Nem bírt a Loki a Haladással, Győrben nyert a Vasas

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2020.11.29. 12:51
Nagy küzdelem jellemezte a Haladás<strong>–</strong>Loki meccset (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)<br />
Az első kör utolsó fordulóját rendezték meg vasárnap a labdarúgó NB II-ben. A 19. játéknap programjából kiemelkedett a remek formába lendülő ETO és a Vasas győri találkozója, amelyet a fővárosiak nyertek meg, míg a tabellát vezető Loki nem tudott nyerni a Haladás vendégeként. A Dorog megtörte hosszú nyeretlenségi sorozatát a Kaposvár elleni győzelemmel, a Gyirmót a ráadásban szerzett góllal győzött Békéscsabán, a Szentlőrinc és a Budaörs pedig a hajrában elért találattal diadalmaskodott.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–FC AJKA 1–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza,
zárt kapuk mögött. Vezette: Dolnegó Bálint (Kovács II Gábor, Punyi Gyula)
NYÍREGYHÁZA:
Fejér – Herczku (Szabó B., a szünetben), Papucsek, Jánvári – Végső – Svedjuk (Vasziljevics, 77.), Kártik (Sztankó, a szünetben), Kovácsréti, Magyar G. – Györgyi, Hamed. Vezetőedző: Gálhidi György
AJKA
: Horváth T. – Görgényi, Heffler T., Tar, Tóth G. – Kenderes, Szekér – Soltész D. (Rétyi, 60.), Irimiás (Szűcs K., 67.), Csizmadia Z. – Nagy M. K. (Zamostny, 89.) Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző:
Kenderes (0–1) a 42., Nagy M. K. (0–2) a 74.. Szabó B. (1–2) a 77. percben
Gálhidi György:
– Hatodik hónapja dolgozunk együtt, és jön a vírus, ami szétrombolja a munkánkat, nehéz ezt elfogadni. Ezzel együtt megint elkerülhető gólokat kaptunk, ez akkor is jellemző volt ránk, amikor kompletten álltunk ki. Pozitívum a második félidő játéka, amikor nálunk volt többet a labda, helyzetecskéket dolgoztunk ki, de megint mi kaptunk gólt. Sok mindenért kárpótolt az a gyermeki öröm, ahogy Szabó Bálint megünnepelte a gólját, de jobb lett volna győzni.
Kis Károly: –
Megérdemelten nyertünk a nagyon szívósan játszó hazai csapat ellen. Az első félidőben jobban játszottunk, több helyzetet dolgoztunk ki. Szünet után feljavultak a nyíregyháziak, de egy kontrából növeltük az előnyünket, igaz, a szépítést követően átéltünk meleg pillanatokat. Értékes győzelmet arattunk, kevesen nyernek Nyíregyházán.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZOLNOKI MÁV FC 2 –2 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár
, zárt kapuk mögött. Vezette: Barna Gábor (Kis Zoltán, Kiss Balázs)
CSÁKVÁR: Markek – Vukaszovics, Albert I., Koch (Nándori, a szünetben) – Major, Mészáros D. (Baracskai, 57.), Madarász, László (Ganbajar, 83.) – Kocsis B., Daru, Sejben (Vörös, 73.).
Vezetőedző: Visinka Ede
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Szekszárdi, Kovács O., Tamás, Bárdos – Tisza, Kónya (Berdó, 71.), Rokszin (Szabó B., 78.) – Novák, Kurdics (Iván, 92.) Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Tisza (0–1) a 20., Szekszárdi (0–2) a 41., Daru (1–2) a 45., Baracskai (2–2) a 90. percben
Visinka Ede:
– Három pontot szerettünk volna szerezni, egy lett belőle ... A Szolnok nem véletlenül tartozik a középmezőnyhöz, rendkívül masszív csapat. Kétgólos hátrányból álltunk fel, ennek erőt kell adnia a folytatásra.
Csábi József: – Nem tudjuk átlépni a saját árnyékunkat idegenben. Hiába vezettünk két góllal, a végén elbuktuk a győzelmet.

