Pécs–ETO FC Győr: fordulatos, izgalmas bajnoki négy góllal

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.08.08. 18:00
Izgalmas első félidőt láthattunk (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 3. fordulójának nyitó mérkőzésén a Pécsi MFC az ETO FC Győrt fogadta, és a mérkőzés 2–2-re végződött.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ
Pécsi MFC–WKW ETO FC Győr 2–2
(1–2)
Pécs, PMFC Stadion, 3000 néző. Vezette: Antal P.
Pécs:
Helesfay – Sági, Rácz L., Preklet, Katona L. – Grabant, Futó, Hegedűs M. (Óvári, a szünetben) – Bartha L. – Adamcsek, Geiger (Tihanyi, 80.). Vezetőedző: Vas László
ETO: Gundel-Takács – Vári, Lipták, Temesvári A., Fejes – Vaskeba, Kiss Máté, Múcska (Vitális, 62.) – Májer M., Priskin, Király B. (Szimcsó, 10.; Vankó, 84.). Vezetőedző: Tuifel Péter
Gólszerző: Adamcsek (11., 50.), ill. Priskin (37., 42. – az elsőt 11-esből)

Nyilván nem szeretnénk állandóan a múltat felemlegetni, de érdemes visszaemlékezni picit az 1980-as évekre, amikor rendre tízezer nézőnél is többen voltak kíváncsiak a PMSC és a Rába ETO összecsapásaira, most a háromezer fölötti nézőszámnak is örülni lehetett: a PMFC és WKW ETO FC Győr bajnokiján, a másodosztályban.

A találkozó előtt a hazai edzőlegendát, Garami Józsefet köszöntötték, aki vasárnap lesz 81 éves, és szerintünk a kezdőrúgáshoz felsorakozva biztosan eszébe jutott első pécsi nagycsapata, a Bodnár László, Toma Árpád, Kónya Mihály, Róth Antal, Brezniczky Sándor, Lutz Jakab, Bérczy Balázs, Márton Gábor, Lovász Ferenc, Turi Zsolt, Megyeri Károly, Mészáros Ferenc, Dobány Lajos nevével fémjelzett gárda.

Igyekeztek utódaik is, Adamcsek Máté parádés szabadrúgásgóllal szerezte meg a Pécsnek a vezetést, és több helyzetet is kialakított a társaival, de ezek a kisebb helyzetek rendre kimaradtak – ennek meglett a böjtje akkor, amikor a Rácz László által teljesen fölöslegesen összehozott büntetőt Priskin Tamás értékesítette, majd a jó formában lévő támadó higgadtan váltotta gólra Májer Milán pazar indítását (1–2).

Egyenlített a második félidő elején a Pécs, mondhatnánk, amatőr védelmi hiba után, de ezt a jelzős szerkezetet elkoptatta a Real Madrid Manchesterben, maradjunk annyiban, Geiger Norbert nagyon szemfüles és harcos volt, Adamcsek Máté sohasem szerzett ilyen könnyen gólt korábban.

Preklet Csaba élete találatát szerezhette volna, de félfordulatból a bal oldali kapufa tövére ollózott az ötös elől, majd Geiger közeli lövését fogta a jobb alsó sarok előtt Gundel-Takács Bence, aztán a hazai támadó rosszul találta el a labdát ziccerben – érett, érett tehát a hazai, győztes gól.

Mégis majdnem a Győr nyerte meg a mérkőzést, de Priskin közelről a hazai kapust találta telibe!

20. BFC Siófok223–8–50

93. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 2–2

90. perc Három perc a ráadás, Óvári kornere rossz.

90. perc Fejes ment kornerre Adamcsek elől, kissé talán fölöslegesen.

Helesfay lábbal védett.

86. perc PRISKIN! Lő jobbal a kapusba hat méterről, középről egy remek bal oldali beadást követően! A Lipták indította Májer újabb pazar labdát adott a középcsatárnak, most balról, jobbal.

85. perc Kiss szereli Temesvárit a 16-oson.

84. perc Szimcsó le, Vankó Imre be a Győrben.

82. perc Adamcsek emel 40-ről jócskán a bal alsó mellé.

80. perc Geiger le, Tihanyi Olivér be a Pécsben.

78. perc Geiger lő jobbal 18-ról, szereli az utolsó pillanatban becsúszva Vaskeba.

76. perc Priskin Tamás hatalmasat rúg hátulról Óváriba, sárga lap.

75. perc Grabant szép jobb oldali beadását az ötös elől jobbal gyatrán találja el Geiger!

Két szabálytalan bedobás fél percen belül...

A második félidő a Pécsé volt (fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

73. perc Geiger lő az ötös bal sarka elől jobbal kapura, Gundel-Takács véd a rövid alsó előtt!

70. perc Futó passzát 17-ről nem meri elvállalni Preklet, balra passzol Óvárinak, de pontatlanul, az ő beadása sem jobb.

