Győzött, de lecsúszott a feljutásról a Vasas

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2021.05.16. 18:20
Csak a győzelemnek örülhettek a Vasas játékosai, a feljutásnak nem (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 38. fordulójában a játéknap előtt 3. helyezett Vasas a 12. ETO FC Győrt látta vendégül. A hazaiak nem adtak esélyt a Győrnek, és háromgólos győzelmet arattak, az örömük azonban nem lehetett felhőtlen, hiszen a Debrecen és Gyirmót is nyerni tudott, így a piros-kékek a következő szezont is a másodosztályban kezdik meg.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

VASAS–ETO FC GYŐR 3–0 (1–0)
Illovszky Rudolf Stadion, 1890 néző. Vezette: Solymosi Péter (Albert István, Buzás Balázs)
VASAS: Jova–Szivacski, Otigba, Litauszki, Silye E. – Hidi M. (Köböl, 66.) – Szatmári L. (Kovács M., 66.), Pátkai (Viczián, 76.) – Hinora, Pekár (Szalai J., 80.), Radó. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
GYŐR:Ruisz – Kovács K., Lipták Z., Temesvári (Bagi I., 88.), Fejes A. – Vukaszovics, Kiss M. (Egerszegi T., 82.) – Vincze Á. (Májer M., a szünetben), Vitális, Farkas B. (Tuboly, 82.) – Priskin.Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Szatmári L. (26.), Otigba (67.), Radó (90+2.)

Győzelmi kényszerben lépett pályára az NB II utolsó fordulójában a Vasas a Győr ellen, de a fővárosiak azt is tudták, hogy győzelem esetén is csak az eredmények szerencsés alakulásának köszönhetően vívhatják ki a feljutást. A mérkőzés tétjének megfelelően közel 2000 néző látogatott ki az Illovszky Rudolf Stadionba, és már az első percektől kezdve figyelhették a futószalagon érkező Vasas-lehetőségeket. A kialakított helyzetek azonban az első negyedórában rendre kimaradtak, ami kicsit görcsössé tette a hazaiakat. Ez a görcsösség egészen a 26. percig tartott, amikor Radó passza után Szatmári találatával a Vasas megszerezte a vezetést, így az első félidőt 1–0-s előnnyel zárta.

A második félidőben már annak a tudatában léphettek pályára a hazaiak, hogy a Debrecen és a Gyirmót is vezet, így már csak a matematikai esélye volt meg a feljutásnak. A Vasas ennek ellenére nem vette félvállról a mérkőzést, és az utolsó fél órában újabb gólokat szerzett. Előbb a 67. percben Otigba fejelt a kapuba (2–0), majd a találkozó utolsó percében Radó állította be a 3–0-s végeredményt.

Debrecenben és Gyirmóton is hazai győzelem született, így a lefújást követően eldőlt, hogy a Vasas a következő idényt is a másodosztályban kezdi majd – a piros-kékek azonos pontszámmal (78) végeztek a gyirmótiakkal, de a több győzelem (24 és 23) miatt Csertői Aurél együttese lett NB I-es.

20. Debreceni EAC38652732–68–3623
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

90+2. perc: A gólt követően a játékvezető lefújta a mérkőzést, a Vasas magabiztos győzelme ellenére is csak a harmadik helyen végzett a bajnokságban. Köszönjük a figyelmüket!

Radó András (piros-kékben) nevéhez fűződött az utolsó Vasas-gól a bajnokságban (Fotó: Árvai Károly)

90+2. perc: GÓÓÓL!! Silye a bal oldali alapvonal közeléből lőtte a kapu elé a labdát, ahol Radó 1 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 3–0.

90. perc: Kettő perc lesz a hosszabbítás a mérkőzés végén.

90. perc: Szalai szerzett labdát a győri kaputól 20 méterre, majd egy igazítást követően a kapu fölé lőtt.

89. perc: Kovács Milán 17 méteres lövése szállt a kapu mellé.

88. perc: Szalait ugratták ki egy remek passzal, a fiatal játékos a kilépő Ruisz mellett a jobb kapufa mellé gurított.

88. perc: Ismét cserélt a Győr, Temesvári Attila helyére Bagi István érkezett.

