Gólzáporos mérkőzésen legyőzte a Haladást, bajnok a DVSC!

Bereczky BenceBereczky Bence
2021.05.16. 18:20
Gólzáporos mérkőzésen legyőzte a Haladást, megnyerte az NB II-t a DVSC! (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)
A labdarúgó NB II 38., utolsó fordulójában a DVSC a Haladást fogadta, és 4–2-es győzelmet aratott. A debreceniek bajnokként jutottak fel az első osztályba.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–SZOMBATHELYI HALADÁS 4–2 (3–1)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion,6400néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Márkus Tamás, Kovács Gábor)
DVSC: Kosicky– Bévárdi, Kinyik, Korhut (Szatmári I., 69.), Ferenczi J. – Varga J., Dzsudzsák– Baráth P. (Bényei Á., 86.), Bódi (Kusnyír, 65.), Szécsi M.– Bárány (Tischler, 86.).Vezetőedző: Toldi Gábor
Haladás: Verpecz– Schimmer (Tóth M., a szünetben), Mocsi, Németh Milán– Kállai (Tóth D., 35.) Holdamf, Csillus T. (Rácz F., 78.), Bosnjak, Debreceni (Kiss B., a szünetben) – Medgyes, Dragóner (Németh M., 63.).Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Baráth P. (14., 58.), Dzsudzsák (39. – 11-esből), Varga J. (42.), ill. Kinyik (43. – öngól), Tóth D. (46.)
Toldi Gábor: – Nagyon boldogok vagyunk, hogy elértük a célunkat, azt hiszem, hogy a bajnoki cím utáni hangulat önmagáért beszél.
Mátyus János: – Gratulálok a csapatomnak, a sportszerűség jegyében szerettünk volna mindent megtenni a győzelemért. Három kettőnél büntetőt hibáztunk, ezt sajnálom, de ha őszinte vagyok, kétgólnyi különbség van a két csapat között.

A bajnoki cím és a feljutás szempontjából sorsdöntő mérkőzést vívott hazai pályán a DVSC a Haladás ellen az NB II utolsó fordulójában.

Eseménydúsan indult a találkozó, látszott, hogy a vendégeknek nincs veszíteni valójuk, bátran futballozott mindkét együttes. A 14. percben megszerezte a vezetést a Loki, gyönyörű akció végén Baráth Péter értékesítette higgadtan ziccerét. Lendületben maradtak a csapatok, a 39. percben Baráthtal szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, Dzsudzsák pedig nem hibázta el a büntetőt. Három percre rá Varga József volt egy pontrúgás után eredményes, ekkor talán a legszkeptikusabb Loki-szurkolók is biztosak volt a győzelemben és a bajnoki címben. A 43. percben Medgyes beadása után Kinyiköngólt vétett, így kétgólos volt a DVSC előnye a szünetben.

A második félidő elején jött a hideg zuhany a hazaiaknak, Tóth Dávid gyönyörű gólja után 3–2 volt az eredmény. A 47. percben egyenlíthetett volna a szombathelyi csapat, de Medgyes büntetőjét kivédte Kosicky, és ez sorsdöntőnek bizonyult. Az 58. percben az egész mérkőzésen remekül játszó Baráth Péter egy szöglet után volt fejjel eredményes, így ismét két góllal vezetett a Loki. A találat megnyugtatta a hazaiakat, innentől kézben tartották a mérkőzést, a hajrában akár növelhették volna előnyüket, de a kapufa több ízben is megmentette a Haladást.

Szomorkodásra így sincs ok Debrecenben, közönségszórakoztató mérkőzésen nyert a DVSC, és egy év után bajnokként jutott vissza az első osztályba.4–2

20. Debreceni EAC38652732–68–3623
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

Gyirmót FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre 4–0

90+2. perc: Remek mérkőzésen, 4–2-re nyert és bajnok a Loki! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+1. perc: Dzsudzsák szolgálta ki Bényei Ágostont, aki 7 méterről Verpeczbe lőtte a labdát.

90. perc: Állva tapsol a Nagyerdei Stadion, a játékvezető 2 percet hosszabbít.

