A Dorog legyőzésével véget ért az ETO hazai nyeretlenségi sorozata

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.04.16. 16:50
A piros-feketében játszó dorogiak és a zöldben játszó győriek csatájában a gólok a második félidőben estek (Fotó: Nagy Gábor /Kisalföld)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a játéknap előtt 9. helyezett ETO a 20. Dorogot fogadta. A mérkőzést gól nélküli első félidő után 2–0-ra megnyerte az ETO, így hosszú idő után győzött újra hazai környezetben.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–DOROGI FC2–0 (0–0)
Győr, ETO Park, 612néző. Vezette: Molnár Attila (Kulman Tamás, Vörös Dániel)
ETO FC GYŐR: Ruisz–Kovács K., Fodor F., Keresztes, Csontos–Tuboly (Vingler, 86.) – Lacza, Kiss Bence (Toma, 86.), Vitális (Kiss M., 69.), Borsos F. (Szendrei Á., a szünetben) – Huszár (Óvári, 80.). Vezetőedző: Antonio Munoz
DOROGI FC: Borsos V.–Barna G., Preklet, Gyurácz, Kotula–Lénárth – Krunc (Selmeci, 84.), Kapornai (Tóth B., 72.), Király P. (Szedlár, a szünetben), Szerencsi (Albert Á., a szünetben) – Szalai J. (Papp Marcell, 72.). Mb. edző: Djordje Kamber
Gólszerző: Lacza (55.), Szendrei Á. (66.)
Antonio Munoz
: – Régóta vártunk már erre a győzelemre. Az első félidőben még akadozott a játék, de a szünetbeli változtatások eredményesnek bizonyultak, feljavították a csapat játékát.
Djordje Kamber: – Ötvenöt percig sikerült a tervezett játékot megvalósítanunk. Akkor az ETO szerencsés gólt szerzett, és ezt követően az utolsó fél órára teljesen szétesett a csapatunk.

Huszár Marcellnek a gól ezúttal nem jött össze, de mindkét gólnál közreműködött (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Az ETO szurkolói már nagyon ki voltak éhezve egy hazai győzelemre, hiszen a bajnokságban legutóbb október 30-án sikerült nyernie a győrieknek, azóta hat vereség és két döntetlen volt a hazai mérlegük. A hétközi fordulóban mindkét csapat döntetlent játszott, az ETO Szentlőrincen 0–0-t, a Dorog pedig hazai pályán szerzett pontot a Nyíregyháza elleni 1–1-gyel.

A meccset elején pár percig a vendégek voltak a kezdeményezőbbek, ám ez gyorsan megváltozott, és az ETO birtokolta inkább a labdát. A győriek többször próbálkoztak távoli lövésekkel, de Borsos Vilmos résen volt Huszár, Tuboly és Keresztes próbálkozásánál is. A hazai szurkolók ennél kezdeményezőbb játékot vártak volna az első félidőben az ETO-tól, ennek hangot is adtak a szünet előtt.

A hangot a győriek meghallották, a második félidőben ugyanis már sokkal eredményesebben játszottak. Tuboly távoli lövését még hárította a dorogiak kapusa, Lacza Alex sarkazásánál azonban már tehetetlennek bizonyult. A gólpassz a jobbról a labdát belövő Kovács Krisztiáné. Alig tíz perccel később aztán a másik oldalról jött a támadás, a Csontos által belőtt labdát Szendrei Ákos közelről lőtte a kapuba. A kétgólos győri előny a mérkőzés végéig kitartott – a Dorog egyre nehezebb helyzetben van a bennmaradást illetően. 2–0

20. Dorogi FC32691727–46–1927

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Szedlár lövése nagyon magasnak bizonyul.

90+1. perc: Két perc a ráadás.

A zöldben játszó ETO hosszú idő után tudott újra nyerni hazai pályán (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

86. perc: Vingler váltja Tubolyt, Toma pedig Kiss Bence helyére jön.

84. perc: Krunc helyére Selmeci érkezik a dorogiaknál.

80. perc: Huszárt Óvári Zsolt váltja a győri együttesben.

72. perc: Szalai J. helyére Papp Marcell, Kapornai helyére pedig Tóth Barnabás áll be a vendégeknél.

Kiss Bence és Kapornai Ákos (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

71. perc: Keresztes kap sárga lapot.

69. perc: Vitálist Kiss Máté váltja.

Borsos Vilmos munkában (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

66. perc: GÓÓÓL! Csontos lövi be a labdát a tizenhatos bal oldaláról, a középen érkező Szendrei Ákos négy méterről a hálóba lő.2–0

55. perc: GÓÓÓL! Huszár adja a labdát a jobb oldalon érkező Kovács Krisztiánnak, ő 15 méterről laposan a kapu felé lő, a középen érkező Lacza pedig a kapuba sarkaz. 1–0

50. perc: Tuboly lapos, erős, távoli lövését Borsos V. védi.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc:Mindkét csapatban volt csere a szünetben. Borsos F. helyére Szendrei Ákos állt be a hazai csapatban, míg a vendégeknél Szerencsi és Király P. nem jött vissza a második félidőre, helyettük Albert Á. és Szedlár Z. folytatják.

Barna Gergő és Csontos Dominik (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Barna G. kap sárga lapot lerántásért.

39. perc: Keresztes is megpróbálkozik egy távoli lövéssel, a középre tartó lövést Borsos V. védi.

37. perc: Csontos szabadrúgása kevéssel kerüli csak el a kaput.

30. perc: Borsos F. lövése kapu fölé száll.

Fiatalok párbaja (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

28. perc: Tuboly lövését fogja meg Borsos V.

27. perc: Csontos balról beívelt szabadrúgását Fodor csúsztatja kapu mellé.

26. perc: Gyurácz kap sárga lapot.

18. perc: Kapornai szabadrúgása a kapujából kilépő Ruisz kezében köt ki.

Kovács Krisztián aktívan játszott (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

17. perc: Szalai J. kap sárga lapot műesésért.

16. perc: Huszár távoli lövését védi Borsos V.

15. perc: Kapornai esik el Kovács K. lökése után a tizenhatoson belül. Nincs büntető.

Fontos sikert aratott az ETO (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

10. perc: Huszár kap labdát a bal szélen Laczától, és nagy helyzetben a kapu mellé lő. Les miatt jár kifelé a szabadrúgás.

1. perc: Zöldben a győriek, piros-feketében a dorogiak. A mérkőzést a vendégek kezdik.

Mindkét csapat döntetlent játszott a hétközi fordulóban (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az edzőváltáson átesett, de így is négy bajnoki óta nyeretlen ETO az életéért küzdő Doroggal szemben.