A Vasas nyerte a forduló rangadóját, a Diósgyőr nem bírt az újonccal

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2021.09.29. 20:00
A volt nyíregyházi Pekárt (középen) ünneplik a Vasas játékosai az első gól után (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 10. fordulójának rangadóján a Vasas hazai pályán két góllal legyőzte a Nyíregyházát. A Diósgyőr otthon képtelen volt legyőzni a kieső helyen álló, újonc III. Kerületi TVE-t. A Budaörs fölényesen megverte a sereghajtó Tiszakécskét, míg a Szentlőrinc gól nélküli döntetlenre végzett Kaposváron a Szombathelyi Haladással, így mindkét együttes megőrizte veretlenségét. A Siófok négyet vágott az ETO-nak, a Békéscsaba hátrányból felállva vitte el a három pontot a Csákvár otthonából. Megint nyert a Kecskemét, s a Pécs elleni sikerével megerősítette második helyét és már csak egy pont a hátránya a tabellát vezető Haladással szemben. A Dorog vesztett állásból gyűjtötte be a három pontot Soroksáron.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

VASAS FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion. 980 néző. Vezette: Pintér Csaba (Király Krisztián, Horváth Zoltán)
VASAS: Jova – Szivacski, Iyinbor, Otigba, Silye – Márkvárt (Hidi M S., 54.), Pekár (Terbe, 90+1.), Berecz – Radó (Rétyi, 62.), Bobál G. (Feczesin, 62.), Hinora. Vezetőedző: Kuttor Attila
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Kilyén, Szokol, Jánvári, Galambos (Márkus A., a szünetben) – Sigér Á. (Nemes, a szünetben), Paku – Csörgő (Pócsik, a szünetben), Vass P. (Szabó B., a szünetben), Gresó – Zamostny (Novák Cs., 80.). Vezetőedző:Szergej Pacaj
Gólszerző: Pekár (1–0) a 8., Feczesin (2–0) a 82. percben
Kuttor Attila:
– Küzdelmes mérkőzésen jól felkészített csapat ellen nyertünk, megérdemelten, köszönhetően annak, hogy a cserék is sokat tettek a sikerért.
Szergej Pacaj: – Az első félidőben gyengén futballoztunk, s a korai gól megzavart bennünket. Nem véletlenül cseréltem négyet a szünetben, amelynek hatására a folytatás már jobban sikerült, ám a gólszerzés elmaradt. Hullámvölgybe kerültünk, de remélem, a következő fordulóban már kimászunk a gödörből.

DIÓSGYŐRI VTK–III. KERÜLETI TVE 1–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 1969 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Csatári Tibor, Varga Gábor)
DIÓSGYŐR: Póser – Eperjesi, Szűcs Kornél, Oláh B., Bokros (Bárdos, 78.) – Németh Márió (Hornyák, 60.), Bertus (Szeles, a szünetben), Zsemlye (Kocsis D., 60.), Zsolnai (Horváth Z., 60.) – Molnár G., Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
III. KERÜLET: Balázs J. – Rédei (Kleisz, 11.), Erdei G., Fejes A., Tóth K. – Szalai V., Egerszegi (Bori, 65.) – Rabatin, Barczi (Horváth O., 90.), Schuszter (Köböl, 65.) – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Németh Márió (1–0) a 23., Rabatin (1–1) a 37. percben
Kondás Elemér:
– Nagy csalódás az eredmény, mert gyengén játszottunk, és nem is érdemeltünk győzelmet. Hiányzott a játék, ezért nem nyertünk, akadozott a támadásépítésünk, és nyoma sem volt a magabiztosságnak.
Kemenes Szabolcs: – Elsősorban nem az eredményért, hanem a mutatott játékért gratuláltam a játékosoknak. Bátran, harcos felfogásban futballoztunk, és igazoltuk, hogy képesek vagyunk megfelelni az NB II követelményeinek.

