NYITRAY ANDRÁS 2021.09.29 17:50 Frissítve: 2021.09.29 22:39

Korai góllal verte a Pécset a szárnyaló Kecskemét

A labdarúgó NB II 10. fordulójában a második helyezett Kecskemét a játéknap előtt 14. helyen álló Pécset látta vendégül. Az újonc KTE gyors góllal kezdte a találkozót, majd az előnyt a folytatásban már nem engedte ki a kezéből.

Tóth Barna gyorsan betalált a hazaiaktól (Fotó: Bús Csaba)

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

KECSKEMÉTI TE–PÉCSI MFC 1–0 (1–0)
Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Nagy Norbert (Sinkovicz Dániel, Szilágyi Norbert)
Kecskemét: Varga B. – Buna (Szuhodovszki 82.), Gál, Belényesi, Szalai G., Grünvald – Nagy K. (Katona B., 82.), Vágó (Rjasko, a szünetben), Bartha (Kis B., 90+1.) – Lukács, Tóth B. (Tóth D., 77.). Vezetőedző: Szabó István
Pécs:
 Helesfay – Sági, Preklet, Rácz, Katona L. (Bíró, 76.) – Geiger, Hursán (Kónya, a szünetben), Króner, Hegedűs (Grabant, 55.) – Kövesdi (Szabó Z., 55.), Adamcsek (Tihanyi, a szünetben). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Tóth B. (2.)
Kiállítva: Bukrán (26., Pécs MFC – a kispadról)
Szabó István: – Nagyon készültünk a Pécs intenzív letámadására, az átmeneteket sokat gyakoroltuk, az első percekben két hatalmas helyzetünk is volt, amelyből az egyik gól lett. A második félidőben a Pécs ránk erőltette akaratát, de komoly helyzeteink voltak, emellett a szerencse is mellénk állt. A játékunk és a szenvedélyünk megfelelő volt.
Vas László: – Ez a mérkőzés hűen tükrözte, milyen állapotban vagyunk. A szívvel és akarattal elégedett voltam, de a teljesítménnyel kevésbé. Tavaly hasonló mérkőzésekből nagy százalékban győztesen jöttünk ki, az idén nem. Több játékosom görcsösen, önbizalom nélkül futballozik. Fel kell törnünk ezeket a gátakat, el kell hitetnünk, hogy jó futballisták.

ÖSSZEFOGLALÓ:

Álomszerűen kezdte a mérkőzést a KTE, hiszen már a 2. percben felpattanhattak székükről a lila-fehér drukkerek, amikor Szalai kitűnő indításával Tóth Barna törhetett kapura, és a kilépő Helesfay lábai között 15 méterről ballal a hálóba gurított (1–0). Gyorsan növelhette volna előnyét a Kecskemét, de egy perccel később Lukács már nem tudott túljárni Helesfay eszén. A 6. percben megint Lukács robogott el a bal oldalon, majd befelé húzott, jobbal azonban pont Helesfay kezébe lőtt. A Pécs ezután mezőnyben aktívabb lett, meddő fölényt is kiharcolt Vas László együttese, de helyzet nem alakult ki. A félidő hajrájában a Kecskemét is eljutott még egy lövésig, de Bartha 17 méterről ballal a jobb alsó mellé lőtt .

A szünetben mindkét oldalon több változtatás is történt, ennek hatására a PMFC rá is tudta erőltetni akaratát a hazai csapatra, de a kecskeméti védelem továbbra is stabil lábakon állt. A KTE kontrái ekkor még pontatlanok voltak, de ahogy közeledett a meccs vége, egyre több terület nyílt meg a hazaiak előtt. A 83. percben Grünvald balról adott be, Tóth Dániel fejelt, de Helesfay hatalmas bravúrral a lécre ütötte a labdát. A szöglet után büntetőt reklamáltak a hazai játékosok, Szalai karját mintha meg is fogták volna, de a játékvezető határozottan mutatta, hogy mehet tovább a játék. A 88. percben egy oldalszabadrúgás után Rácz elé csorgott le a labda, ballal meg is célozta a rövid sarkot, de Varga védeni tudott. A 90. percben majdnem növelte előnyét a KTE, ám Lukács beadása után Tóth Dániel hiába talált be, a partjelző felemelte a zászlóját. A Pécs a hajrában sem tudott már betalálni, így az újonc Kecskemét zsinórban tizedik tétmeccsét megnyerve továbbra is második a bajnokságban.