85. perc: Köböl jobb oldali szögletét követően Otigba fejesét védte Ruisz.

Közel 10 perc van hátra az NB II-es bajnokság jelenlegi szezonjából és mivel a Debrecen és a Gyirmót is magabiztosan vezet, lassan kijelenthetjük, hogy megváltották jegyüket az NB I-be. A Vasas számára egy újabb NB II-es idény következhet majd.

82. perc: Kettőt cserélt a Győr, Kiss Máté helyére Egerszegi Tamás, Farkas Balázs helyére Tuboly Máté érkezett.

80. perc: Ismét cserélt a Vasas, Pekár László helyére a mindössze 18 éves Szalai József érkezett. A fiatal játékosnak ez az első NB II-es mérkőzése pályafutása során.

79. perc: Pekár éles szögből lőtt kapura egy szabadrúgást a 16-os sarkának közeléből, Ruisz azonban kiöklözte a labdát.

76. perc: Ismét cserélt a Vasas, Pátkai Máté helyére Viczián Ádám érkezett.

74. perc: Temesvári röviden kifejelt labdája Köböl elé került, aki 16 méterről a kapu mellé lőtt.

A találkozó hivatalos nézőszáma 1890 fő!

67. perc: GÓÓL!! Pekár bal oldali szögletét követően Otigba 5 méterről fejelt a bal felső sarokba, 2–0.

66. perc: Kettőt cserélt a Vasas, a gólszerzőt Szatmári Lórándot Kovács Milán, Hidi M. Sándort Köböl Krisztián váltotta.

64. perc: Feléledt a Győr játéka, ismét Farkas lőtt a kapu mellé.

A másik két mérkőzésen nincs hiány a gólokból, a Debrecen és Gyirmót is növelte előnyét. Debrecen–Haladás 4–2, Gyirmót–Békéscsaba 4–0.

60. perc: Farkas forgatta meg védőjét a 16-oson belül, majd kapura lőtt kiszorított helyzetből, de Jova szögletre tolta a labdát.

60. perc: Vitális ugratta ki Májert, a vendég játékos lövése Otigbáról szögletre vágódott.

59. perc: Szatmári távoli lövése szállt a kapu mellé.

58. perc: Egy veszélyesen kapu elé ívelt győri szabadrúgás elszállt a hazai védők feje felett, de a hosszú oldalon érkező Temesvári lábáról a kapu fölé pattant a labda.

53. perc: Jobb oldali beadást követően az érkező Radó elől az utolsó pillanatban fejelte el a labdát Lipták.

A Haladás közben újabb gólt szerzett Debrecenben, így a listavezető már csak egygólos előnyben van, Debrecen–Haladás 3–2.

47. perc: Szatmári passzolt Pátkaihoz, aki 11 méterre a kaputól még tolt egyet a labdán, majd kapura lőtt, de lövését a védők blokkolták.

A szünetben cseréltek a győriek, Vincze Ádám helyére Májer Milán érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, a győriek indították útjára a labdát.

Hiába vezet 45 perc játék után a Vasas, a feljutásra egyre kevesebb esélye maradt, hiszen a szünetben a Debrecen 3–1-re vezet a Haladás, míg a Gyirmót 3–0-ra a Békéscsaba ellen.

A mérkőzés jelentős részében a győri kapu előtt zajlott a játék (Fotó: Árvai Károly)

45. perc. A játékvezető nem hosszabbított, véget ért az első félidő.

44. perc: Vitális kapu elé ívelt szabadrúgását követően Lipták került a földre, a játékvezető sípja néma maradt.

42. perc: Hinora lőtt 20 méterről a kapu fölé.

Debrecenben és Gyirmóton is újabb gólok születtek, a Debrecen már három góllal vezet a Haladás ellen, és a Gyirmót is növelte előnyét a Békéscsaba ellen. Eldőlni látszik a feljutás kérdése.

40. perc: Közel volt a Vasas második gólja! Szatmári jobb oldali szöglete után Pátkai fejesét Ruisz tolta bravúrral a léc fölé.

35. perc: Silye passza után Pekár lőtt kapura 17 méterről, Ruisz magabiztosan védett.