KAZINCBARCIKAI SC–SZEGED-CSANÁD GA 0–1 (0
1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika
, zárt kapuk mögött. Vezette: Zám Zsolt (Horváth Róbert, Bertalan Dávid)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik, Dávid Z., Fótyik (Borbély, 80.), Farkas A. – Németh T., Farkas M. (Mitruscsák, 58.), Toma, Bereczki D. (Kelemen, 66.) – Korbély, Kovác. Megbízott vezetőedző: Kriston István
SZEGED: Varga B. – Ódor, Moga, Deák I., Mohl – Germán, Oláh G., Simon Á. (Gajdos, 85.) – Dobos Á. (Rózsahegyi, 88.), Grumics (Pejovics, 94.), Gréczi (Varga Sz., a szünetben). Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Grumics (0–1) a 33. percben
Kriston István
: – Nagyon sok munkát fektetett a csapat a felkészülésbe, sajnos ez az eredményben nem mutatkozott meg. Tudomásul kell venni, hogy amíg sok helyzetet alakítunk ki, de a legnagyobbakat sem tudjuk értékesíteni, addig az ilyen mérkőzéseket képtelenség megnyerni.
Dobos Barna: – Nagyon örülünk az újabb, immáron negyedik idegenben aratott sikerünknek. Kiharcolásáért minden egyes játékost dicséret illet, és ugyancsak örömteli, hogy igazi csapatként küzdöttünk, nem ismertünk elveszett labdát, rászolgáltunk a három pont megszerzésére.

SZOMBATHELYI HALADÁS–DEBRECENI VSC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely
, zárt kapuk mögött. Vezette: Oláh Gábor (Kovács Gábor, Hofbauer Roland)
HALADÁS: Verpecz – Mocsi, Devecseri, Bosnjak – Tóth D. (Kállai, 67.), Csilus T., Németh Márió (Schuszter, 83.), Debreceni, Doktorics – Medgyes Z. (Szalay Sz., 91.), Rácz F. (Tóth B., 83.). Vezetőedző: Mátyus János
DEBRECEN: Gróf – Kinyik, Szatmári Cs., Pávkovics – Baráth P., Varga J. – Szécsi, Bódi, Ferenczi J. (Korhut, 72.) – Sós B. (Tischler, a szünetben), Bévárdi (Dzsudzsák, 72.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Mátyus János
: – Okosan és kellő szenvedéllyel futballoztunk, és a taktikai elképzeléseket is sikerült megvalósítani. Ha a hiányzók visszatérnek, még erősebbek lehetünk, de a játékosok a mostani helyzetben is olyan teljesítményt nyújtottak, amely méltó volt a Haladáshoz. Ugyanakkor fontos lenne, hogy a papíron gyengébb csapatok ellen is olyan teljesítményt nyújtsunk, mint az élmezőnyben szereplő együttesek ellen.
Kondás Elemér: – A Haladás keresi a párharcokat, ennek megfelelően küzdelmes mérkőzést játszottunk. Sajnos kevés helyzetet alakítottunk ki, az első félidőben különösen sok átadást hibáztunk el, és bár a fordulás után akadtak helyzeteink, egyikből sem sikerült gólt szerezni. Hazai pályán még nem vesztettünk pontot, de az idegenbeli győzelmek is kellenek ahhoz, hogy még stabilabbá váljunk.

ETO FC GYŐR–VASAS FC 0–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO-park, zárt kapuk mögött. Vezette: Solymosi Péter (Berényi Ákos, Sinkovicz Dániel)
ETO: Gundel–Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Kerkez – Bagi (Vashkeba, 58.), Kiss M. – Sipőcz (Erdei, 58.), Berki, Májer M. (Farkas B., 84.) – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
VASAS: Jova – Terbe, Otigba, Szilágyi Z., Kalmár O. – Hidi M., Pátkai – Kovács M., Radó (Szatmári L. –, 75.), Balajti (Vernes, 70.) – Feczesin. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Balajti Ádám (0–1) a 63. percben
Csató Sándor
: – Óvatosan kezdtük a találkozót egy erős csapat ellen, és egy ideig nem találtuk a ritmust. Akadtak jó időszakai a találkozónak számunkra is, de a második játékrészt a Vasas kezdte jobban. A gólt követően futottunk az eredmény után, voltak kisebb helyzeteink is, de sajnos az egyenlítés elmaradt. Végig robotolták a fiúk a meccset, ezért dicséret illeti őket.
Schindler Szabolcs: – Az ETO az utóbbi hetekben jó formát mutatott, ezért fontos, hogy végre tudtuk hajtani, amire készültünk. Több lehetőségünk volt a gólszerzésre, de az utolsó passzok nem sikerültek. Jókor jött a vezetés megszerzése, utána nyomott az Győr, de masszív védekezéssel megakadályoztuk, hogy kiegyenlítsen.

