A Budafok tett egy lépést álmai felé

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.04.16. 16:50
Beke Péter (labdával) ezúttal nem talált be, de a Budafok így is megnyerte a mérkőzést (Fotó: Archív)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában élvezetes első és küzdelmes második félidőt produkált a Csákvár és a Budafok. Az első negyvenöt percben több helyzetet is kidolgoztak az együttesek, ám nem sikerült a kapuba találniuk. A szünet után a hazaiak játéka pontatlanná vált, míg a Budafok egy gólt begyötört, és 1–0-s győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAFOKI MTE 0–1 (00)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Szécsényi István, Kiss Balázs)
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Vaskó, Karacs, Körmendi – Magyar Zs. (Ominger, 64.), Posztobányi (Alaxai, 76.), Kocsis D. (Gazdag, 64.) – Torvund (Tamás N., 76.), Fejős (Hornyák, 64.), Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs
BUDAFOK: Gundel-Takács – Nándori (Adorján, 69.), Jagodics M., Fótyik – Csonka A., Soltész I. (Kovács D., 56.), Oláh B., Kalmár O. – Beke P. (Takács, 81.), Bakti (Bíró M., 56.), Horváth O. (Vaszicsku, 81.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Oláh B. (0–1) a 70. percben
Tóth Balázs: – Jó első félidő után érthetetlen másodikat produkáltunk. Játékunk visszaesett, pontatlanná, kapkodóvá váltunk, s a Budafok egy gólja elég volt győzelméhez.
Mátyus János: – Az elmúlt meccsek hihetetlen balszerencséje után most végre volt némi szerencsénk is. Tettünk egy lépést álmaink elérése felé.

Jó iramú első félidőt láthattak a nézők, s bár gól nem született, több nagyobb lehetőséget is kidolgoztak a csapatok. Az első ziccer az elmúlt hetekben remek formában futballozó Beke Péter előtt adódott, de Horváth Olivér pontos beadása után, öt méterről nem találta el az üres kaput. Még ki sem bosszankodhatta magát Mátyus János a budafoki kispadon a kimaradt helyzet miatt, máris hálaimát rebeghetett. Előbb Torvund Alexander, majd néhány perccel később Murka Benedek vehette volna be ugyanis Gundel-Takács Bence hálóját, ám előbb Jagodics Márk mentett önfeláldozóan, majd a hazaiak szélsője nem találta el a jobb sarkot.

A szünet után visszaesett a játék színvonala, sokkal inkább a küzdelem dominált. Ekkor már nem igazán sikerült igazi helyzeteket kialakítani egyik csapatnak sem. A hazaiak játéka pontatlanná vált, a Budafok pedig hozta az elmúlt hónapokban megszokott agresszív futballját, s egy kapu előtti kavarodás végén Oláh Bálint begyötörte a három pontot érő találatot. A fővárosi alakulat ezzel nagy lépést tett a biztos bentmaradás felé, ellenben a csákváriak torkán továbbra is ott a kés, előnyük mindössze négy pont az osztályozós helyen álló Nyíregyházával és Szentlőrinccel szemben. 0–1

Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Hornyák 14 méterről, a jobb felső sarok mellé tekerte a labdát.

81. perc: Utolsó cserék: Horváth helyére Vaszicsku, Beke helyére Takács érkezett.

79. perc: Oláh félfordulatból, az ötös jobb sarkáról kapura lőtt, Zelizi a rövid saroknál szögletre mentett.

79. perc: Alaxai feltartásért sárga lapot kapott.

77. perc: Beke Péter kapott sárga lapot időhúzásért.

76. perc: Torvundot Tamás, Posztobányit Alaxai váltja a Csákvárnál.

70. perc: Kovács Dávid bal oldali szabadrúgása után nem tudtak felszabadítani a hazai védők, végül Oláh Bálint egy lépésről a hálóba passzírozta a labdát, 0–1.

69. perc: Cserél a Budafok: Nándorit Adorján váltja.

64. perc: Hármas hazai csere: Kocsis-Gazdag, Magyar-Ominger, Fejős-Hornyák.

63. perc: Posztobányi szerzett labdát a budafoki térfél közepén, majd két lépés után, 25 méterről nem sokkal tévesztette el a jobb felső sarkot.

58. perc: Kovács lőtte keresztbe a kapu előtt a labdát a jobb oldalról, a hosszún Murka szögletre mentett.

56. perc: Kettős budafoki csere: Bakti-Bíró, Soltész I.-Kovács D.

53. perc: A második labda durrant ki, miután Karacs és Soltész összerúgott.

51. perc:Oláh Bálint durván eltakarította Kocsis Dominikot a csákvári térfél közepén, megúszta sárgával.

47. perc: Bakti kapott sárga lapot, miután nyújtott lábbal odacsúszott Fejősnek.

46.perc: Folytatódik a mérkőzés.

Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek.

40. perc: Magyar beívelését Vaskó 8 méterről kapura fejelte, Gundel-Takács a gólvonalon védett.

39. perc:Fótyik buktatta Körmendit, sárga.

35. perc: Magyar indításával Torvund lódult meg a jobbösszekötő helyén, a tizenhatoson belül megkerülte Kalmárt, de lövésébe belevetődött Jagodics.

34. perc: Ez is ziccer! Magyar ezúttal jobbról ívelt középre, a védők elfelejtkeztek Murkáról, aki 10 méterről, senkitől sem zavartatva a jobb sarok mellé csúsztatott.

32. perc: Magyar emelt a kapu elé, Gundel-Takács saját játékosával ütközött a tizenegyespontnál, a labda Torvund elé pattant, aki 14 méterről lőtt, de a bevetődő védőkben elakadt a labda.

31. perc: Mekkora ziccer maradt ki! Horváth lefutotta Murkát a bal oldalon, pontosan lőtte középre a labdát, Beke egyedül érkezett, de öt méterről az üres kapu mellé lőtt.

24. perc: Fejős és Nándori rúgott össze, a labda bánta, cserére szorult.

19. perc: Horváth 22 méterről, a tizenhatos jobb sarkától, szabadrúgásból veszélyesen tekert a bal sarok irányb, Zelizi másodjára fogta a labdát.

16.perc: Kalmár tört előre a bal oldalon, Bekéhez passzolt, aki 16 méterről lőtt, de Vaskó jól állt bele a labda útjába.

13. perc: Torvund a tizenhatos jobb sarkáról célozta meg a bal sarkot, a budafoki kapus magabiztosan védett.

9. perc:Torvund becsapta Kalmárt a jobb oldalon, az alapvonaltól bevezette a labdát, majd élesen kapu elé lőtt, de Gundel-Takács résen volt és biztosan fogta.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta kékben, a vendégek fehérben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Békéscsabán fontos három pontot begyűjtő, 14. helyen álló Csákvár, a kupadöntős, sorozatban két mérkőzését is elvesztő, 11. helyezett Budafok ellen.