Hiába volt fölényben, a Soroksár sem tudta megállítani a Szparit

TÖRÖK DÁNIELTÖRÖK DÁNIEL
2020.08.09. 17:20
A Nyíregyháza Spartacus idegenben 1–0-ra legyőzte a Soroksárt a labdarúgó NB II 3. fordulójában, így háromból három győzelemmel áll.
Hamed beállt, és eldöntötte a három pont sorsát (Fotó: Földi Imre)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Hamed beállt, és eldöntötte a három pont sorsát (Fotó: Földi Imre) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NB II
3. FORDULÓ
SOROKSÁR SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–1 (0–0)
Haraszti út, 600 néző. Vezette: Kovács Gergely (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
SOROKSÁR: Varga Á. – Bene, Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Gyömbér, Huszák – Orosz M. (Erdélyi L., 70.), Magyari (Gárdos, 66.), Szerető (Korozmán, 76.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Svedjuk, Jánvári, Fodor F., Galambos (Papucsek, a szünetben) – Farkas A., Papp M. – Györgyi (Hamed, 57.), Ötvös (Kártik, 70.), Kalocsai – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Hamed (0–1) a 63. percben
Lipcsei Péter: – Sokat tettünk a győzelemért, de a hibák ismét megbosszulták magukat. A múltkor is és most is egyből lekontráztak minket. Ott vannak a ziccereink, olyanok, amikor egy méterről sem tudunk gólt szerezni. Tudtam, hogy nagyon masszív védelemmel játszanak a vendégek, fel voltunk készülve rá, ahogyan arra is, hogy a beadások nagyon fontosak lesznek. Azért vagyok egy kicsit bosszús, mert meccsenként hat-nyolc helyzetet alakítunk ki, mégsem találunk be. Nagyon fontos az összpontosítás a labdarúgásban, és ne felejtsük el, hogy a labdarúgást gólra játsszák.
Gálhidi György: – Jobban játszott az első félidőben a Soroksár, fáradtan, fásultan futballoztunk. Cserejátékosunk, Hamed Yasin nagyon jól szállt be, mindjárt gólt szerzett, amellyel megszereztük a vezetést, és mint később kiderült, a győzelmet is. A kontráink még veszélyesek voltak, de a Soroksárnak is hatalmas helyzetei voltak az utolsó tíz percben. Ha azokat belövik a hazaiak, most nem vagyunk ilyen boldogok.

Az első két meccsét megnyerő Nyíregyháza a két forduló után egy győzelemmel és egy vereséggel álló Soroksárhoz látogatott vasárnap délután – azzal a szándékkal, hogy hármasra nyújtsa győzelmi sorozatát.

Az első percekben mindkét csapat harcosan, aktívan lépett fel, de az idő előrehaladtával egyre világosabbá vált a Soroksár fölénye. A hazaiak egyre több és több helyzetet dolgoztak ki – elsősorban a bal oldalról indultak a támadások, és a legtöbb beadással Lovrencsics Balázst keresték a társak. A vendégeknek eközben mindössze néhány kisebb lehetőségük volt, ám sem ők, sem a hazaiak nem tudtak betalálni az első félidőben.

A második félidő elején azonban a Nyíregyháza cserélt és ritmust váltott, s a fordulás után egyre több lehetőséget dolgozott ki. A Soroksár harci kedve sem csappant meg, a hazaiak is dolgoztak ki lehetőségeket, ám a sok elpuskázott lehetőség megbosszulta magát: a 63. percben az öt perccel korábban csereként beálló Hamed Jaszin Hornyák Marcell és Ötvös Bence összjátéka után kiváló kiugratást kapott, és egyből el is helyezte a labdát a bal alsó sarokban. 0–1

Az előny tudatában visszaállt a Szpari, míg a Soroksár még magasabb fokozatra kapcsolt támadásban. A visszahúzódó vendégek védelmét azonban minden próbálkozása ellenére (Erdélyi Lászlónak még a ráadás pillanataiban is volt két nagy lehetősége) sem tudta feltörni Lipcsei Péter csapata, amely így már egy győzelme mellé két vereséggel áll, míg a Nyíregyháza eddig mindhárom meccsét megnyerte.

Szolnoki MÁV FC–Budaörs 1–0

90+3. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90+3. perc: Huszák buktat a vendégek kontrájánál, újabb sárga lap.

90+1. perc: ERDÉLYI!
Megint veszélyeztet, de ebből sincs gól.

90+1. perc:
három perc lesz a ráadás.

90. perc: LABDA AZ EGYENLÍTÉSÉRT, DE KIMARAD!
Óriási helyzet, ziccerig kijátssza a Soroksár, de Erdélyi 6 méterről a felső lécet találja el!

88. perc:
Hornyák rúg oda hátulról Valencsiknek, ez is sárga lapot ér.

