Hiába nyert a Vasas is, a DVSC és a Gyirmót jutott fel az NB I-be!

2021.05.16. 16:51
A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában eldőltek a nagy kérdések: a DVSC a Haladás legyőzésével (4–2) bajnokként jutott fel az élvonalba, míg a Gyirmót gálázva lett első osztályú, hiszen Csertői Aurél együttese 4–0-ra kiütötte a Békéscsabát. A Vasas így hiába verte meg 3–0-ra a Győri ETO-t, a következő idényben is marad a másodosztályban. Vereséggel búcsúzott az NB II-től a Kaposvár és a Kazincbarcika, előbbi a Dorogtól, utóbbi a Szegedtől kapott ki.

A DVSC nyerte meg a másodosztályú bajnokságot! (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–SZOMBATHELYI HALADÁS 4–2 (3–1) RÉSZLETEK ITT!
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 6400
néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Márkus Tamás, Kovács Gábor)
DVSC: Kosicky – Bévárdi, Kinyik, Korhut (Szatmári Cs., 69.), Ferenczi J. – Dzsudzsák, Varga J. – Szécsi M., Baráth P. (Bényei Á., 86.) Bódi (Kusnyír, 65.) – Bárány (Tischler, 86.). Vezetőedző: Toldi Gábor
HALADÁS: Verpecz – Schimmer (Tóth M., a szünetben), Mocsi, Németh Milán – Kállai (Tóth D., 35.) Holdamf, Csilus T. (Rácz F., 78.), Bosnjak, Debreceni (Kiss B., 78.), – Medgyes, Dragóner (Németh Márió, 62.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Baráth (1–0) a 13., Dzsudzsák (11-esből, 2–0) a 39., Varga J. (3–0) a 42., Kinyik (3–1, öngól) a 43., Tóth D. (3–2) a 46., Baráth (4–2) az 58. percben
Toldi Gábor
: – Nagyon boldogok vagyunk, hogy elértük a célunkat, azt hiszem, hogy a bajnoki cím utáni hangulat önmagáért beszél.
Mátyus János: – Gratulálok a csapatomnak, a sportszerűség jegyében szerettünk volna mindent megtenni a győzelemért. Büntetőt hibáztunk, ezt sajnálom, de ha őszinte vagyok, kétgólnyi különbség van a két csapat között.

GYIRMÓT FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 40 (30) RÉSZLETEK ITT!
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 700 néző. Vezette: Berke Balázs (Vígh-Tarsonyi Gergő, Garai Péter)
Gyirmót FC Győr
: Hársfalvi (Rusák, 25.) – Major,Karacs,Széles,Szegi – Vass Á. – Radics,Nagy P. (Heffler N.,68.), Hajdú Á. (Lustyik,83.) – Simon A. (Herjeczki,83.), Lencse (Varga B.,68.) Vezetőedző:Csertői Aurél
BÉKÉSCSABA:
Laky – Horváth P.,Fazekas,Bora, Kasik (Styecz,a szünetben) – Farkas M.,Kovács Á. (Ilyés,83.), Szabó P. – Paudits (Pantovics,56.), Lukács R.,Gránicz (Sipeki,83.) Vezetőedző:Preisinger Sándor
Gólszerző:
Karacs (1–0) a 6., Hajdú Á. (2–0) a 40., Lencse (3–0) a 44., Lencse (4–0) az 55. percben
Csertői Aurél
:– Kijött a két csapat közötti tudásbeli különbség, jókor rúgtuk a gólokat, a második félidő elején megtörtük az ellenfelet. Természetesen valamennyien boldogok vagyunk, hogy az NB I-ben szerepelhetünk.
Preisinger Sándor:
– Becsülettel küzdöttünk, de nem bírtunk a nálunk sokkal jobban futballozó Gyirmóttal. Sajnos a végére el is fogytunk.

