Fordulatos mérkőzésen nyert a Budaörs Debrecenben

Bereczky BenceBereczky Bence
2020.11.29. 12:50
Van ok örömre, továbbra is második helyen áll a Budaörs (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a sereghajtó Debreceni EAC a második Budaörsöt látta vendégül. Egy könnyen felejthető első félidőt egy kifejezetten élvezetes, gólokban dús második játékrész követett. A Budaörs Pethő Bence 90. percben szerzett góljával nyerte meg a mérkőzést, és továbbra is a feljutást érő második helyen áll.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–BUDAÖRSI SC 2
–3 (1–0)
Debrecen,Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelep, zárt kapuk mögött.Vezette:Kovács J. Zoltán (Csatári Tibor, Máyer Gábor)
DEAC: Szabados– Soltész, Papp F., Belényesi, Orosz M.– Spitzmüller – Nagy Z. (Damásdi, 59.), Sándor T. (Kertész, 77.), Nikitscher, Székely D.– Burai. Vezetőedző: Sándor Tamás
Budaörs: Kovács P.– Menyhárt, Kékesi, Fényes, Zeke– Molnár Cs., Petneházi, Nyári, Sajbán Miklós– Halmai Á. (Pethő, 61.), Molnár T. (Horváth R., 73.).Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Spitzmüller (26. – 11-esből), Damásdi (78.), ill. Sajbán Miklós (73.), Pethő (75., 90.)
Sándor Tamás: – Amióta én irányítom a csapatot, ez volt a leggyengébb teljesítményünk. A labdaszerzéseknél pánikoltunk, és ami ránk jellemző, odaajándékoztuk a pontokat az ellenfélnek. Ezzel együtt úgy érzem, a játékosok többsége mindent megtett azért, hogy megnehezítsük a második helyezett dolgát.
Márkus Tibor: – Végig izgalmas volt a mérkőzés, de szerencsére számunkra jól alakult. Az első félidőben a semmiből kaptunk gólt, így futnunk kellett az eredmény után. Sok helyzetet alakítottunk ki, és ezek közül hármat értékesítettünk, így nem érdemtelenül szereztük meg a három pontot.

Nem a legjobb lelkiállapotban várták a sereghajtó DEAC játékosai a második helyezett Budaörs elleni mérkőzést, hiszen legutóbbi három mérkőzésüket egyaránt egy góllal veszítették el, a kaposvári és a pécsi vendégjáték alkalmával ráadásul az utolsó percekben kapták a vereséget jelentő gólt.

Eseménydúsan indult a mérkőzés, az első percekben mindkét csapatnak volt egy-egy kisebb lehetősége. A folytatásban a Budaörs játszott fölényben, a DEAC játékosai saját térfelükre tömörültek, és a kontratámadásokra építettek. Komolyabb helyzet nélkül született meg a mérkőzés első gólja: a 26. percben Menyhártot ítélte szabálytalannak a játékvezető a tizenhatoson belül, a büntetőt Spitzmüller értékesítette. A 37. percben a vendégek is tizenegyest rúghattak, de Molnár Csaba fölé lőtt, így 1–0-s DEAC vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.

A második játékrészben az elsőhöz hasonló volt a játék képe, a hazaiak az előny birtokában szervezetten védekeztek, úgy nézett ki, hogy sok izgalmat nem tartogat a mérkőzés, szűk fél óra után azonban kinyílt a gólcsap. A 73. percben Sajbán Miklósfejessel egalizált, majd két percre rá, Pethő Bence használta ki Szabados hibáját, és 16 méterről a jobb felső sarokba bombázott (1–2).A hirtelen kapott két gól nem roppantotta össze az egyetemi csapatot, a 78. percben Nikitscher centerezése után Damásdi egyenlített (2–2). A hajrában a Budaörs minden követ megmozgatott a győzelem megszerzése érdekében, ami a 90. percben Pethő Bence remek centermunkájának köszönhetően össze is jött, a vendégek támadója beforgatott egy hazai védőt, majd 5 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.2–3

Folytatódott tehát a DEAC pechsorozata, hiszen ismét egy 90. percben kapott góllal maradtak alul a hazaiak, ezt bizony nem lehet könnyű feldolgozni. A budaörsiek viszont boldogan szállhatnak buszra, hiszen fordulatos mérkőzés után három ponttal távozhattak Debrecenből, és továbbra is a tabella második helyén állnak.

20. Debreceni EAC1931615–37–229

Nagy volt a küzdelem a pályán, mindkét csapat megszerezhette volna a három pontot (Fotó: Kovács Péter)

93. perc: Véget ért a mérkőzés, egy eseménydús második félidő után 32-re nyert a vendég Budaörs. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

A játékvezető 3 percet hosszabbít.

