Kétgólos előnyről sem tudott nyerni a Szolnok Csákváron

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2020.11.29. 16:50
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a 19. helyezett Csákvár a 9. Szolnokot látta vendégül. Bár a vendégek 2–0-s vezetéssel vonultak a szünetre, a második félidő a hazaiaké volt, akik az utolsó pillanatokban egy pontot megmentettek.

Sejben Viktornak (sárgában) itt sikerült becsapnia Szekszárdit, kettejük közül mégis csak az utóbbi volt eredményes a 90 perc során

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZOLNOKI MÁV 2–2 (12)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, zárt kapuk mögött. Vezette: Barna Gábor (Kis Zoltán, Kiss Balázs)
AQVITAL: Markek – Vukaszovics, Albert I., Koch (Nándori, a szünetben) – Major, Mészáros D. (Baracskai, 57.), Madarász, László (Ganbajar, 83.) – Kocsis B., Daru, Sejben (Vörös T., 73.).Vezetőedző: Visinka Ede
SZOLNOK: Molnár F. T. – Csirmaz, Szekszárdi, Kovács O., Tamás, Bárdos – Tisza K., Kónya (Berdó, 71.), Rokszin (Szabó B., 78.) – Novák, Kurdics (Iván, 90+2.).Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Daru (45.), Baracskai (90.), ill. Tisza K. (20.), Szekszárdi (41.)
Visinka Ede:
– Három pontot szerettünk volna szerezni, egy lett belőle... A Szolnok nem véletlenül áll ott, ahol, rendkívül masszív gárda. Kétgólos hátrányból álltunk fel, ez erőt kell, hogy adjon a folytatásra.
Csábi József: – Sajnos idegenben nem tudjuk átlépni a saját árnyékunkat. Hiába vezettünk két góllal, a hosszabbításban elbuktuk a győzelmet.

Az első félidőben hiába volt több helyzete a hazai gárdának, inkább a Szolnok akarata érvényesült. A Csábi-csapat hozta szokásos masszív védekezését, ugyanakkor első helyzetét azonnal értékesítve, Tisza Kálmán révén megszerezte a vezetést is. Ugyan a hazaiak gyorsan egyenlíthettek volna, de Sejben kihagyta a ziccert, majd még a szünet előtt egy szögletből Szekszárdi találatával megduplázta előnyét a MÁV (0–2).Lélekben talán már az öltözőben jártak a Tisza-parti játékosok, amikor a pihenő előtti másodpercekben Daru Bence védhetetlen fejesével visszahozta a csákvári reményeket.

A második félidőben nyomasztó fölényben játszott az Aqvital, ennek ellenére úgy tűnt, a Tisza-partiak mindhárom pontot hazaviszik. A hosszabbításban azonban Baracskai Roland lövése utat talált Molnár-Farkas Tamás kapujába, és ezzel a sírból mentett meg egy pontot – amúgy megérdemelten – a kiesés elől menekülő hazai legénység.2–2

20. Debreceni EAC1931615–37–229

90+3. perc: A játékvezető lefújta a mérkőzést. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Szolnoki csere: Kurdicsot Iván váltja.

90. perc: Góllá érett a Csákvár nyomasztó fölénye, Madarász kínálta fel lövésre a labdát Baracskainak, aki középről, 18 méterről a bal sarokba lőtt, 2–2.

83. perc: Utolsó hazai változtatás: László helyére Ganbayar érkezik.

78. perc: Cserél a MÁV, Rokszin Ádám le, Szabó Balázs be.

73. perc: Ismét cserél a hazai gárda, Sejben Viktor helyére Vörös Tamás érkezik.

71. perc: Szolnoki csere: Kónyát Berdó váltja a hajrára.

65. perc: Madarász bal oldali szögletét Daru megcsúsztatta, a hosszún Nándori bevetődve próbálta meg a hálóba kanalazni, de a labda elsuhant a cipője orra előtt.

64. perc: László varázsolta Daru fejére a labdát a bal oldali vonal mellől, a center fejesét Molnár szép vetődéssel hárította a jobb kapufánál.

A második félidőben gólokban is megmutatkozott a Csákvár fölénye

57. perc: Csákvári csere: a védekező középpályás Mészáros helyére a támadó Baracskai Roland érkezik.

52. perc: Mészáros Dávid kapott sárga lapot, miután összeakadt Kónyával.

51. perc: Kocsis lőtte keményen a tizenegyes pontra a labdát a bal oldalról, Daru fejese azonban a léc fölé szállt.

46. perc: A szünetben cserélt a Csákvár, Koch Attila helyén Nándori Botond folytatja a játékot.

46. perc: Alig tíz perces szünet után máris folytatódik a mérkőzés.

A játékvezető nem hosszabbított, 45 perc leteltével lefújta az első félidőt.

Daru Bence, hazaiak támadója (sárgában) ezúttal is betalált, és már 10 gólnál jár a bajnokságban

45. perc:Major a jobb oldali szögletzászlótól remekül emelt Daru fejére, aki a rövid saroknál, öt méterről védhetetlenül fejelt a hálóba, 1–2.

41. perc: Rokszin jobb oldali szögletét a rövid saroknál megcsúsztatták, a hosszún egyedül érkezett Szekszárdi és három lépésről könnyedén helyezett a hálóba, 0–2.

38. perc: Koch Attila másodjára vesztett labdát a bal oldali vonal mellett, Kurdics bevezette az ötös sarkáig, lövését azonban Markek Tamás másodjára fogta.

23. perc: Ezt megúszta a Szolnok: Sejben egyedül lépett ki a balösszekötő helyen, már csak Molnár kapussal állt szemben, de 14 méterről, jobbal a bal kapufa mellé gurított.

22. perc: Major remekül ívelt a jobb oldalról a hosszú ötösre, Daru felhőfejese centikkel kerülte el a bal felsőt.

20. perc:Csirmaz jobb oldali beadását a középen nagy lendülettel érkező Tisza Kálmán a tizenegyes pontról a bal alsó sarokba lőtte, 0–1.

19. perc: Sejben sárga lapot érően buktatta a felezővonalnál Rokszint.

16. perc:Koch lerántotta a középen kilépő Novákot, jogosan kapott sárgát. Kónya 18 méteres szabadrúgása a sorfalban halt el.

10. perc: Koch Attilától vette el a labdát a jobb oldali vonal mellett Novák, élesen középre lőtt, de a belsők lemaradtak a támadásról.

4. perc: Csirmaz jobb oldali beadását a hosszún Bárdos fejelte kapura, Markek vetődve hárított.

Lejárt Albert István (25) eltiltása, így ismét ő volt a Csákvár csapatkapitánya

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta sárgában, a vendégek pirosban léptek pályára.

A csákvári játékosok a tavasz óta elterjedt módon üdvözölték a játékvezetőket

Ki tudja rákényszeríteni akaratát a másikra, tehetik fel a kérdést a lelátóról a karosszékükbe száműzött szurkolók: a kieső helyen tanyázó, ám előrejátékban kimondottan gólerősnek bizonyuló Csákvár vagy a kevés gólt szerző, de az egyik legstabilabb védelemmel rendelkező Szolnok? Élvezetes, látványos meccs kerekedik a kilencven percből vagy agyontaktikázott, "unalmas" meccset vív a két gárda? Este hétre kiderül...

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az ismét visszaeső, legutóbbi három bajnokiján csak egy pontot szerző Csákvár az öt meccse veretlen Szolnok ellen.