Menekülés helyett döntetlen a Nyíregyháza–Békéscsabán

2023.04.16. 16:50
Novák Csanád (piros-kékben) csak helyzetekig jutott a mai mérkőzésen (Fotó: Nyíregyháza Spartacus FC)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a kiesés elől menekülő csapatok csatájában a Békéscsaba előnybe került, ám a Nyíregyháza nagy nyomást helyezett ellenfelére, és pontot mentett (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–1 (0–0)
Balmazújváros, 500
néző. Vezette:Berényi Tamás (Horváth Róbert, Varga Gábor)
NYÍREGYHÁZA:
Hegedüs – Kiss Á., Gengeliczki (M. Ramos, 57.), Baki, Jánvári (Szokol, 40.), Nagy B. – Vass P. (Pekár, 57.) – Kovácsréti (Szerető, 75.), Pataki, Pantovics (Gresó, 57.) – Novák Cs. Sportigazgató Fekete Tivadar
BÉKÉSCSABA: Póser (Krnács, 84.) – Szalai D., Farkas M., Fazekas L., Albert I. – Futó, Kitl M. (Horváth P., 90+2.), Mikló – Máris (Babinyecz, 84.), Lukács R. (Hamed, 80.), Czékus. Megbízott vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző:Gresó (82.), ill. Lukács R. (48.)
Fekete Tivadar:
– Mindig úgy lépünk pályára, hogy csak a győzelem elfogadható, és ezúttal is megtettünk mindent, hogy megnyerjük a meccset. A kapott gól visszahúzott minket, noha addig nem is nagyon volt kapura lövése az ellenfélnek. Nyomtunk, a végén meccslabdánk is volt, sajnos most csak egy pontot szereztünk.
Pásztor József: – Nem játszottunk jól, a Nyíregyháza sokkal többet támadott, veszélyes volt több szituációból, de sokáig megúsztuk a támadásait. Elkerülhető egyenlítő gólt kaptunk, ami nem biztos, hogy szabályos volt, mindenesetre igazságos a döntetlen. Kis szerencsével nyerhetünk volna, ám nem bírtuk el azt a nyomást, amit a hazaiak ránk helyeztek.

Kiesés elől menekülő csapatok csatájára illik a „hatpontos” jelző, hiszen az egyik fél esetleges győzelme a riválist még nehezebb helyzetbe taszíthatja. Ezért küzdött vasárnap a Nyíregyháza Spartacus és az edzőváltás után pályára lépő Békéscsaba.

Az első félidőben a remekül kontrázó és lendületesen játszót vendéglátó Szpari irányított, ám a sok ígéretes akcióból egyet sem vitt végig pontosan, míg a másik oldalon elsősorban óriási bedobások után alakult ki veszélyes szituáció.

A két csapat őszi összecsapását egyébként 4–3-ra nyerték meg a csabaiak – ebben a párharcban egyébként sem ritka a soktalálatos meccs – itt azonban a gól nélküli első félidő után nehéz volt elképzelni, hogy hasonlót látunk vasárnap.

Előbb a vendégek tettek azért, hogy mégis megközelítsék ezt az eredményt, egy védelmi hibát kihasználva, a második játékrész elején előnybe kerültek Lukács Raymond révén (0–1). Az Előrének innentől érezhetően nem volt sürgős a támadás, inkább arra koncentrált, mi történik hátul, míg a Spartacus egyre nagyobb nyomást helyezett ellenfelére.

Érződött a tét is, az utolsó húsz percre paprikássá vált a hangulat: volt kakaskodás, összeszólalkozás, elmaradt ítélet, más esetben ugyanakkor a sárga lapok is repkedtek. A Szpari mindenesetre elbírta a lelki terhet, két csereként beálló játékos, Myke Ramos és Gresó Mátyás összehozta az egyenlítő találatot (1–1). Az utolsó tíz percben már a győzelemért rohamoztak a piros-kékek, ám meg kellett elégedniük a döntetlennel.

Az egy pont több, mint a semmi, de egyik gárda sem lehet vele elégedett.

Máris Dominik (15) nem tudta bevenni a Nyíregyháza kapuját, a Békéscsaba nem lehet elégedett az egy ponttal (Fotó: Nyíregyháza Spartacus FC)

Véget ért a mérkőzés!

90+2. perc: Horváth váltotta Kitlt.

90+1. perc: Szalai kapott sárga lapot.

Hat perc a ráadás.

88. perc: sárga lapot kapott a békéscsabai kispad.

87. perc: Novák felavatta Krnácsot egy lövéssel, a kapus védett.

85. perc: a levonuló Póser és Gresó összeszólalkozott, mindketten kaptak egy-egy sárgát.

84. perc: Póser bele is sérült az előző akcióba, helyére Krnács érkezett. Még egy csere, Babinyecz Márist váltotta.

