Már az első félidőben eldőlt: nem bírt egymással a Soroksár és a Gyirmót

RÁCZ BENEDEKRÁCZ BENEDEK
2023.04.16. 16:50
Madarász (balról a harmadik) találatával gyorsan egyenlített a Gyirmót (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában izgalmas találkozó kerekedett a Soroksár és a Gyirmót összecsapásából. Lovrencsics gólja után nem sokkal Madarász egyenlített, és bár a második félidőben a Soroksár büntetőt is lőhetett, 1–1-es eredménnyel zárult a találkozó.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (1–1)
Soroksár, Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Rózsa Dávid)
SOROKSÁR: Kovács Marcel – Ternován (Nagy O., 62.), Króner, Valencsik, Vincze Á. – Vass Á. (Varga I., 86.) – Sipos Z. (Redzic, a szünetben), Németh E. (Hudák M., a szünetben) – Halmai Á., Lovrencsics B., Hajdú R. (Köböl, 74.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
GYIRMÓT: Rusák – Szegi V., Polgár, Hajdú Á., Helembai (Nahirnij, 52.) – Kovács Milán – Soltész D., Nagy P., Madarász M., Medgyes Z. – Pethő (Simon A., 74.).Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző
: Lovrencsics B. (10.), ill. Madarász (13.)

Semleges szempontból remekül indult a Soroksár és a Gyirmót összecsapása, hiszen negyedóra elteltével rögtön két gólt is láthattak a kilátogató nézők. A kezdőrúgás előtt LovrencsicsBalázsról emlékeztek meg a hazaiak, a rutinos támadó a szerdán lejátszott, Kazincbarcika elleni bajnokin lépett pályára 200. alkalommal a Soroksár színeiben. A csatár meg is hálálta a bizalmat, a 10. percben remek fejessel szerezte meg a vezetést a Soroksárnak, a hazai tábor azonban nem sokáig örülhetett, Madarász Márkrévén mindössze három perccel a soroksári gól után ki tudott egyenlíteni a Gyirmót. A gyors gólváltást követően sem fogták vissza magukat a felek, az első 45 perc a gólokon kívül tartogatott még izgalmakat helyzetek tekintetében.

A sárga mezes gyirmótiak nem tudtak felülkerekedni ellenfelükön (Fotó: Földi Imre)

A második játékrészre sem „nyugodtak le” a csapatok, mindkét alakulat dolgozott ki ziccereket. A hazaiak még egy büntetőt is kiharcoltak, Lovrencsics azonban nem tudta megduplázni a napi gólszámát. A Gyirmót sem maradt helyzet nélkül, többek között Soltész előtt adódott remek lehetőség a vezetés megszerzésére. Az izgalmakkal, fordulatokkal és feszültséggel teli meccs végeredménye azonban nem változott a 13. perc eredményéhez képest, így a bronzéremért küzdő Gyirmót maradt a negyedik helyen, míg a Soroksár megőrizte a stabil középmezőnybeli pozícióját. 1–1

20. Dorogi FC32691727–46–1927

92. perc: A játékvezető lefújta a mérkőzést, osztoznak a pontokon a csapatok

90. perc: A játékvezető 2 percet hosszabbít.

89. perc:Simon fejelhetett az ötösről, a labdát azonban egy remek vetődéssel védeni tudta Kovács Marcel.

88. perc: Halmai kapott remek labdát Lovrencsicstől, a fiatal támadó emelése viszont túl erősre sikerült, a kapu fölé szállt.

86. perc: Újabb hazai csere: Varga érkezett Vass helyére.

Hatalmasat küzdött mindkét csapat, a győztes gólt azonban egyikőjük sem tudta megszerezni (Fotó: Földi Imre)

Az elejétől megszokott direkt focit láthatjuk a pályán, mindkét csapat keményen küzd a vezető gól megszerzézéért.

74. perc: A vendégek is változtattak: Pethő helyére Simon érkezett.

74. perc: Cserélt a Soroksár: Köböl érkezett Hajdú helyére

68. perc: Soltész törhetett kapura a jobb szélen, és bár kifelé szorították, egy egészséges lövést tudott a kapura ereszteni. Lövése centikkel a jobb kapufa mellett szállt el.

