Pekár klasszisgólja után kétgólos Vasas-siker a rangadón

Pór KárolyPór Károly
2021.09.29. 16:50
A labdarúgó NB II 10. fordulójának rangadóján a Vasas Pekár László és Feczesin Róbert góljával 2–0-ra legyőzte a Nyíregyházát.
Pekár gólját így ünnepelték a hazaiak (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ
VASAS FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–0 (1
–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion. 980 néző. Vezette: Pintér Csaba (Király Krisztián, Horváth Zoltán)
VASAS: Jova – Szivacski, Iyinbor, Otigba, Silye – Márkvárt (Hidi M S., 54.), Pekár (Terbe, 90+1.), Berecz – Radó (Rétyi, 62.), Bobál G. (Feczesin, 62.), Hinora. Vezetőedző: Kuttor Attila
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Kilyén, Szokol, Jánvári, Galambos (Márkus A., a szünetben) – Sigér Á. (Nemes, a szünetben), Paku – Csörgő (Pócsik, a szünetben), Vass P. (Szabó B., a szünetben), Gresó – Zamostny (Novák Cs., 80.). Vezetőedző:Szergej Pacaj
Gólszerző: Pekár (8.), Feczesin (82.)
Kuttor Attila
: – Küzdelmes mérkőzésen jól felkészített csapat ellen nyertünk, megérdemelten, köszönhetően annak, hogy a cserék is sokat tettek a sikerért.
Szergej Pacaj: – Az első félidőben gyengén futballoztunk, s a korai gól megzavart bennünket. Nem véletlenül cseréltem négyet a szünetben, amelynek hatására a folytatás már jobban sikerült, ám a gólszerzés elmaradt. Hullámvölgybe kerültünk, de remélem, a következő fordulóban már kimászunk a gödörből.

A Nyíregyháza remekül kezdte a bajnokságot, hiszen hét forduló után még veretlenül vezette a tabellát. Azóta azonban 4–2-re kikapott a DVTK vendégeként, majd a Honvédtól szenvedett 5–1-es vereséget a Magyar Kupában, a legutóbbi bajnoki fordulóban pedig a Csákvárral ikszelt, szerdán pedig a meccs előtt az egy ponttal és egy hellyel mögötte lévő Vasas ellen is akadozott a játéka.

A legutóbb Győrben vereséget szenvedett Vasas nyolc perc alatt két helyzetet is kialakított és a másodikat a volt nyíregyházi Pekár László egy kiváló labdaátvétel utáni lövéssel már gólra is váltotta: jobb lábbal áttette balra a labdát, ezzel becsapta a védőjét, majd nagy erővel a léc alá lőtt (hiába ért bele az egyik védő és a kapus is) – klasszisokat idéző találat volt.

Az első félidő folytatásában is a hazaiaknak volt több lehetőségük, a Nyíregyháza játékában sok volt a pontatlanság, több labdát is elveszítettek a vendégek a saját térfelükön: Fejér Béla kapus ajándéklabdájából például akár az idény gólját is lőhette volna Hinora Kristóf, aki a kezdőkör közeléből, kapásból emelt, de a labda lepattant a kapu előtt, így fölé szállt. A gólszerző Pekár mellett, akinek a szünet előtt volt még egy kaput eltaláló lövése, Hinora volt a hazaiak legaktívabb játékosa, a gól előtt is ő tálalt Pekár elé, aki a 10. bajnoki meccsén a harmadik gólját szerezte ebben az idényben (három gólpassz mellett).

A második félidőre egyből négyet is cserélt a Nyíregyháza, de ettől sem jöttek igazán lendületbe a vendégek. Igaz, a szünet után a Vasas-játékosok is meglehetősen kényelmesen passzolgattak, aminek az lett az eredménye, hogy Gresó Mátyásnak még az egyenlítésre is megvolt a lehetősége, de Jova Levente védett.

A hajrában aztán két cserejátékos összehozta a Vasas második gólját is: Hidi M Sándor passzából Feczesin Róbert talált be – ebben a bajnoki idényben másodszor.

A Vasas így 2–0-val vágott vissza a májusi, 2–0-s nyíregyházi vereségért, ami akkor a csapat feljutásába került, ezzel a sikerrel viszont most megelőzte a Nyíregyházát és két pontra csökkentette a hátrányát az éllovas Haladással szemben.

20. Tiszakécske1028 9–22–13 2

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A Vasas nyerte a rangadót!

90+1. perc. Gresó ment el egy védő mellett, 14 méterről lőtt, a lapos kísérletet Jova fogta.

91. perc. Pekár helyett Terbe állt be.

84. perc. FECZESIN MAJDNEM DUPLÁZOTT! Szivacski beadásából centikkel fejelt a kapu fölé.

82. perc. CSERÉK HOZTÁK ÖSSZE A 2. VASAS-GÓLT! Hidi M ugratta ki a jobb oldalon Feczesin Róbertet, aki 12 méterről, éles szögből kapu rövid oldalába lőtt. 2–0

80. perc. Zamostny helyett Novák Csanád állt be a vendégeknél.