KECSKEMÉTI TE–PÉCSI MFC 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Nagy Norbert (Sinkovicz Dániel, Szilágyi Norbert)
KECSKEMÉT: Varga B. – Buna (Szuhodovszki, 82.), Gál Sz., Belényesi Cs., Szalai G., Grünwald – Nagy K. (Katona B., 82.), Vágó (Rjasko, a szünetben), Bartha (Kis B., 90+1.) – Lukács D., Tóth Barna (Tóth D., 77.).Vezetőedző: Szabó István
PÉCS: Helesfay – Sági, Preklet, Rácz L., Katona L. (Bíró B., 76.) – Geiger, Hursán (Kónya D., a szünetben), Króner, Hegedűs M. (Grabant B., 55.) – Kövesdi (Szabó Z., 55.), Adamcsek (Tihanyi, a szünetben).Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Tóth Barna(1–0) a 2. percben
Kiállítva: Bukrán (sportszerűtlenségért a pécsi kispadról) a 26. percben
Szabó István: – Nagyon készültünk a Pécs intenzív letámadására, az átmeneteket sokat gyakoroltuk, az első percekben két hatalmas helyzetünk is volt, amelyből az egyik gól lett. A második félidőben a Pécs ránk erőltette akaratát, de komoly helyzeteink voltak, emellett a szerencse is mellénk állt. A játékunk és a szenvedélyünk megfelelő volt.
Vas László: – Ez a mérkőzés hűen tükrözte, milyen állapotban vagyunk. A szívvel és akarattal elégedett voltam, de a teljesítménnyel kevésbé. Tavaly hasonló mérkőzésekből nagy százalékban győztesen jöttünk ki, az idén nem. Több játékosom görcsösen, önbizalom nélkül futballozik. Fel kell törnünk ezeket a gátakat, el kell hitetnünk, hogy jó futballisták.

BFC SIÓFOK–ETO FC GYŐR 41 (31) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Farkas Tibor (Baghy Csaba, Vörös Dániel)
SIÓFOK: Szmola – Polényi, Varjas Z., Horváth M., Varga B. – Eördögh, Szakály A. (Krausz, 85.) – Kiss B. (Horváth P., 62.), Szakály D. (Nikházi, 62.), Cipf (Tóth Z., 78.) – Elek B. (Balogh B. B., 78.).Vezetőedző: Domján Attila
GYŐR: Fadgyas – Kovács K., Bagi, Fodor F., Vincze Á. (Lipták, 60.) – Tuboly (Berki, 38.), Toma – Óvári (Tamás K., 60.), Vitális, Kanalos (Vermes, 38.) – Bacsa. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Eördögh (1–0) a 8., Cipf (2–0) a 25., Bacsa (2–1) a 31., Cipf (3–1) a 37., Horváth P. (4–1) a 64. percben
Domján Attila:
– Megérdemelten nyertünk, mert olykor egész jól futballoztunk. Szép gólokat szereztünk, és a játékot is végig uraltuk, sőt akár több gólt is szerezhettünk volna.
Klausz László: – A játékosok nevében is mondhatom, hogy szégyelljük magunkat. Meghatározó játékosainkból sokat kivett a vasárnap esti, Vasas elleni mérkőzés, ezért a párharcokban és agresszivitásban is alulmaradtunk ellenfelünkkel szemben.

