Hátrányból győzött a Dorog Soroksáron

KUN ATTILAKUN ATTILA
2021.09.29. 15:50
Óriási csata, alacsony színvonal, dorogi győzelem (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a Soroksár a Dorogot látta vendégül. A találkozón sajnos a mentőknek is akadt dolguk, végül a Dorog hátrányból fordítva nyerte meg a küzdelmes összecsapást.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–DOROGI FC 1–2 (1–2)
Soroksár
, 100 néző. Vezette: Rúsz Márton (Berényi Ákos, Márkus Péter)
SOROKSÁR: Varga Á. – Nagy O. (Ladányi, 73.), Gyömbér, Valencsik, Pászka – Redzic (Szerető, 73.), Hudák, Haris (Ternován, a szünetben), Csernik (Kovác, 6.) – Korozmán, Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
DOROG: Tulipán – Nyíri, Dlusztus, Berkó, Papp M. – Nagyházi (Lőrincz, 55.), Lénárth, Hajdú R. (Barna, 66.) – Szerencsi, Girsik (Szabó L., 66.), Szedlár (Csillag, 79.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Korozmán (29.), ill. Hajdú R. (45.), Lénárth (45+6.)
Lipcsei Péter: – Tudtuk, hogy egy jól védekező csapat ellen lépünk pályára. Sajnos a fiúkat megviselte Csernik Kornél korai súlyos sérülése, majd a mentők érkezése miatti negyedórás leállás alatt megtört az addigi lendületünk és az ellenfelünk fordított. A második játékrészben nagy fölényben játszottunk, helyzeteink is voltak, de vagy rossz döntéseket hoztunk, vagy az ellenfél kapusa parádézott.
Fenyvesi László:
– Örülünk a győzelemnek, a masszív védekezésből próbáltunk ellentámadásokat vezetni, ami az első félidő végén eredményre is vezetett. A második játékrészben ellenfelünk fölényben futballozott, az utolsó húsz percben nagyon beszorultunk. Stabil védekezésünknek és kapusunk bravúrjainak köszönhetően nyertünk.

Mindjárt egy borzasztó esettel kezdődött az összecsapás: az 1. percben a hazai csapat két játékosa, Csernik Kornél és Valencsik Dávid összefejelt, utóbbi folytatni tudta a játékot, előbbit viszont kórházba kellett szállítani. Ennek ellenére egy tűzijáték után Korozmán Kevin révén a hazai csapat szerezte meg a vezetést (1–0), az előny azonban nem tartott ki a szünetig: előbb Hajdú Roland egyenlített (1–1), majd a 13 percig tartó (a rengeteg leállás miatt ez sem volt sok) ráadás közepén Tomás Lénárth egy elrontott büntető után a kipattanót értékesítve előnyhöz juttatta a Dorogot (1–2).

A második félidőben a Soroksár egyre nagyobb nyomás alá helyezte a vendégcsapatot, a hazaiak fölénye a mérkőzés legvégén már nyomasztó volt. Egy elrontott passz, egy elhibázott beadás, egy jó ütemben becsúszó dorogi láb, vagy éppen a balszerencse azonban mindig megakadályozta a hazaiakat a gólszerzésben. A találkozó legvégén a dorogiak kapusa, Tulipán Ákos volt a hős, aki bravúrok sorozatát bemutatva mentette meg csapatát a góltól. Szinte csodával határos módon, de a Dorog megúszta újabb kapott találat nélkül, így végül megnyerte a nagy küzdelmet hozó, de összességében alacsony színvonalú mérkőzést. A játék képe alapján a Soroksár egy pontra mindenképpen rászolgált volna, de ehhez egy góllal többet kellett volna szereznie. A lehetősége mindenesetre megvolt rá…

20. Tiszakécske1028 9–22–13 2

Véget ért a mérkőzés, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

93. perc: bal oldali hazai szabadrúgás. Az utolsó esély? Tulipáné a labda és ezzel vége is.

92. perc: bal oldali soroksári szöglet után óriási kavarodás a dorogi tizenhatoson belül, végül szabadrúgás kifelé.

91. perc: Korozmán is fölé lő.

Három perc a ráadás.

90. perc: Lovrencsics lő fölé. A Dorog nemhogy a félpályát, de már a saját tizenhatosát is alig tudja átlépni.

89. perc: ki más? Tulipán! Ezúttal Ternován óriási lövését védi.

Óriási fölényben a Soroksár, érik a hazai gól.

87. perc: ismét nagyot véd Tulipán, majd Kovác emelése téveszti el centikkel a kaput.

A pályán és a lelátón is nagyon ideges a hangulat.

85. perc: Varga ment kifutva Szabó elől, majd Kovác fejel nem sokkal mellé a másik oldalon.

82. perc: CsillagDárius nem sokat szórakozik, három perccel a pályára lépése után máris sárga lapot kap.