68. perc Rácz a jobb sarok felé fejel meg tízről egy jobb oldali, Futó-féle megabedobást, de fogja a labdát a vetődő kapus.

66. perc Májer Milán kap sárga lapot Sági felrúgásáért.

64. perc Adamcsek remek passzát nem meri jobbal 18-ról ellőni Óvári, majd rosszul tolja jobbra a labdát Geigernek.

62. perc Vitális Milán be, Múcska le a Győrben, fiatalok egymás között. Karmester a pályán.

60. perc Keményen védekezik az ETO, jó a középpályás csapda.

55. perc KAPUFA! Rácz ad jobbról jobbal középre, hétről Preklet a bal oldali kapufa tövére ollózza a labdát!

Remekül tippelt Kvanduk kolléga, a 3000 a hivatalos nézőszám is.

52. perc Óvári 27 méteres szabadrúgása Gundel-Takácsé, majd Geiger lő ballal 20-ról, Lipták becsúszva blokkolja.

50. perc ADAMCSEK EGYENLÍT, DE HOGYAN! Temesvári és Gundel-Takács egymásra vár egy kósza ívelés után az ötös bal sarkán túl, a szemfüles és harcos Geiger odaugrik, jobbal középre ad becsúszva, középen Adamcsek pedig egy lépésről jobbal az üres kapuba lő. 2–2!

48. perc Katona Levente kap sárga lapot a kontrázó Májer fellökéséért.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc
Hegedűs le, Óvári Zsolt be a hazaiaknál.

Közben kiderült, nem boka, ahogyan mi láttuk, nem térd, ahogyan a riporterek, hanem Achilles-sérülést szenvedett Katona.

Mester! (fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Kettő perc a ráadás.

44. perc
Priskin odarúg Prekletnek, sárga nincs.

42. PERC VEZET A GYŐR, Májer remekül emel PRISKIN TAMÁS elé, aki jobbal a jobb alsóba lő higgadtan a 11-espontról. 1–2!

38. perc Grabant balról jobbal 28-ról majdnem a léc alá teker, véd azonban Gundel-Takács.

37. PERC PRISKIN TAMÁS jobbal a jobb alsóba lő, a kapus, Helesfay balra el. 1–1!

36. PERC BÜNTETŐ! Rácz László lerántja Priskint egy jobb oldali beadás után, abszolúte fölöslegesen, mert Sági fejjel tisztázott, sárga lap is.

30. perc
Kiss jobb oldali szabadrúgását Temesvári jobbal a bal alsó mellé pörgeti hatról, kissé jobbról.

28. perc Kemény összecsapások a mezőnyben, a szurkolók változó színvonalú rigmusokkal szórakoztatják egymást és magukat.

Az újonc pécsiek kifejezetten jól rajtoltak, 4–0-ra verték otthon a Dorogot, ellenben szerdán 2–0-ra kikaptak Nyíregyházán. Most ismét hazai mérkőzés következik, a két csapat legutóbb még az élvonalban játszott egymással bajnoki találkozót. Az ETO még nyeretlen, a nyitányon kikapott az Ajkától, majd otthon döntetlent játszott a júniusban még élvonalbeli Rákóczival. A győriek tavaly szeptember 15. óta mindössze két mérkőzésüket nyerték meg vendégként az NB II-ben (mlsz.hu).

24. perc Kiss jobb oldali szabadrúgását Katona mellől Lipták kapura fejeli, az ötös bal sarkáról, Helesfay ment a léc alatt.

Lipták Katona mellől fejelt, a hazai bekk füle fáj az ütközés miatt.

23. perc Kiss szabadrúgását kapura fejeli 12-ről Lipták, jobbal a jobb sarok mellé ment Rácz.

20. perc
Sági jobb oldali beadását az ötös túlsarkáról Rácz nem sokkal fejeli a léc fölé. A középső védő kétszer futott fel, kétszer is helyzetbe került.

18. perc Sági beadását a hátrafutó szélső Májer blokkolja.

Mezőnyharc a pályán.

14. perc
Geiger jobb oldali beadását nem találja el fejjel középen Hegedűs.

13. perc Kiss beadása a hazai kapusé.

11. PERC VEZET A PÉCS! ADAMCSEK MÁTÉ kissé jobbról a jobb felső sarokba lő 21 méterről egy szabadrúgást. 1–0!

10. perc Szimcsó Viktor
váltja. Királynak a térde fáj, az első információk szerint komoly az ügy, keresztszalag is szakadhatott.

8. perc Királyt kell ápolni, a jobb boka fáj, csere lesz? Bizony.

6. perc Bartha lő ballal kapura 23-ról, középről, véd a léc alatt Gundel-Takác, és övé a korner is.

5. perc Futó bal oldali bedobását Rácz kapura csúsztatja fejjel, kapusé.

A hazai tábor keres egy kis pénzt az MLSZ segélyalapjának

2. perc Lipták mellett elesik Geiger, de tovább, Bartha passzol Adamcsek elé, aki 12-ről szintén a kapust, Gundel-Takácsot találja el!

