Megszerezte negyedik idegenbeli győzelmét a Szeged

F. E.F. E.
2020.11.29. 16:50
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a játéknap előtt 16. helyezett Kazincbarcika a 14. Szegedet látta vendégül. A borsodiak, bár nem játszottak rosszul, ismét vereséget szenvedtek. A Szeged-Csanád GA Grumics Miroszláv gólja révén már az első félidőben beállította a végeredményt.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

19. FORDULÓ

KAZINCBARCIKA SC–SZEGED-CSANÁD GA 0–1 (0–1)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Zám Zsolt (Horváth Róbert, Bertalan Dávid)
KAZINCBARCIKA:
Horváth L. – Majzik, Dávid Z., Fótyik (Borbély B. 80.), Farkas A. – Toma, Bereczki (Kelemen, 66.), Németh T., Farkas M. (Mitruscsák, 58.) – Korbély, Kovác.Megbízott vezetőedző: Kriston István
SZEGED-CSANÁD GA:
Varga B. – Ódor, Moga, Deák I., Mohl – Oláh G., Simon Á. (Gajdos Zs., 85.), Gréczi (Varga Sz., a szünetben), Germán, Dobos Á. (Rózsahegyi, 88.) – Grumics (Pejovics, 90+4.).Vezetőedző: Dobos Barnabás
Gólszerző: Grumics (33.)

A vasárnap esti hidegben a Kazincbarcika mindenképpen szeretett volna javítani a mérlegén, hiszen a mérkőzést megelőzően a 16. helyen állt a tabellán. Egy esetleges győzelemmel a mai vendégeiket előzhette volna meg, ezt azonban a Szeged igyekezett megakadályozni.

A mérkőzés elején többet birtokolta a labdát Dobos Barnabás együttese, de a borsodiak hamar felvették a mérkőzés ritmusát. A vezetést mégis a Szeged szerezte meg, a 33. percben Grumics talált be Horváth László kapujába. A gól után több veszélyes akciót vezetett a sárga-kék együttes, de egyenlítenie nem sikerült az első játékrészben.

A második félidő kiélezett küzdelmet hozott a hóesésben: veszélyesen támadott a Kazincbarcika, Varga Bence többször bravúrral hárított. A mérkőzés legnagyobb ziccere is kimaradt a borsodiaknál, miután az 58. percben hárman is gólt szerezhettek volna. A Szeged-Csanád GA fegyelmezetten védekezett, így három ponttal utazhat haza a Barcika otthonából, a sárga-kékek pedig ezzel a vereséggel a kieső helyet jelentő 18. pozícióba csúsztak vissza.0–1

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés, a Szeged megszerezte negyedik idegenbeli győzelmét a bajnokságban. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

A Tisza-partiak győzelemmel utazhatnak haza Kazincbarcikáról (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)

90+4. perc: Majziknak is villant a sárga lap.

90+3. perc: A gólszerző Grumicsot Pejovics váltotta.

90+3.perc: Időhúzásért kapott sárga lapos figyelmeztetést Varga Bence, a szegediek kapusa.

90+2. perc: A Kazincbarcika ismét támadott, de Varga B. öklözve ütötte ki a labdát.

90. perc: Öt perc a ráadás.

88. perc: Újra változtatnak a Tisza-partiak: Dobos Áron helyett Rózsahegyi folytatja.

85. perc: Cserél a Szeged együttese: Simon Ádámot Gajdos Zs. váltotta.

83. perc: Toma átadását követően Mitruscsák lőtt, de lövése nem találta el a kaput.

80. perc: Az előző szabálytalanságot követően Fótyik nem tudta folytatni, Borbély Bálint váltotta a barcikai csapatkapitányt.

77. perc: Simon Ádám kapott sárga lapot, miután Fótyikot állította meg szabálytalanul.

74. perc: Toma passzolt Korbélyhoz, aki a középen érkező Kovácot kereste, de az akcióból nem alakult ki veszély a szegedi kapu előtt.

70. perc: Kovác vállalkozott lövésre, de a labda elkerülte a kaput.