79. perc: Korozmán léc alá tartó fejesét védi nagy bravúrral Tulipán. Néhány másodperccel később cserél a Dorog is, Szedlár Zoltán helyére Csillag Dárius áll.

77. perc: Pászka lő föl 20-ról, majd Tulipán Ákos kapus kap sárga lapot időhúzásért.

73. perc: kettős csere a hazaiaknál: Damir Redzicet Szerető Krisztofer, Nagy Olivért Ladányi Gergő váltja.

72. perc: Szedlár szép egyéni megmozdulása után Pászka ment ziccerben, majd Dlusztus András kap sárga lapot Redzic szabálytalan szereléséért.

70. perc: Lovrencsics Balázs 8 méteres lövését blokkolja szögletre Berkó.

66. perc: kettős dorogi csere: Girsik Áron helyett Szabó Lukas és Hajdú Roland helyett Barna Gergő.

Nagy a hazai fölény.

64. perc: lest int az asszisztens, vége az akciónak. Pedig ígéretes helyről jöhetett a hazai csapat.

63. perc: 25 méterről, a balösszekötő helyéről kap szabadrúgást a Soroksár.

62. perc: Tomás Lénárth buktatja Korozmánt, ő is besárgul.

56. perc: most éppen Szerencsi Miklóst ápolják. Játszunk is, fiúk?

Ez a mérkőzés elsősorban sajnos nem a futballról szól.

55. perc: Nagyházi Dávid lába begörcsöl, Lőrincz Attila áll a helyére.

52. perc: Korzmán Kevin és Nagyházi Dávid kakaskodik, utóbbi sárga lapot kap. Aztán egy buktatás után Valencsik Dávid is.

A szünetben cserélt Lipcsei Péter: Haris Attila helyére Ternován Patrik állt.

46. perc:kezdődik a második játékrész.

Az első félidőben kétszer ünnepelhetett a vendégcsapat (Fotó:Földi Imre)

Csaknem egy órája kezdődött a mérkőzés, de csak most kezdődik a szünet.

45+14. perc: vége az első játékrésznek.

45+13. perc: bizonytalan a hazai védelem, vendégszöglet jön. Ment a hazai védelem.

A hazai szurkolótábor és Lipcsei Péter sincs megelégedve a játékvezetéssel.

45+12. perc: Hudák reklamál, sárgát kap.

45+10. perc: Nagy kapott egyet a tarkójára, de mehet tovább.

Tomás Lénárth góljával vezet a Dorog (Fotó: Földi Imre)

45+6. perc: 1–2, vezet a Dorog! A sértett kapu bal oldalába tartó büntetőjét Varga kivédte, de a kipattanót Tomás Lénárth már a kapuba lőtte.

Gyömbér rántja le egy dorogi szögletnél Lénárthot, a Dorog büntetőt, Gyömbér sárga lapot kap.

13 perc lesz a ráadás.

45. perc: egyenlít a Dorog, 1–1!

Jobb oldali akció végén Girsik ívelt a hosszú oldalra, majd Hajdú Roland lőtt a kapu bal oldalába.

41. perc: vendégszöglet végén Berkó fejel fölé.

Folytatódik a játék.

Közben Cserniket elviszi a mentő, a szurkolók megtapsolják, a játékosok passzolgatnak és próbálnak nem lemerevedni.

Ivószünet.

A 29-es számú játékos a 29. percben volt eredményes. Mikor máskor?

29. perc: vezet a Soroksár, 1–0! Balról induló hazai támadás végén Hudák lövését védte Tulipán nagyot vetődve, a kipattanót Korozmán lőtte a kapufára, az újabb kipattanó egy védő lábáról újra Korozmán Kevin elé pattant, aki másodszorra már nem hibázott és a kapu bal oldalába lőtt. Komoly tűzijáték volt… (1–0)

28. perc: végre valami, Kovác fejesét fogja Tulipán.

A félidő felénél járunk, nem sok érdemlegeset lehetett eddig feljegyezni...

Fölényben a hazaiak, a Dorog nemigen lépi át a félpályát.

17. perc: Hudák talpa alatt csúszik el a labda, oda a hazai lehetőség.

Eddig nem néz ki jól a mérkőzés...

15. perc: most Szerencsi a földön, őt is ápolni kell. A fejét fájlalja.

A lecserélt futballista rosszul nézett ki, de nagyon reméljük, hogy nincs nagy baj.

6. perc: hosszú ápolás után Cserniket le kellett cserélni, Kovác Alan állt a helyére.

Rögtön egy szörnyű eset: Csernik Kornél és Valencsik Dávid összefejelt, mindkét soroksári játékos a földön maradt. Lehetett hallani a fejek koppanását. Valencsik folytatja.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még csak harmadik hazai meccsét kezdő Soroksár a három forduló óta nyeretlen, és közel 300 perce gólképtelen Dorog ellen.