90. perc: Megszerezte a vezetést a Budaörs! Menyhárt beadása után Pethő forgatta be védőjét, majd 5 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 23

87. perc: Damásdi kap sárgát a játék késleltetéséért.

85. perc: Óriási budaörsi helyzet maradt ki, egy jobb oldali beadás után Zeke lőtt közelről mellé.

80. perc: Székely kapott sárgát a hazaiaknál, Pethőnek pakolt oda.

78 perc: Egyenlít a DEAC!! Nikitscher centerezésébe Damásdi tette bele a lábát, a labda a kapu jobb alsó sarkában kötött ki. 22

76. perc: Időközben két csere is volt, a hazaiknál Kertész váltotta Sándor Tamást, a vendégeknél Molnár Tibor helyett Horváth Roland érkezett.

75. perc: Megszerezte a vezetést a Budaörs! Szabados passzolta oda Pethő Bencének a labdát, aki köszönte szépen, 16 méterről a jobb felső sarokba bombázott. 12

73. perc: Egyenlített a Budaörs! Menyhárt adott be remekül jobb oldalról, az érkező Sajbán Miklós 4 méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt.

71. perc: Nyom a Budaörs, Molnár Tibor lövését Székely blokkolta.

66. perc: Egy DEAC-kontra után Damásdi lőhetett 14 méterről, de próbálkozása elhalt Kovács kezében.

65. perc: Zeke beadása után Molnár Tibor próbálkozott kiszorított helyzetből, lövését blokkolták. Hiába reklamáltak a budaörsiek büntetőt, a játékvezető sípja néma maradt.

61. perc: Halmai Ádámot Pethő Bence váltja a vendégeknél.

60. perc: Molnár Csaba állított meg egy ígéretes debreceni kontrát, sárga lap.

59 perc: Cserél a DEAC, Nagy Zoltánt, Damásdi váltja.

55. perc: Petneházi szöglete után Szabadossal szemben szabálytalankodtak, a játékvezető szabadrúgást ítélt kifele.

46. perc: Burai tartott meg remekül egy labdát, Székely elé tálalt, akinek 16 méteres, lapos lövését Kovács Péter védte.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, egyik szakvezető sem cserélt.

45. perc: A játékvezető nem hosszabbított, véget ért az első játékrész.

45. perc: Nyom a félidő végén a Büdaörs, egymás után kétszer is nagyot mentettek a hazai védők.

37. perc: A tizenegyest Molnár Csaba a bal kapufa fölé lőtte.

37. perc: Ismét egy büntető, ezúttal a Budaörs javára. Soltész rúgott oda Sajbán Miklósnak.

35. perc: Sándor Tamás csúszott oda Kékesinek, a játékvezető sárgával díjazta a megmozdulását.

28. perc: Spitzmüller állította meg szabálytalanul Halmait a félpályánál, sárga lapot kapott.

26. perc: GÓÓL! A büntetőt Spitzmüller a kapu közepébe bombázta.

25. perc: Egy beívelés után Menyhártot ítélte szabálytalannak a játékvezető, tizenegyes a DEAC-nak.

21. perc: A hazaiak saját térfelükre tömörülnek, a Budaörs egyelőre nem tudja feltörni a DEAC védekezését.

Most helyzetek nélkül csordogál a mérkőzés, a legnagyobb izgalmat az okozta, hogy leállt az eredményjelzőn az óra, szerencsére az egyik kolléga elindította a stoppert a telefonján.

9. perc: Sajbán Miklós nagy helyzetben Szabados kezébe emelt.

7. perc: Halmai Ádám 12 méterről leadott lövését Szabados bravúrral ütötte ki a jobb alsó sarokból.

6. perc: Sándor Tamás lőtt 17 méterről a jobb kapufa mellé.

4. perc: Petneházi egymás után három szögletet adhatott be, egyik sem okozott nagyobb riadalmat a DEAC kapuja előtt.

Márkus Tibor a "győztes csapaton ne változtass" elvének figyelembevételével ugyanazt a kezdő tizenegyet küldte pályára, mint a szerdai, Haladás elleni 4-0-s győzelem alkalmával.

A második helyen álló Büdaörs Debrecenben is a három pontra hajt (Fotó: Kovács Péter)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a DEAC fehérben, a Büdaörs feketében játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a hosszú ideje utolsó, de legutóbb Pécsen csak a hosszabbításban alulmaradó Debreceni EAC a feljutó helyen álló, szerdán a Haladást fölényesen, 4–0-ra verő Budaörs ellen. Érdekesség, hogy mindkét gárda először játszhat döntetlent ebben a bajnokságban.