VASAS FC–ETO FC GYŐR 3–0 (1–0) RÉSZLETEK ITT!
Illovszky Rudolf Stadion, 2000
néző. Vezette: Solymosi Péter (Albert István, Buzás Balázs)
VASAS: Jova – Szivacski, Otigba, Litauszki, Silye – Hidi M. (Köböl, 66.) – Szatmári L. (Kovács M., 66.), Pátkai (Viczián, 76.) – Hinora, Radó A., Pekár (Szalai J., 80.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
GYŐR: Ruisz – Kovács K., Lipták Z., Temesvári (Bagi, 88.), Fejes A. – Vukaszovics , Vincze Á. (Májer, a szünetben) – Kiss M. (Egerszegi, 81.), Farkas B. (Tuboly M., 81.), Vitális – Priskin. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Szatmári L. (1–0) a 26., Otigba (2–0) a 67., Radó (3–0) a 90+1. percben
Schindler Szabolcs
: – Edzőként én szereztem a legtöbb pontot ebben az idényben a Békéscsaba és a Vasas kispadján, csak éppen nem jó elosztásban. Többször is kiderült, a játékosok nem bírják elviselni az igazán nagy terhet, igaz, ezúttal koncentráltan, időnként jól is futballoztak.
Dobos Barna: – Most is kiderült, ha nagyobb céljaink vannak, meg kell erősíteni a keretet. Voltak jó időszakaink ezen az összecsapáson, de a Vasas megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

PÉCSI MFC–SOROKSÁR SC 0–2 (0–2) RÉSZLETEKS ITT!
Pécs,
PMFC Stadion, 1500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kiss Balázs, Kulman Tamás)
PÉCS:Helesfay – Kónya D.,Rácz L.,Preklet,Németh M. – Katona L.,Bartha – Geiger (Bohata,a szünetben), Tihanyi (Keresztes B.,61.), Hegedűs M. (Bischoff,68.) – Adamcsek (Óvári,a szünetben)
Vezetőedző:Vas László
SOROKSÁR:Varga Á. – Csernik,Gyömbér,Csontos,Pászka – Derekas,Hudák – Szerető,Ammar (Magyari,73.), Lovrencsics B. (Erdélyi,73.) – Korozmán (Tóth D.,90.) Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző:Gyömbér (11–esből, 0–1) a 11., Lovrencsics B. (0–2) a 29. percben
Kiállítva:Preklet (dulakodásért) és Szerető (dulakodásért), mindkettő a 39. percben
Vas László:
– Nem játszottunk jól, a Soroksár megérdemelten vitte el a három pontot. Minden tiszteletem a játékosaimé az idényben nyújtott teljesítményükért, de nem értem, hogy a Gyirmót-meccs óta miért részesülünk ilyen elbírálásban...
Lipcsei Péter:– Újoncként nagyon jó idényt futott a Pécs, mi ezúttal jó és eredményes futballt játszottunk, mindent megtettünk a három pontért.

BUDAÖRSI SC–DEBRECENI EAC 1–1 (10)RÉSZLETEK ITT!
Csákvár, 50
néző. Vezette: Görög Márió (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
BUDAÖRS: Tóth G. – Fényes (Sajbán Miklós, 13.), Vágó, Gyurácz, Pintér D. (Czár, 36.) – Molnár T., Petneházi, Zsidai, Molnár Cs. (Horváth E., 79.) – Pethő, Halácsi. Vezetőedző: Márkus Tibor
DEAC: Tóth D. – Nagy Z. (Sigér Á., 61.), Zachán, Papp F., Orosz M., Sándor T. – Kiss B. (Sárosi, 76.), Nikitscher, Spitzmüller, Kundrák – Székely D. (Bereczki, 86.). Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző:
Zsidai (1–0) a 45+1., ill. Nagy Z. (1–1) az 57. percben
Márkus Tibor
– A kapott gól mindig benne van a játékunkban, a rúgottak viszont ezúttal bennünk maradtak. Ettől függetlenül nem vagyok elégedetlen, több fiatal játékosunk is bizonyította, hogy van bennük potenciál.
Sándor Tamás:– Örülök, hogy az utolsó mérkőzésre sem engedett ki a csapat. Végig jól játszottunk, uraltuk a mérkőzést, és a ziccerek alapján két-három góllal is nyerhettünk volna.