SZENTLŐRINC SE–BFC SIÓFOK 1–0 (0–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, zárt kapuk mögött. Vezette: Móri Tamás (Bede Tamás, Ország Péter)
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Lehoczky, Hleba – Harsányi (Nikics, 92.), Fröhlich (Cenaj, 59.), Sili (Kovács D., 68.) – Kondor (Torvund, 59.). Vezetőedző: Marián Sluka
SIÓFOK: Hutvágner – Kecskés (Horváth P., 61.), Jagodics B., Horváth M., Kiss B. (Deutsch, 81.) – Polényi, Nikházi, Tajthy – Gaál B. (Tömösvári, a szünetben), Elek B., Balogh B. (Hajnal, 84.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Kovács D. (1–0) a 89. percben
Kiállítva: Nikházi a 87. percben
Marián Sluka
: – Örülök, hogy végre hazai környezetben játszottunk, és győzelemmel tudtunk bemutatkozni. Sokat dolgoztunk ezért a sikerért. Ha így folytatják a fiúk, akkor megvalósíthatjuk a közös álmunkat.
Waltner Róbert: – Folyamatos játék nem alakulhatott ki ezen a talajon. A döntetlen szerintem igazságosabb lett volna, bár akaratban a hazaiak fölénk nőttek.

SOROKSÁR SC–PÉCSI MFC 2–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Haraszti út
, zárt kapuk mögött. Vezette: Molnár Attila (Varga Gábor, Vörös Dániel)
SOROKSÁR: Varga Á. – Bene (Tóth D., 75.), Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Huszák (Gárdos, 64.), Derekas – Szerető (Hudák M., 64.), Orosz M., Csernik – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona L. – Tölgyesi (Bajner, 77.), Futó Zs. – Kónya D., Bartha L. (Grabant, 57.), Hegedűs M. (Németh M., a szünetben) – Óvári Zs. (Sági, a szünetben). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Futó Zs. (0–1) a 2., Kónya D. (11–esből, 0–2) a 67., Gárdos (1–2) a 73., Derekas (2–2) a 86. percben
Kiállítva:Gengeliczki (66.), ill. Rácz L. (20.), Vas L. (47. –a kispadról)
Lipcsei Péter
: – Nagyon jó csapat ellen léptünk pályára, de csalódott vagyok. Pozitívum, hogy kétgólos hátrányból talpra álltunk, ugyanakkor nagy kérdés, hogy ha ilyen jól futballozunk az utolsó fél órában, miért nem tudtunk hasonlóan teljesíteni az első hatvan percben. Tanultunk kell ebből és a hátralévő két mérkőzést le kell hozni becsülettel.
Vas László: – Jól kezdtünk, a gyors vezetés lökést adott, nem is láttam problémákat, de a kiállítás áthúzta a számításainkat. Ezt követően a hazaiak futballoztak fölényben. A második gólunk után, amikor tíz emberrel folytatták a hazaiak, azt hittük, megnyertük a meccset. Ezt követően sokat hibáztunk, és azt kell mondjam, megérdemelten egyenlített a Soroksár.

