gólszerző: Harsányi I. (34. – 11-esből)
Pichler Gábor: – Maximális elismerésem a fiúknak, ez férfi munka volt. Amit a héten edzésmunkában és taktikában próbáltunk felépíteni, azt visszakaptuk, az első félidőben játékban is jobbak voltunk, a másodikban viszont inkább a küzdelem dominált.
Andorka Péter: – Szervezett csapat ellen léptünk pályára, nem is sikerült a saját játékunkat játszani.

Nem kezdett nagy iramban a Szeged Szentlőrincen, az első percekben még mindkét csapat próbálta felvenni az üzemi hőmérsékletet a négyfokos hőmérsékletben. Bár inkább a vendégek alakítottak ki több helyzetet, Harsányiék végig veszélyesebbek voltak. A 34. percben épp a jobbszélső harcolt ki büntetőt, amelyet aztán maga értékesített, 1–0.

A fordulást követően gyorsan duplázni akart a Szentlőrinc, de ez nem sikerült neki, és szép lassan Kóródiék vették át az irányítást. Bár ismét nyomott a Szeged, a hazaiak voltak a veszélyesebbek, újabb gólt azonban már egyik csapatnak sem sikerült szereznie. A Tisza-partiak a hajrában minden erejüket bevetve rohamoztak, de Gajdos a hatperces hosszabbítás alatt sem tudta átgyötörni a labdát Prokopon, így a hatodik tavaszi mérkőzésén első idei vereségét szenvedte el a Szeged. Így nincs már tavasszal veretlen csapat az NB II-ben.

20. Szolnoki MÁV FC26581324–41–1723

Vége a mérkőzésnek, 1–0-ra nyert a Szentlőrinc! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+6. perc: Szinte a teljes Szeged a Szentlőrinc tizenhatosán belül rohamoz, de se Gajdos, se Germán se Dobos próbálkozása nem talál célt.

90+5. perc: A szegediek szöglete egy méterrel Prokop kapuja előtt suhant el.

90+1. perc: Újabb csere a hazaiaknál. Grumics helyén Németh Barnabás, Harsányién Nagy Zsombor a hat perc hosszabbítás alatt.

89. perc:Harsányi kapott sárga lapot műesés miatt.

84. perc: Nagy Barnabás szerzett labdát a Szeged tizenhatosánál, de Temesvári ki tudta csúsztatni a beadását.

83. perc: Erdélyi kapott sárga lapot időhúzásért.

79. perc: Horváth Krisztofer helyére Debreceni, Kővári helyére Germán állt be a vendégeknél.

77. perc: Újabb csere a hazaiaknál. Jancsó helyére Havas érkezett.

68. perc: Rétyi helyére Török László állt be a Szentlőrincbe.

66. perc: Temesvári fejesét tolta fölé Prokop nagy nehezen.

62. perc:Cseréltek a vendégek, Csoboth Kóródi helyére, Dobos Áron Bencze helyére érkezett a Szegedbe.

59. perc: Prokop rontott ki a kapujából, és ütközött csúnyán a kontrát befejezni akaró Kóródival. Mindkét játékost ápolni kell.

56. perc: Egy nagy bedobást követően Grumics húzta háttal a célnak kapura a labdát, de a háló tetejére hullt a próbálkozása.

Örülhetett a büntető után a Lőrinc (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

49. perc: Rétyi ollózott Grumics fejese után, de célt tévesztett.

48. perc: A szöglet Heszt találta meg, s a védő fejesét bravúrral kellett védenie Molnár-Farkasnak.

47. perc: Egy nagy bedobást Tamás László Harsányi elé fejelt, aki kapásból lőtt tizenötről, de egy védőről mellé pattant a próbálkozása.

Harsányi sok kellemetlen pillanatot okozott a szegedi védőknek (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

46. perc:Folytatódik a mérkőzés! A szünetben nem változtattak a csapatok!

Vége az első félidőnek!

45. perc: Erdélyi jobb oldalról érkező beadását Harsányi húzta rá félfordulatból, de Pejovics kifejelte a labdát a kapu torkából.

A Szeged támadásaiból eddig hiányzik az átütőerő (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

38. perc: Harsányi készítette le Rétyinek a labdát, aki tizenhatról jobbal célozta meg a bal alsót, de Molnár-Farkas odaért.

34. perc:GÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! Harsányi laposan lőtt a bal alsóba a jobbra vetődő Molnár-Farkas mellett. 1–0

Bencze buktatta Harsányit (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

33. perc: Harsányi lábait akasztotta össze Bencze, tizenegyeshez jutott a Szentlőrinc.

28. perc: Horváth Krisztofer lőtt kiszorított szögből laposan, de Prokopnak mozdulnia sem kellett a labdára.

Tamás László fejese még nem talált kaput (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

25. perc:
Szabó Máté méterekkel tévesztette el a kaput 16 méterről.

24. perc: Hazaadás miatt jöhet szabadrúgással veszélyes helyről a Szentlőrinc.

19. perc: Rétyi Róbert kapott sárga lapot egy kemény belépőért.

18. perc: Horváth Krisztofer a sorfalba lőtte a tizenhét-méteres szabadrúgást.

17. perc: Harsányi buktatta Kovács Milánt, veszélyes helyről rúghat szabadot a Szeged.

14. perc: Farkas Aurél kapott sárga lapot.

13. perc: Szabó Máté lecsúszó lövése nem okozott problémát Molnár-Farkasnak.

12. perc: Rétyi Róbert tört be Temesvári mellett a vendég büntetőterületre, majd a két játékos összeakadt, és elesett, míg a labda elhagyta a játékteret.

Intenzíven melegített a Szeged is (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

4. perc: A gyors szögletkombinációt követően Nagy Barnabás adta középre a labdát, de Tamás László a szegedi kapu mellé fejelt.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a fehéren játszó Szeged indította útjára a labdát! Mindkét csapat kispadjáról megbízott edző vezényel, hiszen Marián Sluka és Dragan Vukmir is eltiltását tölti.

A 4 fokos időben rendesen be kellett melegíteniük a szentlőrincieknek (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a középcsapatnak számító Szentlőrinc a tavasszal még veretlen, a megszerezhető 15 pontból 11-et begyűjtő Szeged ellen.