1. perc Egy rossz beadást Vári Geiger elé tesz mellel, a támadó jobbal feladja a labdát a kapusnak az ötös jobb sarka elől.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta zöldben.

A kezdőrúgás a holnap 81. éves Garami Józsefé!

Nagyon készülnek a hazaiak (fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

„Szeretnénk hasznosítani a Kaposvár elleni játékból, amit lehet – mondja a kisalfold.hu-n Tuifel Péter, az ETO vezetőedzője. – Főként a csapat stabilitására gondolok, ez ugyanis nagyon fontos lenne egy jó eredmény eléréséhez Pécsett. A támadójátékunkon mindenképpen javítanunk kellene, ebben már most előre akarunk lépni. Láttuk a Pécs Dorog és Nyíregyháza elleni mérkőzését is, nagyon agresszív együttes, amely előrefelé védekezik. A játékosai sokat futnak. Három-négyezer néző előtt feszült hangulatú meccsre számítok.”

„Többször kihangsúlyoztam, hogy nagyon kiegyensúlyozott ez az osztály. Rengeteg a jó képességű csapat és apróságokon dőlnek el a mérkőzések – mondta ugyanott a hazaiak mestere, Vas László. – A Győr keretét több élvonalbeli rutinnal rendelkező játékos alkotja, kiegészülve fiatal tehetségekkel. Nagyon nehéz összecsapásra számítok, ettől függetlenül szeretnénk megfelelően kiszolgálni a szurkolóinkat. A futball a drukkerekért van, akik nyilvánvalóan ki vannak éhezve a sikerekre, gólokra. Kérem a türelmüket és egyúttal a támogatásukat, hiszen rengeteg segíthetnek a jelen pillanatban ebben az osztályban még tapasztalatlan játékosainknak abban, hogy adott esetben átbillentsék őket a holtponton. Óriási erőt és lökést tud adni, ha a szurkolók és a tábor a csapat mögött áll.”

„A két klub ugyanis a jogelődöket is figyelembe véve 1955-től kezdődően 90 alkalommal csapott össze egymással az élvonalban: 25 pécsi, 35 győri siker mellett 30 esetben döntetlennel zártak az együttesek. A zöld-fehérekkel legutóbb hat éve játszottuk itthon bajnoki mérkőzést. A 2014–2015-ös szezon során mindkét csapat kiharcoltak a bennmaradást az NB I-ben, a PMFC a 11. helyen, míg az ETO a 8. pozícióban végzett, ennek ellenére mégis búcsúzni kényszerültek az élvonaltól” – írja az igen informatív pmfc.hu.

.Hozzátette, reméli, hasonló hangulat lesz a lelátón az ETO ellen, mint az első fordulóban, amikor az újonc 4-0-ra verte meg a Dorogot, s a közönség felállva köszöntötte a győzteseket. „A Nyíregyházától elszenvedett kettő nullás vereség miatt semmivel sem lettünk rosszabb csapat – nyugtatta meg a pécsi híveket. – Szombaton televíziós mérkőzésen bizonyíthatjuk, mit tudunk valójában. Egységes a gárda, tele elhivatott, alázatos fiatallal, no meg itt vagyok én is, a keret legidősebb játékosa – mindent megteszünk a három pont egszerzése érdekében.”

„Tulajdonképpen hazatértem – mondta lapunknak a 33 éves támadó. – Alig múltam tizennégy éves, amikor Komlóról a Ferencvároshoz kerültem, majd kis kitérő után tíz évet húztam le Pakson. Az utóbbi időben sérüléssel bajlódtam, mostanra kezdem utolérni magam. Sajnálom, hogy Nyíregyházán vesztes meccsen mutatkoztam be, de az az igazság, hiába játszottunk akaratosan, támadó szellemben, a hazai együttes könyörtelenül kihasználta a hibáinkat.”

Nos, szombaton ismét összecsap a két gárda. Az NB III-ból felkerülő hazaiak egy-egy győzelemmel, illetve vereséggel várják a harmadik fordulót, s mint azt Bartha László, a csapat új szerzeménye megjegyezte,
nem lenne meglepetés a pécsi siker.

Bartha László és fiatal pécsi csapattársai elszántan készülnek a szombati, Győr elleni bajnokira, s remélik, ismét ünnepelheti őket a közönség. Volt idő, amikor különleges eseménynek számított az élvonalban
egy-egy Pécsi MSC-Rába ETO csata. A legtöbben talán az 1982. május 1-jén Győrben rendezett bajnokira emlékeznek, amelyen 2–1-re nyert az ETO, s ezzel bajnoki címet szerzett.

Első hazai meccsét fölényesen megnyerte az újonc Pécs a Dorog ellen. Sikerül-e otthon ismét három pontot szereznie az eddig csalódást keltő és mindössze egy ponttal álló ETO ellen?

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.