86. perc: Kettőt cserél a Loki. Érkezik Tischler és Bényei Ágoston, lemegy a hazaiak házi gólkirálya Bárány, és a mai találkozó legjobbja, Baráth.

84. perc: Egy remek Loki támadás után Bévárdi adott be, az érkező Bárány 4méterről a bal oldali kapufát találta el.

78. perc: Rácz Ferenc érkezik Csillus Tamás helyett a vendégeknél.

69. perc: Szatmári váltja Korhutot a Lokinál.

65. perc: Bódi helyett Kusnyír a pályán.

63. perc: Mocsi sárgult be a Haladásnál.

62. perc: Dragóner helyett Németh Márió a pályán a vendégeknél.

Debreceni gólöröm (Fotó: Kovács Péter)

58. perc: GÓÓL!Bódi jobb oldali szöglete után Baráth fejelt a bal felső sarokba. 4–2

48. perc: Medgyes a jobb alsó sarkot célozta meg, Kosicky érezte az irányt és kiütötte a labdát.

47. perc: Tizenegyes a Halinak! Tóth Milánnal szemben volt szabálytalan Kosicky, a játékvezető büntetőt ítélt.

46. perc: GÓÓL! Máris szépít a Haladás! Tóth Dávid a jobb oldalról tekert középre bal lábbal, a labda a jobb felső sarokban landolt! 3–2

46. perc: A szünetben kettőt cserélt Mátyus János, Debreceni és Schimmer maradt az öltözőben, pályán Tóth Milán, illetve Kiss Bence.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

45. perc: Véget ért az első félidő, nem unatkoztunk, 3–1-re vezet a Loki!

43. perc: GÓÓÓL! Szépít a Haladás! Medgyes jobb oldali beadása után Kinyik találta el rosszul a labdát, a partjelző jelzésére a játékvezető megadta a gólt, a labda éppen áthaladt a gólvonalon. 3–1

42. perc: GÓÓÓL! 3–0-ra vezet a Loki!Dzsudzsák beadása után Kinyik fejelte középre a labdát, a berobbanó Varga József 6 méterről a kapu közepébe lőtt.

39. perc: A büntetőt Dzsudzsák higgadtan a bal alsó sarokba lőtte. 2–0

38. perc: Tizenegyes a Lokinak! Baráthot lökték el a tizenhatoson belül.

35. perc: A sérült Kállait Tóth Dávid váltotta a vendégeknél.

27. perc: Szécsi bal oldali beadása után Bódi lőtt kisodródva fölé a hosszún.

24. perc: Dzsudzsák bal oldali szöglete után, Varga József fejelt, középre tartó labdáját Verpecz védte bravúrral.

21. perc: Bódi 26 méteres távoli bombája szállt el éppen a vendég kapu felett.

19. perc: Kinyik öklelte fel Medgyest, sárga lap.

14. perc: GÓÓL! Vezet a Loki! Bódi ugratta ki Baráth Pétert, a hazaiak középpálya higgadtan passzolta el Verpecz mellett a labdát. 1–0

12. perc: Kállai csúszott oda Ferenczinek, sárga lap.

12. perc: A mezőnyben zajlik a játék, nem adja könnyen magát a Haladás.

2. perc: Ferenczi bal oldali beadása után Bárány lőhetett volna 11 méterről, de a hazaiak fiatal támadója luftot rúgott.

A mérkőzést megközelítőleg 6000 ember tekinti meg

Bajnok lehet a Loki (Fotó: Kovács Péter)

1. perc:Elkezdődött a találkozó, ha nyer a Loki bajnok, de egy döntetlen esetén is biztosra vehető a feljutás. A DVSC pirosban, a Haladás fehérben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a DVSC a Haladással szemben. A Loki győzelem esetén biztosan bajnokként jut fel az NB I-be, de a piros-fehéreknek gyakorlatilag a döntetlen is elég az élvonalba jutáshoz, mivel bár a Gyirmót – sikere esetén – pontszámban beérné és több győzelme miatt megelőzné a debrecenieket, a Vasasnak angyalföldi siker esetén – húszgólos differenciát kellene ledolgoznia, ami szinte lehetetlen.