Emberhátrányban mentett pontot Kaposváron a Kazincbarcika

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2020.08.09. 18:50
Az utolsó percig küzdött a Barcika, és döntetlennel tért haza a tavasszal még NB I-es Kaposvár otthonából (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap
A labdarúgó NB II 3. fordulójában a Kaposvár 1–1-re végzett a vendég Kazincbarcikával. Vachtler Csaba gyönyörű góljával a 60. percben jutott vezetéshez a Rákóczi, de előnyét nem tudta a lefújásig megtartani, mert a 10 főre fogyatkozó borsodiak Németh Tamás 90. percben elért találatával kiegyenlítettek.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ
KAPOSVÁR–KAZINCBARCIKA 1–1
(0–0)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 1000 néző. Vezette: Gaál Ákos (Becséri Gergely, Kis Zoltán)
Rákóczi FC:
Pogacsics – Vachtler, Ur, Szabó A., Hadaró – Szakály A., Varjas – Nagy J., Erdei (Godzsajev-Telmán, 91.), Szabó B. (Földi, 85.) – Balázs (Andrics, 75.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Kazincbarcika:
Horváth L. – Szűcs, Fótyik, Korbély (Tóth L., 74.), Orosz – Majzik, Tóth B. (Oltean, 65.), Krausz (Németh T., 77.), Kelemen – Kovac, Bereczki. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző:
Vachtler (60.), ill. Németh T. (90.)
Kiállítva:
Kelemen (87.)

Döntetlennel zárult Kaposváron a Kazincbarcika vendégjátéka. Az első félidőben erős mezőnyfölényben volt a hazai zöld-fehér csapat, de ezt nem tudta gólra váltani. A sárgában játszó vendégeknek csak egy-egy akcióra futotta, igaz, ekkor Pogacsicsnak kellett közbeavatkoznia.

Vachtler élményszámba menő gólja után a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. A mérkőzés lezárása Szabó Bálint lábában volt, de elügyetlenkedte a lehetőséget. Kelemen kiállítása után már mindenki azt gondolta, hogy megszületik a Rákóczi szezonbeli első győzelme, de a 90. percben az alig negyedórája csereként beálló Németh Tamásnak sikerült egy kapu előtti kavarodás után a kapufáról kipattanó labdát a hálóba juttatnia.

A Kaposvár közelebb állt a győzelemhez, de a Kazincbarcika az utolsó pillanatig küzdött, és ponttal távozott. 1–1

Szolnoki MÁV FC–Budaörs 1–0

Nem bírta ki a nyomást a hajrában a Kaposvár (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

90+4 perc Vége a mérkőzésnek, a Kaposvár 1–1-re végzett a Barcikával. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc 4 perc ráadás.

90. percEgyenlítettek a vendégek. Egy kapufáról lecsorgó labdát Németh Tamás lőtt a kapuba.1–1

87. perc Kiállítás. Egyből piros lapot kapott a vendég Kelemen, Erdeit könyökölte le.

85. perc Hazai csere. Szabó Bálint helyett Földi a pályán.

84. perc Erdei passzából Szabó Bálint ajtó-ablak helyzetben túlcselezte magát.

83. perc Mezőnyben zajlik a mérkőzés, a kapuk nem forognak veszélyben.

77. percKrausz helyett Németh Tamás a vendégeknél.

75. percBalázs helyett Andric állt be a hazaiaknál.

74. percKorbély helyett Tóth László állt be a vendégeknél.

72. percNagy János kapott sárga lapot Oltean buktatásáért.

65. perc Vendég csere: Tóth Borisz helyett Oltean áll be.

60. percVachtler jobbról a tizenhatos sarka körül jobb lábbal átvette a labdát , majd egy testcsellel bal lábára rakta és 20 méterről óriási gólt lőtt a vendégek kapujába. 1-0

58. perc Vachtler 25 méteres szabadrúgása fölé szállt.

56. percKovac kapott sárga lapot Varjas buktatásáért.

55 perc

Krausz kapott sárga lapot Szakály buktatásáért

54 perc Mezőnyben gyömöszölik egymást a csapatok.

46.perc Elkezdődött a második félidő. A csapatok nem cseréltek.

45+1perc Vége az első félidőnek,gól nélküli döntetlennel mennek pihenni a csapatok.

45. perc Egy perc hosszabbítás.

41. perc Bal oldali Rákóczi szögletet Erdei adta be, melyet a vendégek kifejeltek, Vachtlerhez került jobbra a labda, melynek beadását nagy helyzetben Szabó Alex 5 méterről mellé fejelte.

37. perc A félpályánál Szabó Bálint kapott sárga lapot Kelemen buktatásáért. Ápolták a vendégek játékosát, de tudja folytatni a játékot.

30. perc Jelentős mezőnyfölény a hazaiaknál, de a kisebb helyzeteket, lecsorgó labdákat nem tudják értékesíteni.

28. perc Nagy János jobb oldalról beadott szabadrúgását a vendég védők kifejelté, majd Vachtler 18 méterről, kapásból kapura lőtt, Horváth a léc alá tartó labdát bravúrral ütötte szögletre.

22. percBereczki újabb bal oldali szöglete után az ötösről ajtó-ablak helyzetben Korbély fölé lőtt.

14. percBereczki bal oldalról végzett el szöglet és Tóth B. elé passzolt, akinek 18 méteres lövését Pogacsics bravúrral védte

11. perc Kovác élesen beadta a a labdát és Korbély az ötösön alig maradt le a labdáról.

Mezőnyben a Rákóczi dominál, de helyzetekig nem jutott el még.

3. perc: A labda a barcikai kapuban, de les miatt Gaál játékvezető nem adta meg Balázs találatát.

Közel 1000 néző tekinti meg a helyszínen a mérkőzést.

1. Perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Hamarosan kiderül,mire megy egymással a még két nyeretlen együttes, a Kaposvár és a mindkétszer idegenben játszott Kazincbarcika.