SZOLNOKI MÁV FC–BUDAFOKI MTE 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Kovács Gábor, Rózsa Dávid) SZOLNOK: Kovács P. – Molnár R., Szabó A., Kovács O., Tóth Bence, Kurdics (Lakatos Cs., 78.) – Tömösvári (Földi M., 78.), Tisza K., Rokszin (Sipos Z., 62.) – Lakatos I. (Irmes, 90+2.), Tóth L. (Vólent, 62.).Vezetőedző: Csábi József
BUDAFOK: Horváth A. – Margitics (Szalai D., 76.), Horgosi, Fótyik, Kotula M. (Kalmár O., 69.) – Nándori (Adorján, 59.), Soltész I. – László D., Fekete M. (Kovács D., a szünetben), Szabó M. – Papp M. (Ihrig-Farkas, 59.). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Lakatos I. (1–0) a 81. percben
Csábi József:
– Végre kapott gól nélkül játszottunk egy mérkőzést, s ennek meg is lett az eredménye. Bár voltak olyan periódusaink, amikor hullámzó volt a játékunk, a meccs egészét nézve megérdemelt győzelmet arattunk.
Boér Gábor: – A Szolnok jobban alkalmazkodott a pálya talajához, és amikor kellett, többet is tett a győzelemért. Támadásban kicsit impotensek vagyunk, védekezésben buta hibákat követünk el. Ebben az osztályban a küzdőszellem, a harciasság elengedtethetetlen, és nekünk ebben fejlődnünk kell.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 1–2 (1–0)
– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Aradi József)
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Tányéros Á., Dulló, Körmendi – Mészáros D. (Magyar, 83.), Posztobányi (Ominger, 60.) – Komáromi, Mim (Kártik, 60.), Torvund (Kalmár B., 72.) – Molnár R. (Murai, 72.). Vezetőedző: Mónos Tamás
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S., Albert I., Bora, Kitl M. – Varga Sz. (Máris, 60.), Sipos G., Király P. (Szabó P., 60.), Pantovics (Ilyés, 82.) – Horváth P. (Farkas M., 70.), Lukács R. (Kovács Á. 82.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Molnár R. (1–0) a 40., Horváth P. (1–1) a 49., Lukács R. (1–2) a 68. percben
Kiállítva: Ilyés (utánrúgásért) a 87. percben
Mónos Tamás:
– Mit lehet erre az eredményre mondani? Az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. A szünet után az öltözőben maradtunk, és ez lett a vége…
Schindler Szabolcs: – Küzdelmes mérkőzés volt. A múlt hétvégi, Diósgyőr elleni bajnoki után tudtuk, egy félidőt be kell áldoznunk a siker érdekében. A szünet után ezzel esélyünk nyílt a fordításra, és éltünk is vele.

FC AJKA–SZEGED-CSANÁD GA 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 600 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Király Zsolt)
AJKA: Horváth D. – Tóth G., Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes (Stoiacovici, a szünetben), Csizmadia Z. (Szűcs Kristóf, 76.) – Orosz M. (Dragóner F., a szünetben), Sejben (Szarka, a szünetben), Berzsenyi (Szabó B., 76.) – Gaál B. Vezetőedző: Kis Károly
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á. – Gréczi M. (Germán, 90+2.), Kovács M., Horváth K. (Lestyán, 90+2.), Kóródi (Gajdos, 67.) – Haruna (Daru, 83.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Haruna (0–1) a 13. percben
Kis Károly:
– Az utóbbi hetek jó játékát nem tudtuk megismételni, mert pontatlan volt a támadójátékunk. Bosszantó, hogy a sérülések miatt minden héten új összetételben kell játszanunk, de ezúttal a pontatlanságunk miatt sem szereztünk pontot.
Dragan Vukmir: – Megérdemelten nyertünk. Az ellenfélnél nem volt kreativitás, nem adtunk területeket neki, a védelem pedig jól oldotta meg feladatát. Az első félidőben volt néhány veszélyes kontránk, ha azokat kihasználjuk, nem kellett volna izgulnunk a mérkőzés végéig.

SOROKSÁR SC–DOROGI FC 1–2 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Soroksár, 100 néző. Vezette: Rúsz Márton (Berényi Ákos, Márkus Péter)
SOROKSÁR: Varga Á. – Nagy O. (Ladányi, 73.), Gyömbér, Valencsik, Pászka – Csernik (Kovác, 11.), Hudák M. – Redzic (Szerető, 73.), Haris (Ternován, a szünetben), Korozmán – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
DOROG: Tulipán – Nyíri, Dlusztus, Berkó, Papp M. – Hajdú R. (Barna G., 67.), Lénárth – Szerencsi, Nagyházi (Lőrincz, 55.), Szedlár (Csillag, 78.) – Girsik (Szabó L., 67.).Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Korozmán (1–0) a 29., Hajdú R. (1–1) a 45., Lénárth (1–2) a 45+6. percben
Lipcsei Péter: –
Játékosaimat megviselte Csernik Kornél súlyos sérülése a mérkőzés elején. A második félidőben nagy fölényben játszottunk, a helyzeteink is megvoltak, de rossz döntéseket hoztunk vagy a Dorog kapusa parádézott.
Fenyvesi László: – Masszív védekezésből próbáltunk ellentámadásokat vezetni, és még az első félidő hajrájában sikerült fordítanunk. A szünet után sokat támadott a hazai együttes, az utolsó húsz percben beszorított minket, de stabil védekezésünknek és kapusunk több bravúrjának köszönhetően nyertünk.

