Az MTK után a Szentlőrincet már nem tudta legyőzni a Haladás

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2023.04.16. 16:50
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a 7. Haladás a 18. helyezett Szentlőrincet látta vendégül. A találkozó első félidejében sok izgalmas történést nem produkáltak a csapatok. A fordulás után a Haladás szerzett vezetést, de a vendégek gyorsan egyenlítettek, így döntetlennel ért véget a meccs (1–1).

Döntetlent játszott a Hali a Szentlőrinccel (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZENTLŐRINC 1–1(0–0)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 757 néző. Vezette: Kovács Imre (Becséri Gergely, Sinkovicz Dániel)
HALADÁS: Mursits– Nyíri, Csonka, Bolla, Devecseri – Zvekanov (Csernik, 63.), Rácz B., Horváth R. (Mayer, 79.), Doktorics (Tóth M., 63.) – Borvető (Lencse, 79.), Molnár R. Vezetőedző: Michal Hipp
SZENTLŐRINC:
Prokop – Erdélyi, Keresztes, Tamás L., Kiss-Szemán – Török (Papp, a szünetben), Havas (Radosevics, 83.), László D., Múcska (Daróczi, a szünetben) – Rétyi (Mervó, 73.), Grumics (Novák Zs., 54.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Molnár R. (50.), ill. Havas (58.)
Michal Hipp: – Nehéz találkozót vívtunk a Szentlőrinc ellen. Közepes iramú mérkőzésen a két tizenhatos között folyt a küzdelem. Az ellenfél jól kontrázott, mégis nekünk mi szereztük meg a vezetést, de sajnos egyenlített az ellenfél.
Domján Attila: – Nem tudom, elveszítettünk-e Szombathelyen két pontot vagy szereztünk egyet. Hullámzó, küzdelmes mérkőzésen a második játékrészben közelebb álltunk a győzelemhez.

Bolla Gergő (zöld-fehérben) harcosan futballozott (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A Haladás az előző játéknapon az MTK ellen aratott bravúros győzelmet – a szurkolók arra számítottak, hogy kedvenceik a bennmaradásért küzdő Szentlőrinc ellen is begyűjtik a három pontot. Ám a vendéggárda kellemetlen ellenfélnek bizonyult. Ennek megfelelően az első félidőben sok helyzetet nem láthattak a drukkerek. A vendég szervezetten futballozott, jól védekezett, semmi kockázatot sem vállalt fel - ezzel a stílussal pedig nem tudott mit kezdeni a Haladás.

A fordulás után viszont felpörgette a tempót a házigazda, nekiesett ellenfelének, gyorsan meg is szerezte a vezetést. Ám az újabb Haladás-gól elmaradt. Sőt, egy szerencsés találattal egyenlített a Szentlőrinc. A folytatásban aztán már egyenrangú csapatok csatáztak, akadt helyzet mind a két kapu előtt. Végül a felek megosztoztak a pontokon. A döntetlen megfelel a meccs képének, a Szentlőrinc nem érdemtelenül vitte el az egyik pontot Szombathelyről – a Haladás ezúttal keveset mutatott támadásban. 1–1

Véget ért a mérkőzés!

92. perc: Lencse távoli löketét védte Prokop.

91. perc:Lencse is besárgul.

Két perc hosszabbítást jelez a tartalék játékvezető.

89. perc: Meccslabdát puskázott el a Haladás! Egy szépen felépített támadás végén Lencse készítette le a labdát a középen érkező Molnár Rajmundnak, aki 15 méterről a jobb alsó sarkot vette célba, ám Prokop bravúros, látványos vetődéssel tolta ki a labdát szögletre.

83. perc: Radosevics kap lehetőséget a vendégeknél.

Küszköd, szenved a Haladás – most több veszély van a vendégek játékában.

79. perc: Kettőt cserél a Haladás: Mayer és Lencse lép pályára a hajrában.

78. perc:Keresztes kap sárga lapot.

Pörög a meccs, mindkét csapat felvállalja a nyílt játékot.

73. perc: Szentlőrinci csere: Mervó folytatja Rétyi helyén.

757 a hivatalos nézőszám.

Borvetőt (balra) szorosan őrízték (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

69. perc:Daróczi szabadrúgását tolta bravúrral kapufára Mursits, a kipattanóra érkezett Keresztes, és közelről pofozta a hálóba a labdát - ám lesről talált kapuba.

63. perc: Frissít a Haladás: Tóth Máté és Cernik kap lehetőséget.

58. perc:Egyenlít a Szentlőrinc – a semmiből! Egy jobbról érkező szabadrúgást követően Havas középről, csupán egy lépésről térdelte be a labdát kapuba – kissé talán szerencsésen. 1–1.

54. perc: Cserél a Szentlőrinc: Grumics helyén Novák folytatja.

Jobban, sokkal jobban kezdte a második félidőt a Haladás!

52. perc:Horváth Rajmund jobbról elengedett lökete centikkel tévesztette el a jobb alsó sarkot.

50. perc:Vezet a Haladás! Rácz passzával Molnár lépett ki középen, ügyes cselekkel tisztára játszotta magát, majd 11 méterről higgadtan helyezett a kapu bal oldalába (1–0).

A szünetben kettőt cserélt a vendég: Papp és Daróczi lép pályára Török és Múcska helyén.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Véget ért az első félidő, csalódottnak tűnnek a hazai szurkolók – ennél azért többet vártak a csapatuktól.

Grumics (jobbra, a földön) csúszott-mászott a sikerért (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

45. perc:Csonka sárgul be hazai oldalról.

Harcos meccset produkálnak a csapatok, de egyik gárda sem tud igazán nagy helyzetet kialakítani.

22. perc: Múcska elkésett becsúszása ért sárga lapot.

21. perc: Egy balról érkező beívelésről a hosszún becsúszva érkező Grumics csak centikkel maradt le.

Húsz perc telt el, megérkezett a meccsbe a vendég is, most már a hazai védelemnek is akad dolga.

Átvette az irányítást a Haladás, többet birtokolja a labdát, próbál támadni – mindkét oldalról érkeznek a beívelések a szentlőrinci kapu elé.

8. perc: Az első nagy hazai helyzet. Egy bal oldalon végigfutó támadás végén Horváth Rajmund 10 méterről lőtte telibe Prokop kapust.

Mezőnyben gyűrik egymást a felek, hosszú indításokkal próbálkoznak.

Elkezdődött a mérkőzés.

A bennmaradásért küzdő Szentőrinc az előző két meccsén csupán egy pontot gyűjtött be, míg a Haladás az előző körben az MTK vendégeként aratott bravúros győzelmet. A szombathelyiektől sérülés, betegség miatt Verpecz István, Németh Milán, Bosnjak Predrag, Simut Mario, Csató Martin, Csilus Tamás és Derekas Zoltán is hiányzott.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hazai környezetben erős Haladás az osztályozó pozícióban álló Szentlőrinccel szemben.