87. perc: Bene is próbálkozik jobbról egy beadással, de ezúttal a játékvezető sípszava szól közbe.

86. perc:
Gengeliczki felívelése is veszélyes, de Lovrencsics éles szögből már csak az oldalhálót találja el.

85. perc: HAZAI HELYZET!
Balról érkezik a beadás, Erdélyi fejel a védő szorításában kapu fölé. A hazaiak szögletet szeretnének, azonban a játékvezető kirúgást ítél.

84. perc:
Jánvári pontatlan felívelése Varga kezében köt ki, kontrázna a Soroksár.

81. perc:
Erdélyi rúg oda a cselező Hamednek, ez is sárga.

79. perc:
Gengeliczki borítja fel becsúszva az egyedül meginduló Hamedet egy sárga lapért cserébe.

78. perc:
hazai hiba után Hamed indul, Hornyáknak továbbít, ám az ő beadására már senki sem érkezik középen.

75. perc: Korozmán érkezik Szerető helyére a hazaiaknál.

71. perc:
folytatjuk.

70. perc:
frissítés, egyben csere – Kártik jön Ötvös helyére a vendégeknél, a hazaiaknál Orosz helyett Erdélyi érkezik.

69. perc:
hosszas hazai adogatás után Orosz szánja el magát egy balos lövésre, de ez is fennakad.

67. perc:
Hamed is sárga lapot kap.

66. perc:
Magyari helyén Gárdos a folytatásban a Soroksárnál.

65. perc: JÖHETNE A MÁSODIK!
Bene ment hatalmasat az utolsó pillanatban Hornyák elől a tizenhatoson belül.

63. perc: VEZET A NYÍREGYHÁZA!
A hazaiak labdavesztése után a csereként beálló Hamed balról befelé indul, Hornyák és Ötvös kombinációja után utóbbitól kiváló indítást kap, jobb belsővel el is helyezi a labdát a bal alsóba. 0–1!

62. perc: OROSZ!
Szerencsésen pattan a balról érkező beadás, tizenhatoson belülről, középről lőhet, de a blokklról ez a kísérlet is levágódik.

61. perc:
Hamed esik el a hazai tizenhatoson belül, a földön marad, de nincs tizenegyes.

60. perc:
Szerető jobbról indítja a középen berobbanó Lovrencsicset, de nem elég pontos az átadás.

59. perc:
Hamed egyből kap is egy labdát a bal oldalon, megforgatja Benét, aki azonban becsúszva, tisztán szerel.

58. perc:
Györgyi helyén Hamed a folytatásban a vendégeknél.

57. perc: NAGYSZERŰ AKCIÓ A HAZAIAKTÓL!
Orosz indítja az akciót jobbról, befelé cselez, kiteszi a labdát balra, de mindenki előtt elmegy a labda!

56. perc:
a labdavesztése után Szerető pakol oda hátulról Farkasnak. A vendégek játékosa jól van, sárga lap nincs.

56. perc:
nem kérdés, a vendégek életjelt adnak magukról a félidő elején.

55. perc: ÚJABB LÖVÉS!
Papp kísérletezik középről, kb. 20 méterről, de a kapu fölé megy a labda.

54. perc: NAGY HELYZET A VENDÉGEKNÉL!
Jánvári precíz beadását Hornyák fejeli rá egyből, nem is téved sokat!

53. perc: NINCS TIZENEGYES? NINCS! A vendégek büntetőben reménykedtek a tizenhatoson belüli viaskodás után, de végül Györgyit látja szabálytalannak a játékvezető Magyari helyett, így ő kap sárgát.

52. perc: REMEK SZABADRÚGÁS!
Papp lő jobbról kapura, a rövid alsót célozza, de Varga kiüti a labdát a sarok elől!

50. perc:
a szabadrúgás után addig reklamál Papucsek, amíg nem kap ő is egy sárga lapos figyelmeztetést.

50. perc:
Orosz Márk buktatja Györgyit egy sárga lapért cserébe.

48. perc:
Ötvös íveli be a szabadrúgást balról, de a labda átszáll mindenki feje fölött.

47. perc: SZÉP HAZAI AKCIÓ!
Balról érkezik a beadás, Orosz fejel is, de nem elég erősen.

46. perc:
Papucsek érkezett Galambos helyére a szünetben.

46. perc: FOLYTATJUK!

45+1. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. perc:
egy perc lesz a ráadás.

44. perc: NAGY VÉDÉSEK!
Néhány másodpercnyi eltéréssel először Vargának, majd Fadgyasnak is be kell mutatnia egy-egy bravúrt!

43. perc:
Fodor marad le emberéről, de szerencséjére Magyari lesen kapja a labdát.

42. perc:
Svedjuk kap sárga lapot.