Vass Ádám (balra) szeme mindig a labdán volt (Fotó: Földi Imre)

65. perc: Egy gyors támadás után Nagy szánta el magát egy lövésre. A frissen beállt soroksári azonban gyengén találta el a labdát, Rusák könnyedén hárítani tudott

62. perc: Cserélt a Sori: Ternován helyét Nagy Olivér veszi át.

61. perc: KIMARADT A TIZENEGYES! Lovrencsics állt a labda mögé, erőtlen, a kapu jobb alsó sarka felé tartó lövését nagyszerűen fogta Rusák.

60. perc: Soltész kapott sárgát Vincze felrúgásáért.

60. perc: BÜNTETŐ A SORINAK! Vincét rúgták fel a tizenhatoson belül, a játékvezető hezitálás nélkül a büntetőpontra mutatott.

Lovrencsics (hátul) minden labdáért megküzdött, a gyirmótiak egész meccsen nehezen bírtak vele (Fotó: Földi Imre)

54. perc: Hajdú vezette a kapu felé a labdát, majd miután lőtávba került, tüzelt. Jobb lábas, csapódó lövése nem sokkal kerülte el a jobb kapufát.

52. perc: Cserélt a vendég csapat is: Helembai hagyta el a pályát, Nahirnij érkezett a helyére.

50. perc: Sárga lapot kapott a frissen beállt Redzic, Polgárnak csúszott be.

48. perc: Hajdú kapott remek indítást, és került ezzel ordító ziccerbe. Bal lábbal próbálta meg átemelni a kapus felett a labdát, lövését azonban egy remek bravúrral védeni tudta Rusák.

46. perc: A szünetben kettőt is cserélt a hazai csapat: Sipos helyére Redzic, Németh helyére pedig Hudák érkezett.

46. perc: Folytatódik a meccs, az első gól szerzője, Lovrencsics indította útjára a labdát.

45. perc: A játékvezető nem hosszabbított, lefújta az első félidőt.

40. perc: Lovrencsics újra betalált egy fejessel, találatát azonban most nem adták meg, mivel a mozdulat előtt két kézzel ellökte az előtte álló gyirmóti védőt.

28. perc: Szegi kanyarított be egy erős beadást a jobb oldalról, a labda mindenki előtt elszállt, végül Pethő elé pattant. A vendég támadónak csak be kellett volna kotornia a labdát az üres kapuba, de mivel túl erős volt a beadás, nem tudta lekezelni azt és a kapu fölé lőtt.

25. perc: Helembai kapott sárgát, nagy erővel szállt bele Halmaiba.

20. perc: Hajdú rontott kapura a bal szélről, Polgár azonban egy remek becsúszással hatástalanította a hazai támadót.

Lovrencsics egy remek fejes után szerezte meg a vezetést a Sorinak, a fővárosiak azonban nem sokáig örülhettek (Fotó: Földi Imre)

Remek iramban folyik a meccs, mindkét csapat rendkívül támadó mentalitásban lépett pályára, ennek is az eredménye a két korai gól.

13. perc: GÓÓL! EGYENLÍTETT A GYIRMÓT! Medgyes futott rá a védelemre, majd a bal oldalról Madarásznak passzolt. A vendég játékos egy nem túl erős, de pontos, jobb lábas lövéssel lőtte ki a bal alsó sarkot. Egy gyors gólváltást követően újra egyenlő az állás, 1–1.

10. perc: GÓÓL! Lovrencsics felé szállt a labda, a rutinos kapitány pedig egy remek fejessel a kapu jobb alsó sarkába bólintot. Egy remek kontratámadás után vezet a Sori, 1–0.

8. perc: Pethő kapott kiváló labdát a tizenhatoson belülre, lövése a kapufáról pattant vissza a mezőnybe.

3. perc:Kovács Milán lőtt messziről kapura, Kovács Marcel, a soroksári kapus azonban könnyedén fogta a löketet.

1. perc: Elkezdődött a meccs, a vendég Gyirmót végezte el a kezdőrúgást.

Lovrencsics Balázs kapott nagy tapsot a kezdőrúgás előtt, a Soroksár rutinos játékosa a szerdai, Kazincbarcika elleni meccsen játszotta kétszázadik meccsét.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a sorozatban két mérkőzését megnyerő, nyolcadik helyen álló Soroksár, a hét közben meglepetésre hazai pályán vereséget szenvedő, negyedik helyen álló Gyirmót ellen.