A Kazincbarcika ellen aratott újabb fontos győzelmet a Tiszakécske

2023.04.16. 16:50
A kék mezes Tiszakécske sorozatban második mérkőzésén aratott fontos győzelmet (Fotó: Kurdi József/PMFC)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a forduló előtt 13. helyen álló Tiszakécske a 12. helyezett Kazincbarcikát fogadta. Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat a második félidei agilisabb játékának köszönhetően megérdemelten győzött 1–0-ra, így riválisa elé lépett a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–0 (0–0)
Tiszakécske
, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Baghy Csaba)
TISZAKÉCSKE: Halasi– Balázs B., Kiprich D., Csáki, Vajda B.– Vachtler (Kiss N., 79.), Erdei C. (Pongrácz, 85.), Szekér Á., Farkas A.– Winkler A., Zamostny (Horváth Z., 64.). Vezetőedző: Klausz László
KAZINCBARCIKA: Megyeri I G.– Szekszárdi M., Ur (Takács T., 78.), Lippai T., Süttő– Csatári, Heil (Hleba, 58.), Kovács B. (Ádám F., 58.), Szemere B. – Bacsa (Kurdics, a szünetben), Pálinkás. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Winkler A. (72.)
Klausz László:– Nagyon gólra törő, direkt játékot játszott ma is a Kazincbarcika. Erre készültünk, és jól megoldottuk a feladatot. Csáki vezérletével ma a védelem is nagyon jól működött. Nem is vesztettünk fejpárbajokat, a lepattanókra is figyeltünk, s abból az átmeneteket is többször jól sikerült megoldanunk.
Csábi József:– Nehéz értékelni ezt a meccset, nagy taktikai csata folyt a pályán. Nem volt látványos ez a bajnoki, brusztolós mérkőzés volt, de erre is készültünk. Rossz passzban vagyunk, ez a hét nem úgy alakult számunkra, ahogy elterveztük. Mindenesetre bizakodó vagyok, mert több volt ezekben a mérkőzésekben.

Küzdelmes első félidőt láthatott a Tiszakécskei Városi Sportcentrumba kilátogató szurkolósereg. A hazai csapat mezőnyfölényben futballozott, és többször veszélyeztette Megyeri kapuját.

A második félidőben még egy lapáttal rátett Klausz László csapata, harciasságban, agilitásban az ellenfél fölé nőttek a kécskei játékosok. Ennek a gyümölcse a 72. percben lett meg:Winkler Andrásegy előre ívelés után nagyot küzdve megszerezte a labdát a védők szorításában, kapura tört, és átemelte a labdát Megyeri I Gáboron.

A mérkőzésen újabb találat már nem esett, így a Tiszakécske megszerezte a győzelmet, amivel megelőzte riválisát a tabellán. A mai bajnokiról sokat elmond, hogy a hazaiak kapusának, Halasinak nagyobb védenivalója nem akadt, megérdemelt tiszakécskei győzelem született. 1–0

90.+3. perc: Véget ért a mérkőzés!

92. perc: Winkler kapott sárga lapot.

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

85. perc:Erdei helyett Pongrácz a pályán.

83. perc: Erdei kapott sárga lapot.

79. perc:Vachtlert Kiss N. váltja.

78. perc:Ur helyett Takács a pályán.

75. perc: Vachtler kapott sárga lapot.

72. perc: GÓÓÓLL!!!!! Winkler egy előre ívelés után nagyot küzdve megszerezte a labdát a védők szorításában, majd kapura tört és a kilépő Megyeri felett a hálóba emelt. 1–0!

66. perc: Vachtler végezhetett el szabadrúgást kedvező pozícióból. Megyeri nagyot védett.

65. perc: Ur kapott sárga lapot.

64. perc: Az első kécskei csere: Zamostny helyett Horváth Z. a pályán.

58. perc: Kettős barcikai csere: Heil helyett Hleba, Kovács B. helyett Ádám a pályán.

56. perc: Vajda beadása után Zamostny pörgetett kapura 7 méterről. Megyeri hárított.

46. perc: Szekszárdi kapott sárga lapot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben változtat Csábi József: Bacsa helyett Kurdicsot küldi pályára.

45. perc: Véget ért az első félidő.

43. perc: Szekér Á. is sárgát kapott könyöklésért.

38. perc: Csáki kapott sárga lapot.

36. perc: Farkas A. készítette le a labdát Szekérnek a 16-os sarkánál. A kécskei középpályás lőtt, de a labda a kapu fölött szállt el.

24. perc: Zamostny Balázs fejelt kapura egy bal oldali beadás után. A labda középre tartott, így Megyeri könnyedén védett.

20. perc: Süttő Attila kapott sárga lapos figyelmeztetést.

18. perc: Kiegyenlített küzdelmet láthatnak a szurkolók.

4. perc: Vachtler tört előre a jobb oldalon. 15 méterről lőtt, de lövése megpattant egy védő lábán, így Megyeri hárítani tudott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A kezdésre az eső is megérkezett a Tisza partjára.

Érkeznek a pályára a csapatok: A hazaiak fehérben, a vendégek kék mezben lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Pécsen bravúros győzelmet arató, 13. helyen álló Tiszakécske a sorozatban két vereséget szenvedő, 12. helyen álló Kazincbarcika ellen.