SZENTLŐRINC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 100 néző. Vezette: Pillók Ádám (Mohos Milán, Máyer Gábor)
SZENTLŐRINC:
Prokop – Erdélyi B., Keresztes, Tamás L., Németh Márk – Harsányi I. (Kovács M., 71.), Jancsó (Törőcsik, 82.), Havas, Cenaj, Kiss-Szemán – Grumics (Mervóm 71.).Vezetőedző: Marián Sluka
HALADÁS:
Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh Milán, Devecseri (Guzmics, 54.) – Csilus T., Holdampf, Kiss B. (Tóth Máté, 74.), Szekér – Tóth Milán (Hegedűs M., 66.), Tóth-Gábor (Horváth R., a szünetben). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Marián Sluka:
– Igazi rangadó volt, ez érződött is a pályán. Az első félidőben domináltunk, nyomás alá helyeztük az ellenfelet, míg a második félidőben próbáltunk frissíteni, de ekkor már nem voltunk veszélyesek a kapura. A döntetlen mindenképpen értékes, de van hiányérzetem, mert megérdemeltünk volna egy gólt.
Németh Szabolcs:
– Küzdelmes mérkőzés volt, de egyik csapat sem találta a fogást a másikon, jobbára a mezőnyjáték és a párharcok domináltak. Érezhető volt, hogy mindenki jól felkészült a másikból. Igazságos a döntetlen, mert a kapuk nem igazán forogtak veszélyben.

BUDAÖRSI SCTISZAKÉCSKEI LC 3–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs, 200 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Medovarszki János, Szalai Dániel)
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Gyurácz, Fényes, Kapronczai – Sajbán Miklós, Zsidai, Molnár Cs. – Winkler A. (Lengyel B., 81.), Horváth R. (Vankó I., 68.), Petneházi (Halmai Á., 59.). Vezetőedző: Gabala Krisztián
TISZAKÉCSKE: Holczer – Oláh M. (Vachtler, 62.), Kiprich D., Farkas N., Uzoma (Pongrácz V., 56.) – Gyurján B. (Csáki R., a szünetben), Horváth A. (Simon M., 56.), Erdei C. (Kalmár F., 68.) – Albert Á. – Szalay Sz., Heffler N.Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Winkler A. (1–0) 47., Petneházi (11-esből, 2–0) a 49., Vankó I. (3–0)a 89. percben
Kiállítva: Holczer (Zsidait megdobta a labdával) a 84. percben
Gabala Krisztián:
– A Tiszakécske magas szintű támadójátékot képes nyújtani, de célunk volt ezt semlegesíteni, emellett kellő mértékű kockázatot akartunk vállalni az előre játékban. Dicséret illeti a csapatot, hogy három gólt szerzett, és újabb mérkőzést hozott le kapott gól nélkül.
Visinka Ede: – Bár az első félidőben stabilak voltunk, a szünet után néhány perc alatt elúszott a mérkőzés. Ennek módja a mi helyzetünkben egyszerűen felfoghatatlan. Sajnos nem használtuk ki a Budaörs hibáit, míg ellenfelünk megbüntette megingásainkat, és megérdemelten nyert.

1. Szombathelyi Haladás 10 6 4 11– 2 +9 22
2. Kecskeméti TE 10 6 3 1 19–10 +9 21
3. Vasas FC 10 6 2 2 20–11 +9 20
4. Nyíregyháza Spartacus 10 5 3 2 20–15 +5 18
5. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 10 5 2 3 13– 6 +7 17
6. Dorogi FC 10 5 2 3 11–11 0 17
7. Diósgyőri VTK 10 4 5 1 17–12 +5 17
8. Szentlőrinc SE 10 3 7 13– 8 +5 16