75. perc. A LEGNAGYOBB NYÍREGYHÁZI HELYZET! Gresó a bal oldalról, 12 méterről csavart kapura, a rövidnél álló Jova vetődve hárított. A Vasas kissé ráült az eredményre, és ez kis híján megbosszulta magát.

Megvan a hivatalos nézőszám: 980-an látják a helyszínen a találkozót (kisebb nyíregyházi csoport is érkezett, a vendégdrukkerek az eredmény ellenére is igyekeznek végig biztatni csapatukat).

62. perc. Vasas-cserék. A játékba ritkán avatkozó Radó helyett jött Rétyi, Bobált pedig Feczesin váltotta.

56. perc. HOSSZÚ IDŐ UTÁN NYÍREGYHÁZI HELYZET. Gresó lövése pattant szögletre, a jobb oldali szöglet után pedig egy vendégjátékos fejelt, de mellé ment.

54. perc. Hidi M Sándor állt be Márkvárt helyére.

53. perc. Kilyén lépett oda szabálytalanul Hinorának, sárga lap.

49. perc. Zamostny lökte meg Otigbát, sárga lap. a Vasas védője már a második sárga lapot „harcolta ki” a meccsen.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ!

Négy csere a vendégeknél! Jön Nemes Milán, Szabó Bálint, Pócsik Botond, Márkus Attila. Nem folytatja Galambos Ádám, Sigér Ákos, Csörgő Raul és Vass Patrik.

Statisztika: 8–1 a kapura lövések aránya, a kaput eltaláló kísérletek száma: 3–0

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK.

45. perc. Hosszú idő után egy lövés: Radó 12 méteres kísérlete egy védőben akadt el.

36. perc. Jova húzott le egy kézzel egy beadást, amolyan kosaras módra.

33. perc. Pekár 18 méterről, a, bal összekötő helyéről lőtt, ám egy védőről szögletre pattant a labda, a szöglet nem veszélyes.

28. perc. Berecz Zsombor távoli lövése méterekkel ment a kapu mellé.

21. perc. MICSODA HIBA! A kapujából messze kimozduló Fejér odaíveli a labdát Hinora lábára, aki a kezdőkör közeléből egyből kapura emelt, de a labda lepattant a kapu előtt, így végül fölé szállt.

18. perc. Sigér rúgta fel Otigbát sárga lapot érően.

15. perc. Hinora jobb oldali beadásnál a védők szögletre mentettek Bobál elöl. A sarokrúgás után pedig az egyik védő fejéről került a labda Fejér kapushoz.

12. perc. Az első vendégkísérlet: Paku elvitt egy védőt, így Zamostny lőhetett éles szögből, de a kapu fölé lőtt.

8. perc. VEZET A VASAS!Pekár kapott egy remek keresztlabdát Hinorától a jobb oldalon, jobbal átvette a labdát, amivel „elküldte” a védőt, majd ballal, kissé jobbról, úgy 13 méterről lőtt a léc alá, a kapus. ahogy egy védő is, csak beleérni tudott a labdába. 1–0

4. perc. AZ ELSŐ HELYZET! Pekár osztott ki egy kötényt a jobb szélen, az alapvonal közelében, majd Szivacski passzolt Márkvárthoz, aki befelé indult a labdával és éles szögből lövéssel próbálkozott, de gyenge volt a labda, nem okozott gondot Fejérnek.

A fehérben játszó Nyíregyháza kezdte a meccset! Piros-kék mezben és piros nadrágban a Vasas.

Melegítő hazaiak (Fotó: Török Attila)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a feljutástért küzdő, de legutóbb Győrben alulmaradó Vasas az előző körben a Csákvár ellen pályaválasztóként csak ikszelő, ám így is dobogós Nyíregyháza ellen.

ELŐZMÉNYEK

A Nyíregyháza remekül kezdte a bajnokságot, hiszen hét forduló után még veretlenül vezette a tabellát, azóta azonban 4–2-re kikapott a DVTK vendégeként, majd a Honvédtól szenvedett 5–1-es vereséget a Magyar Kupában, a legutóbbi bajnoki fordulóban pedig a Csákvárral ikszelt (1–1).

A Nyíregyháza az előző két forduló botlása ellenére is megelőzi a tabellán a Vasast: Szergej Pacaj csapata 18 ponttal a 3. helyen áll, a Vasas öt győzelemmel, két-két vereséggel és döntetlennel, 17 ponttal a 4. Tehát a Vasasnak győznie kell, ha szeretné megelőzni a Nyíregyházát.

A Vasas tavaly novemberben, az ezúttal kispados Balajti Ádám góljával hazai pályán 1–0-ra megverte a Nyíregyházát, idén májusban viszont 2–0-ra kikapott a Szpari vendégeként és az a vereség a Vasas feljutásába került.

A Vasas kapusa, Jova Levente tavaly januárban Nyíregyházáról szerződött Angyalföldre, de Pekár László is játszott korábban Nyíregyházán, ahogy Hinora Kristóf is. A fővárosiaktól pedig a védő Kilyén Szabolcs szerződött Nyíregyházára idén nyáron, de a Szpari kezdőcsapatából Szokol Zsolt is játszott korábban a Vasasban, ahogy Zamostny Balázs és Vass Patrik is, a cserék közül pedig Novák Csanád.