82. perc: GÓL! Myke lefordult a védőjéről, az alapvonal előtt középre passzolt, Póser lábai között elment a labda, majd felpattant, Gresó három méterről, félfordulatból a kapuba lőtt. 1–1

80. perc: Lukács helyett Hamed érkezett.

79. perc: Szerető lövését Póser védte.

75. perc: Szerető váltotta Kovácsrétit.

74. perc: Gresó vezette a tizenhatoson belülre a labdát, ütközött a védőjével, elesett, ám ezért sincs tizenegyes.

70. perc: Myke lövését védte Póser, majd a szöglet előtt Albert ellökte a tizenhatoson belül Bakit, ám a kakaskodást követően semmilyen lapot nem mutatott fel a játékvezető.

70. perc: Lukács kapott sárga lapot.

69. perc: nagyon nyom a Nyíregyháza, az utóbbi percekben folyamatosan a csabai kapu előterében volt a labda.

65. perc: Kovácsréti lövése megpattant, így könnyebben védhetett Póser.

60. perc: Kiss bedobása után Novák fejelt mellé.

57. perc: Pekár, Gresó és Myke Ramos érkezett a pályára, Pantovics, Vass, valamint Gengeliczki fejezte be a meccset.

Érzik a hazaiak a bajt, a gól óta folyamatosan támadnak, hamarosan pedig hármas cserével igyekeznek frissíteni a csapatot.

48. perc: GÓL! A nyíregyházi védők nem értették meg egymást, ezt kihasználva Máris remekül ugratta ki Czékust, aki előbb érte el a labdát, mint Hegedüs, s azonnal Lukács elé tálalt, a támadó 10 méterről, jobbal az üres kapuba gurított. 0–1

A két csapat legutóbbi, októberi összecsapását a Békéscsaba nyerte meg 4–3-ra. A gólnélküli első félidő után nehéz elképzelni, hogy ma hasonló eredmény születik.

Folytatódik a mérkőzés!

Az egy ponttal egyik csapat sem lehet elégedett (Fotó: Nyíregyháza Spartacus FC)

Véget ért az első félidő!

Egy perc a ráadás.

44. perc: Pantovics indította Nagyot, a bal oldali védő beadását Novák fejelte volna kapura, de védőjéről az alapvonalon túlra pattant a labda. A szöglet veszélytelen volt.

42. perc: nyíregyházi hiba után Czékus tört kapura, Szokol szorításában csak úgy tudott lőni, hogy Hegedüsnek sikerült hárítania.

40. perc: Jánvári valóban nem tudja folytatni, Szokol váltotta őt.

39. perc: Jánvári hirtelen jelezte, hogy fáj a combja és ápolást kért. Ezt el is végezte a nyíregyházi egészségügyi stáb, de a védő mozgását látva kétségesnek tűnik a folytatása.

36. perc: Pantovics távoli lövését könnyen fogta Póser.

33. perc: Kiss jó passza után Pantovics kiszorított szögből lőtt, Póser védett.

Mint ismert,a békéscsabai klub hét közben házon belül próbált változtatni az eredményesebb folytatás érdekében. Brlázs István maradt a csapatnál, ám ezen a meccsen már az eddigi szakmai tanácsadó, Pásztor József irányít. Érdekesség, hogy a csabaiak megbízott vezetőedzője a Nyíregyházához közeli Gávavencsellőről származik.

27. perc: Kiss jobb oldali beadását Novák fejelte kapura, de Póser megfogta a labdát.

22. perc: Kovácsréti szabadrúgása után Novák fejelte le a labdát, amit Pantovics két méterről fejelt fölé.

Az utóbbi percekben egyre veszélyesebb kontrákat vezet a Nyíregyháza.

16. perc: HELYZET ITT IS, OTT IS! Futó nagy bedobásából Albert nyolc méterről fejelt Hegedüs ölébe, a másik oldalon Kovácsréti távoli lövése nem sokkal ment mellé.

14. perc: nagy lendülettel iramodtak meg a nyíregyháziak, Pantovics középről laposan passzolt a balján érkező Novákhoz, ő elpörgette a labdát a kapus mellett, ám néhány centivel a bal oldali kapufa mellett ment el a próbálkozása.

12. perc: lefejelt labda után Czékus próbálkozott 16 méterről, lövése egy hazai védő lábáról gurult az alapvonalon túlra. A mérkőzés első szögletéből nem alakult ki helyzet.

Az első öt percben a Nyíregyháza, a másodikban a Békéscsaba birtokolta többet a labdát, nagy helyzetet még egyik együttes sem alakított ki, szervezetten védekeznek a csapatok.

6. perc: bal oldali beadásba Máris még beleért, ám nem tudta a kapu felé irányítani a labdát. Mindenesetre veszélyes kontrát vezettek a vendégek.

A Nyíregyháza az első percekben többször is eljutott ellenfele tizenhatosáig, ám Pósernek nem kellett még védenie.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hét közben Dorogon ikszelő Nyíregyháza a régi-új edző, Pásztor József által irányított Békéscsabával szemben.