20. Tiszakécske 10 2 8   9–22 –13   2

90+3. perc: Vége, a KTE 1–0-ra megveri a PMFC-t! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Kis rúgja meg ellenfelét, sárga jár érte.

90+1. perc: Nagyon veszélyes pécsi szöglet, de két ember előtt is elpattan a labda.

90+1. perc: Bartha László helyére Kis Balázs jön a KTE-nél.

90. perc: Tóth talál a kapuba Lukács beadása után, de lest jeleznek.  Három perc lesz a hosszabbítás.

88. perc: Rácz lő egy beívelés után, Varga kitolja a rövidből.

84. perc: Szalait mintha lerántották volna a kecskeméti szögletnél, ezt reklamálják a hazaiak is, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

83. perc: Grünvald ad be balról, Tóth fejesét tolja fölé Helesfay.

82. perc: a Kecskemétnél Katona Bálint és Szuhodovszki jön Nagy Krisztián és Buna helyett.

77. perc: Tóth Barna helyett Tóth Dániel a pályán.

76. perc: a pécsi Katona Levente helyén Bíró folytatja.

74. perc: Veszélyes pécsi oldalszabadrúgás jön be, de Varga valahogy megfogja.

72. perc: Nagy teker mellé jobbal 16 méterről. A bal alsót célozta volna.

70. perc: Nem találja a Pécs egyelőre a fogást a kecskeméti védelmen, a hazaiak kontrái pedig pontatlanok.

65. perc: Katona kap sárgát, majd Szalai Gábor teker fölé szabadrúgásból.

55. perc: Grabant és Szabó jön Kövesdi és Hegedűs helyett. Közben Lukács beadásáról centikkel marad le Nagy.

51. perc: Nyom a Pécs, de jól védekezik a KTE.

46. perc: Tihanyi és Kónya jön Hursán és Adamcsek helyett, a KTE-nél Vágót váltja Rjasko.

46. perc: folytatódik a mérkőzés.

Nagy Krisztián küzd Sági Milánnal (Fotó: Bús Csaba)

45. perc: a szünetben 1–0-ra vezet a KTE.

41. perc: Sági próbálja magát áthámozni két védőn, lövéssel fejezi be az akciót, de nem volt veszélyes.

35. perc: Bartha húz befelé, majd ballal mellé lő 16 méterről.

31. perc: Nagy Krisztián sárgul be.

26. perc: Kiállítás a pécsi padról! Bukrán akadályozta meg, hogy gyorsan elvégezzen egy bedobást a KTE. Berúgott egy labdát a pályára, ami miatt piros lapot kap.

24. perc: Aktívabb az utóbbi percekben a Pécs, a KTE jobbára védekezik, de helyzet nem alakult ki.

14. perc: Hegedűs lövését fogja Varga.

13. perc: 19 méterről végezhet el szabadrúgást a Pécs.

6. perc: Lukács fut el a bal oldalon, majd befelé húz, jobbal lő is, de Helesfay fogja.

3. perc: Most Lukács kerül ziccerbe, Helesfay lábbal véd!

2. perc: GÓÓL! Máris vezet a Kecskemét! Tóth Barna lép ki, majd ballal a kapus lábai között lő a hálóba 15 méterről. 1–0

1. perc:  A Pécs kezdett.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig szenzációsan szereplő Kecskemét az utóbbi két bajnokiját elveszítő Péccsel.

2021.11.29 15:16:52

Labdarúgó NB II PÓR KÁROLY

Csilus Tamás góljával győztek a szombathelyiek, ezzel a 3. helyre léptek előre a tabellán.

2021.11.27 22:54:52

Labdarúgó NB II F. B., P. Gy.

Hétgólos meccsen verte a Csákvár a Soroksárt • A Kécske Szolnokon szerzett értékes pontot • Négy nyeretlen bajnoki után győzött a Szpari.

2021.11.27 19:36:58

Labdarúgó NB II GAJDÁCS PÁL

Bár mindkét csapat sokat tett azért, hogy begyötörje a győztes gólt, meg kellett elégedniük az egy-egy ponttal.

Labdarúgó NB II KVANDUK BENCE

A foghíjas PMFC nem tudta végig tartani a Dorogot, így hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett.

2021.11.28 00:38:00

Labdarúgó NB II BERECZ CSABA

Horváth Zoltán és Könyves Norbert már az első félidőben betalált, ezzel el is dőlt a három pont sorsa.