26. perc: GÓÓÓÓL!! Jobb oldali akció végén Pátkai ugratta ki Radót, aki középre passzolt, ahol az érkező Szatmári 3 méterről a kapu bal oldalába lőtt,1–0.

Az utóbbi percekben kissé görcsössé vált a Vasas játéka, nem igazán tudnak helyzetet kialakítani a hazaiak.

19. perc: Pekár lőtt kapura éles szögből, Ruisz szögletre ütötte a labdát. A szögletet követően Silye fejelt a kapu fölé 6 méterről.

16. perc: Folyamatosan támad a Vasas, ezúttal Szatmári lőtt 17 méterről a kapu mellé.

A 14. percben a Debrecen is vezetést szerzett a Haladás ellen, Baráth Péter volt a gólszerző. Nehéz helyzetben a Vasas!

Közben rossz hír a Vasas számára, hogy a 6. percben Karacs Dániel góljával a Gyirmót vezetést szerzett a Békéscsaba ellen. Debrecenben egyelőre nincs gól.

11. perc: Ismét Silye jött fel a bal szélen, majd az alapvonal közeléből a kapu elő passzolt, azonban Ruisz felszedte a labdát az érkező támadók elől.

10. perc: Silye futott fel a bal szélen, majd középre passzolt az üresen maradt Szatmárihoz, aki 16 méterről nem találta el a labdát, majd Hinora passza után szintén Szatmári volt a főszereplő, de 14 méterről a kapu mellé lőtt.

6. perc: Bal oldali hazai szögletet követően sem Litauszki, sem Radó nem tudott az ötösön belülről a kapuba találni.

5. perc: 17 méterről végezhetett el szabadrúgást a Vasas, Pekár lövését Ruisz bravúrral tolta a kapu fölé.

A szurkolókon nem fog múlni a Vasas feljutása, közel 2000-en foglalnak helyet az Illovszky Rudolf Stadion lelátóin.

2. perc: Szatmári a félpályáról ugratta ki remekül Radót, azonban Lipták erőfölényét kihasználva tisztázni tudott.

A Vasas piros-kékben, a Győr zöld-fehérben lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Vasas indította útjára a labdát.

Természetesen aDebrecen–Haladásés aGyirmót–Békéscsabamérkőzéseket is közvetítjük honlapunkon. A mérkőzések alakulásáról itt is beszámolunk majd.

A bajnokság végén, azonos pontszám esetén az a csapat végez előrébb, amelyik több győzelmet szerzett. Ha a győzelmek száma megegyezik, akkor a gólkülönbség rangsorol a csapatok között.A tabella állása jelenleg: 1. Debrecen 77 pont (23 győzelem, +47-es gólkülönbség), 2. Gyirmót 75 pont (23 győzelem, +25-ös gólkülönbség), 3. Vasas 75 pont (22 győzelem, +27-es gólkülönbség).

A Vasas riválisai, a listavezető Debrecen és a Gyirmót is hazai pályán zárják a szezont. Előbbi csapat a Szombathelyi Haladást, míg utóbbi a Békéscsabát fogadja.

„Nem könnyű megélni, hogy ha nyerünk az ETO ellen, akkor sem biztos a feljutásunk..."nyilatkoztalapunknak Radó András, a Vasas támadója.

Az utolsó, 38. fordulót rendezik ma a másodosztályú labdarúgó bajnokságban. Sokáig úgy tűnt, hogy a jelenlegi listavezető Debrecen és a Vasas feljutását semmi sem veszélyezteti majd, azonban a múlt hétvégi, nyíregyházi botlásának köszönhetően a fővárosi piros-kékek a Debrecen, Gyirmót páros mögé szorultak a tabellán, és már csak akkor juthatnak fel az NB I-be, ha ma legyőzik a Győrt és a Gyirmót nem nyer hazai pályán a Békéscsaba ellen.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Vasas az ETO ellen. Az angyalföldiek sorsa nem a saját kezében van, ha a Loki legalább ikszel a Haladás ellen, illetve a Gyirmót megveri a Békéscsabát, akkor a csapat hiába győzi le az ETO-t, nem jut fel az NB I-be.