DEBRECENI EAC–BUDAÖRSI SC 2–3 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen
, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács J. Zoltán (Csatári Tibor, Máyer Gábor)
DEAC: Szabados – Soltész, Papp F., Belényesi, Orosz M. – Spitzmüller – Nagy Z. (Damásdi, 59.), Nikitscher, Sándor T. (Kertész T., 77.), Székely D. – Burai. Vezetőedző: Sándor Tamás
BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt, Kékesi, Fényes, Zeke – Molnár Cs., Petneházi, Nyári, Sajbán Miklós – Halmai Á. (Pethő, 61.), Molnár T. (Horváth R., 73.). Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Spitzmüller (11-esből, 1–0) a 26., Sajbán Miklós (1–1) a 73., Pethő (1–2) a 75., Damásdi (2–2) a 78., Pethő (2–3) a 90. percben
Sándor Tamás
: – Mióta én irányítom a csapatot, ez volt a leggyengébb teljesítményünk. A labdaszerzéseknél pánikoltunk, és ránk jellemző módon ismét odaajándékoztuk a pontokat az ellenfélnek. Ezzel együtt a játékosok többsége mindent megtett, hogy megszorongassuk a második helyen álló ellenfelünket.
Márkus Tibor: – Végig izgalmas volt a mérkőzés, szerencsére számunkra jól alakult. Az első félidőben a semmiből kaptunk gólt, így futnunk kellett az eredmény után. Sok helyzetet alakítottunk ki, hármat értékesítettünk, így nem érdemtelenül szereztük meg a három pontot.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–GYIRMÓT FC GYŐR 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba
, zárt kapuk mögött. Vezette: Nazsa Tamás (Garai Péter, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Uram – Farkas M., Bora, Babinyecz (Hursán, a szünetben), Mészáros M. – Kitl M., Kovács Á., Horváth P. (Gránicz, 58.), Szabó P. (Nagy S., 77.) – Máris (Pantovics, 58.), Paudits (Lukács R., a szünetben). Vezetőedző: Preisinger Sándor
GYIRMÓT: Rusák – Major, Hudák D., Széles, Hajdú Á. – Nagy P., Vass Á., Vogyicska – Nagy K. (Somogyi-Bakos, 80.), Szatmári I. (Mayer, 90.), Heffler N. (Ominger, 93.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Mayer (1–0) a 90+2. percben
Preisinger Sándor
: – Ha a csapat harmadszor kap szögletből vagy szabadrúgásból gólt kiélezett szituációban az utolsó pillanatokban, az nem szerencse kérdése. Kialakítottunk három-négy helyzetet, de az már a kvalitás hiánya, hogy egyiket sem tudtuk kihasználni.
Csertői Aurél: – Óriási csatát vívott egymással a két csapat. Szerencse nélkül nincs futball, Fortuna most mellénk állt.

DOROG–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 30 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog
, zárt kapuk mögött. Vezette: Görög Márió (Aradi József, Kulman Tamás)
DOROG: Mursits – Beke, Dlusztus, Lénárt, Szerencsi – Csillag (Zuigéber, 82.) – Girsik (Váli, 88), Tóth B. (Berkó, 88), Mészáros Á. (Nagyházi, 80.), Beliczky – Vígh Á. Megbízott vezetőedző: Fenyvesi László
KAPOSVÁR: Laky – Tratnyek, Ur, Nagy T., Fridrich (Fehérvári, 79.) – Varjas – Sólyom (Dömötör, 79.), Balogh A. (Ladányi, 70.), Erdei, Borbély (Orsós, 63.) – Andrics. Megbízott vezetőedző: Kostorják Zsolt
Gólszerző: Tóth B. (1–0) az 50., Csillag (2–0) a 76., Vígh Á. (3–0) a 79. percben
Fenyvesi László: – Kilenc nyeretlen mérkőzés után sikerült három pontot szereznünk, nagyon kellett a sikerélmény. Remélem, ez a győzelem hitet és önbizalmat ad játékosaimnak a folytatásra. Nem játszottunk jól, de a legfontosabb, hogy otthon tartottuk a pontokat.
Kostorják Zsolt: – Továbbra is sok a hiányzónk, sajnos hétről hétre létszámhiánnyal küzdünk. A csapat becsületesen küzdött, ám sajnos ez ennyire volt elég. Igyekszünk összeszedni magunkat, hogy kilábaljunk ebből a rossz sorozatból.

1. Debreceni VSC 19 12 6 1 42–12 +30 42
2. Budaörs 19 13 6 35–19 +16 39
3. Pécsi MFC 19 10 6 3 24–11 +13 36
4. Vasas FC 19 10 6 3 31–19 +12 36
5. Gyirmót FC Győr 19 11 2 6 23–16 +7 35
6. Szombathelyi Haladás 19 8 6 5 28–18 +10 30
7. Soroksár SC 19 8 5 6 29–23 +6 29