67. perc: Korbély Kristóf lőtt, de lövését a szegedi védők blokkolták.

66. perc: Ismét változtat Kriston István megbízott vezetőedző: Bereczki helyett Kelemen lépett pályára.

61. perc: Oláh Gergő vállalkozott lövésre, de a labda elszállt a kapu mellett.

58. perc: A cserét követően háromszor is gólt szerezhetett volna a barcikai csapat, azonban Varga B. hárított bravúrral kétszer, majd Kovác ugyan a kapuba lőtt, de lesen volt.

58. perc: Cserélt a hazai együttes: Farkas Marcellt Mitruscsák váltotta.

55. perc: Tomának mutatta fel Zám játékvezető a sárga lapot, miután szabálytalanul állította meg a szegedi játékost.

54. perc: Németh Tamás és Farkas András összjátékát követően Németh T. lőtt, azonban a lövés lecsúszott, de Majzik még mentette és kiharcolt egy szögletet, amiből nem alakult ki hazai helyzet.

51. perc: Labdát szerzett a Kazincbarcika: Németh T. passzából Korbély K. indult meg, aki Tomát ugratta ki, azonban az indítás picit hosszúra sikerült, így nem tudott lőni a hazai játékos.

47. perc: A Kazincbarcika eddigi legnagyobb helyzete maradt ki: Kovác lövését bravúrral hárította Varga Bence.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a Szeged együttese: Gréczi Márton helyett Varga Szabolcs a folytatásban.

ELSŐ FÉLIDŐ:

45. perc: A játékvezető nem hosszabbított az első félidő végén. A Szeged egy gólos vezetésével vonulnak pihenőre a csapatok.

40. perc: Dávid Zoltán beadását Kovác fejelte kapura, a labda centikkel szállt el a kapu mellett.

38. perc: A megítélt szabadrúgást Germán végezte el, lövése megpattant a barcikai sorfalon. Az ezt követő szögletből nem alakult ki vendég helyzet.

36. perc: Farkas A. kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután a tizenhatos vonalán szabálytalanul állította meg Dobos Áront.

A Szeged a negyedik idegenbeli sikerére készül a borsodiak ellen. (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)

33. perc: Oláh G. beadását követően Grumics lőtt a bal felső sarokba. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC – SZEGED-CSANÁD GA 0–1

28. perc: Fótyik szerelését követően Németh T., passzolt Bereczkihez, aki a tizenhatos jobb széléről beadással próbálkozott, de nem volt érkező barcikai játékos.

24. perc: Gréczi passzolt Grumicshoz, aki kapura lőtt, Horváth László bravúrral hárított.

22. perc: Germán állította meg szabálytalanul Kovácot, a megítélt szabadrúgást Németh végezte el. A labda Bereczki elé került, aki a kapuba is juttatta azt, azonban a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

17. perc: Németh Tamás vállalkozott lövésre távolról, Varga B. védte a kapura lövést.

13. perc: Szegedi szögletet követően Dobos Áron adta be a jobb oldalról a labdát, Moga lövése veszélytelen volt. A felszabadítást követően Mohl Dávid kapott sárga lapot, miután szabálytalanul állította meg Kovácot.

A két csapat között a tabellán 2 pont a különbség a mérkőzés előtt (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)

9. perc: Az első szögletet a Kazincbarcika végezte el: Németh Tamás beadását Varga Bence könnyen lehúzta a levegőben.

8. perc: Németh Tamás végzett el szabadrúgást, a beívelését Simon Ádám könnyűszerrel kifejelte.

6. perc: Eddig eseménytelenül telik a mérkőzés, a szegediek többet birtokolják a labdát, azonban helyzetig még nem jutottak el.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta sárgában, a vendégek sötétkék-fekete szerelésben léptek pályára. A labdát a hazaiak indították útjára.

A Kazincbarcika a Szeged ellen javíthat a rossz mérlegén. (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az ismét visszaeső, legutóbbi öt bajnokiján nyeretlen Kazincbarcika a mostanában szeszélyesen szereplő Szeged ellen.