SZEGED-CSANÁD GA–KOLORCITY KAZINCBARCIKA 2–0 (2–0) RÉSZLETEK ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 800 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Medovarszki, Csatári) Szeged,
SZEGED: Ásványi – Ódor, Moga, Szilvás, Mohl – Simon Á., Oláh G. (Rózsahegyi, 83.) – Dobos Á. (Dobronoky, 59.), Gajdos (Lestyán, 83.), Kóródi (Kővári, 59.) – Haruna (Gréczi, 72.)
Vezetőedző: Dragan Vukmir
KAZINCBARCIKA: Tóth A. – Oldal, Farkas A., Fótyik, Mikló – Kovács M. (Kalmár, 62.), Toma, Tóth B. (Németh T., 82.) – Korbély (Tóth L., 62.), Takács T., Tóth-Gábor (Auer, 71.) Vezetőedző: Kriston István
Gólszerző: Kóródi (1–0) a 8., Gajdos (2–0) a 21. percben
Dragan Vukmir:
– Az első félidővel elégedett voltam, a szünet után feljött a Kazincbarcika. Dicséret illeti a keret valamennyi tagját, a játékosok különösen a bajnokság hajrájában nyújtottak kiemelkedőt az utolsó öt mérkőzés megnyerésével.
Kriston István: – A korán kapott gól megfogta csapatunkat, ennek tudható be a mérsékelt teljesítmény. A szünet utáni játékunkkal viszont elégedett vagyok, úgy érzem, tisztességgel búcsúztunk az NB II-től.

BFC SIÓFOK–SZENTLŐRINC SE 1–1 (1–0) RÉSZLETEK ITT!
Siófok, 250 néző. Vezette: Molnár Attila (Király Zsolt, Máyer Gábor)
SIÓFOK: Hutvágner – Kiss B., Jagodics B., Izing M., Deutsch B. – Szakály A. (Gaál B., 70.), Medgyesi (Kecskés, 62.) – Balogh B. (Tömösvári, 82.), Horváth P., György (Nikházi, a szünetben) – Elek B. (Cipf, 62.). Vezetőedző: Mihalecz István
SZENTLŐRINC: Slakta (Pacéka, 73.) – Harsányi, Hesz O., Keresztes, Nagy B. – Havas – Torvund (Frőhlich, 54.), Cenaj (Újvárosi , a szünetben), Töröcsik (Kapronczai, 82.), Kovács D. – Mervó (Matics, 73.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Jagodics B. (1–0) a 16., Mervó (1–1) a 61. percben
Mihalecz István
: – A csapat harminc perc eltelte után kivette a nyári szabadságát. Az előző hat találkozón szerzett tizennégy ponttal a játékosok igazolták, hogy lényegesen több van bennük, mint a tavaszi szezon elején mutatott játékukban.
Marián Sluka: – Az első félidőben kicsit meglepődtünk az ellenfél két magas csatára miatt, miközben szereztünk egy meg nem adott, szabályos gólt. A döntetlent megérdemeltük, de a győzelemnek jobban örültem volna.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–DOROGI FC 0–1 (0–0) RÉSZLETEK ITT!
Kaposvár, 130
néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Kovács II Gábor)
KAPOSVÁR: Bánki – Nagy J., Ur (Dvorschák, 66.), Szabó A., Vachtler – Zsirai, Gál – Bartos, Balázs Zs. (Sólyom, 87.), Andrics (Balog A., 80.) – Szarka (Orsós T., 66.). Vezetőedző: Barna László
DOROG: Mursits – Kárász, Berkó, Belényesi Cs., Zabari (Szerencsi, 84.) – Lénárth – Szedlár, Tóth B. (Csillag, 70.), Kanalos, Barna G. (Girsik, 75.) – Szabó L. (Délczeg, 76.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Lénárth (0–1) a 90. percben
Barna László
: – Küzdelmes, nem túl látványos mérkőzés volt. Az ellenfélnek egy jól eltalált lövés három pontot ért. Sajnálom, hogy nem mindenki élt azzal a lehetőséggel, hogy NB II-ben tudott játszani, mert egy darabig biztos, hogy nem lesz erre lehetőségük a Rákóczi színeiben.
Fenyvesi László: – A hazaiaknak is volt egy-egy helyzete, de szerencsére a végén egy szép góllal megnyertük a mérkőzést, ezzel megkoronáztuk a remek tavaszi szezonunkat.