40. perc:
Fodor ível a középen meginduló Ötvös felé, de a hazai elhárítás közbelép.

39. perc:
Gengeliczki indít hátulról, ez a labda azonban sem Magyarinak, sem másnak nem jó.

37. perc:
Orosz indul meg egy felívelt labdával a bal oldalon, Magyarinak továbbít, aki a kapuval szemben álló Huszáknak készíti le a labdát lövésre. A Soroksár játékosa nem találja el a kaput.

36. perc:
rossz szabadrúgás-kombináció után a visszafutó Szerető rántja le az egyedül megiramodó Györgyit. Sárga lap.

33. perc: NAGY HELYZET!
Bene passzol remek ütemben jobbról Magyari elé, aki egyből pörget, de kapu fölé megy a labda!

32. perc:
a nyírségiek rövid ideig tudják megtartani a labdát, a Soroksáré az irányítás.

28. perc:
Pászka remek labdaszerzés után Magyarit indítja a bal oldalon, a beadás ismét Lovrencsics felé megy – végül be kell érnie a szöglettel a hazaiaknak.

27. perc:
Pászka most beadással próbálkozik balról, de a labda a pályán kívül landol.

26. perc:
egy rövid nyíregyházi akció végén balról jön a beívelés, de Varga ezt simán fogja.

25. perc:
folytatjuk.

24. perc:
ivószünet.

23. perc:
Szerető harcol meg a labdáért a jobb oldalon az alapvonal közelében, beadása végül levágódik. Jöhet a sarokrúgás Pászka próbálkozik is egy lövéssel, de nem találja el a kaput.

21. perc: a Nyíregyháza kicsit megnyugtatja a labdát, Fodor pontatlanul passzol, ám visszaszeri a labdát a Szpari.

17. perc:
Szerető cselez középről a bal oldal felé, Lovrencsicset indíthatná, de nem teszi, majd elveszíti a labdát.

15. perc:
Orosz ad be balról, Lovrencsics ezúttal jó ütemben érkezik, de fejese a blokkról az alapvonalon túlra vágódik. A szögletből nincs helyzet.

14. perc:
Magyari cselez balról befelé, lövésre szánja el magát, de a blokk segít a vendégeken.

13. perc:
Pászka a bal oldalvonal mellett veri meg emberét, Lovrencsicset keresve ad középre, de a csatár lekésik a centerezésről.

10. perc: GYÖMBÉR!
Középre adja a labdát, Huszákot keresi, de nem elég pontos az átadás!

9. perc:
Bene próbálja egy az egyben megverni a jobbon Galambost – sikertelenül.

8. perc:
Ötvös kap labdát a kapunak háttal, a tizenhatos vonalától, kissé jobbról löbböl – kapu fölé.

5. perc:
ismét Magyari kap pontos hosszú labdát, de ezúttal túl hosszan tolja meg – ez a kapusé.

3. perc:
egy remek felívelés Magyarinak, ám hiába fordulna kapura, lőni már nem tud.

2. perc:
Szerető próbálkozik meg egy hosszú indítással – kirúgás lesz belőle.

1. perc:
a jobb oldalon indítja az első támadást a Nyíregyháza, Valencsik takarít.

1. perc:
a becsült nézőszám 500 fő.

1. perc: elkezdődött a találkozó!

ELŐZMÉNYEK

Az első hazai találkozóján győztes, ám Dorogon veszítő Soroksár az eddigi két meccséből kettőt behúzó Nyíregyháza ellen szeretné folytatni a pontgyűjtést. Eközben a nyírségiek természetesen továbbra is szeretnék fenntartani hibátlan mérlegüket – ebben a Pécs ellen hatalmas gólt szerző Ötvös Bence is segítségükre lehet.

„Nem lehet hátradőlni a két győzelem után, rövid időn belül a harmadik bajnoki következik – olvasható Gálhidi György Szpari-vezetőedző véleménye a klub honlapján. – A Soroksár eddigi mérkőzéseit láttuk, igyekeztünk őket kellően feltérképezni. Az első két találkozón nem voltak fizikális problémáink, fontos lesz most is a frissesség. A szerdai meccs után másnap egy erdei futást tartottunk, igyekeztünk megfelelően regenerálni a játékosokat, több ember is nagyon sokat dolgozott a stábból. A Soroksárnak van egy jó alapcsapata, de nem lehet tudni, hogy Lipcsei Péter pályára küld-e esetleg frissebb embereket. Készülünk mindkét eshetőségre. Nálunk is vannak akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak, legutóbb is bizonyították azok is akik csereként szálltak be, hogy lehet rájuk számítani.

Eddig 10-szer találkoztak egymással a felek – négy-négy soroksári siker és döntetlen mellett két Szpari-győzelem született.