FC AJKA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–1 (0–0)
RÉSZLETEK ITT!
Ajka, 1000
néző. Vezette: Horváth Tibor (Horváth Zoltán, Ország Péter)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Csemer (Présinger, 79.) – Csizmadia Z., Tóth G., Szekér (Kenderes, 62.), Rétyi (Földi B., a szünetben) – Zsolnai (Stoiacovici, 79.), Nagy K. (Tóth B., 79.). Vezetőedző: Kis Károly
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Jánvári – Svedjuk (Végső, 62.), Paku (Csilus Á., 95.), Farkas A., Márkus, Szabó B. (Kalocsai, 95.) – Zamostny (Hornyák, 73.), Gresó (Hamed, 62.). Megbízott edző: Huszák Géza
Gólszerző: Hamed (0–1) a 64. percben
Kis Károly
: – A mérkőzésről annyit, hogy szerettük volna ezt is megnyerni, de tudtuk, a Nyíregyháza kellemetlen stílusban játszó, jó csapat. Noha mi támadtunk többet, sajnos benne volt, hogy egy gólt szerez az ellenfél, és ez meg is történt, hiába próbáltunk meg mindent, nem tudtunk kiegyenlíteni. Az idényről annyit, hogy nagyszerű csapata van Ajkának, és úgy gondolom, fantasztikusak a mutatóink is. Nagyon sajnálom, hogy szurkolóink nem lehettek részesei minden sikerünknek.
Huszák Géza: – Az utolsó két győzelemben Gálhidi György munkája is benne van. Gratulálok a csapatnak, a végére, úgy gondolom, kiegyenesedtünk, és örömöt tudtunk szerezni a szurkolóinknak. Gratulálok az Ajkának is a fantasztikus idényéhez.

SZOLNOKI MÁV FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (1–0) RÉSZLETEK ITT!
Szolnok, 500 néző. Vezette: Ducsai József, a 22. perctől Szilágyi Sándor (Varga Gábor, Belicza Bence Péter)
SZOLNOK: Csáki – Csirmaz, Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Kotula – Tisza K., Kónya M. (Berdó, 76.), Bárdos – Novák, Lakatos I. (Horgosi, 59., Földi M., 85.). Vezetőedző: Csábi József
CSÁKVÁR: Zelizi – Vaskó, Csató, Albert I. (Koch, 69.) – Major, Mészáros D. (Tányéros, 84.), Posztobányi, Nándori, László N (Kun G., 84.) – Baracskai, Vörös (Murka, 58.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Novák (1–0) a 11., Nándori (1–1) az 54., Novák (11-esből, 2–1) a 90. percben
Kiállítva: Kovács O. (második sárga lap után) a 48. percben
Csábi József
: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, óriási dolog, hogy a tabella első felében tudtunk végezni. Ez a mérkőzés hű vetülete volt az egész éves munkánknak, hiszen sokadjára is a hajrában szereztük meg a győzelmet, ráadásul emberhátrányban.
Visinka Ede: – Bent maradtunk, ám szerettünk volna szépen búcsúzni az idénytől, ami nem sikerült. Nem játszottunk rosszul, derekasan harcoltunk, de a végén kikaptunk.