Drámai találattal győzött a Szentlőrinc a Siófok ellen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2020.11.29. 12:50
Ezúttal nem Fröhlich volt a hazai csapat legjobbja (Fotók: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában az újonc Szentlőrinc először játszhatott saját pályáján, és küzdelmes meccset követően győzelmet is ünnepelhetett a Siófok ellen.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–BFC SIÓFOK 1–0 (0–0)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Móri Tamás (Bede T., Ország P.)
Szentlőrinc: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Lehoczky, Hleba – Harsányi (Nikics, 92.), Fröhlich (Torvund, 59.), Sili (Kovács D., 68.) – Kondor (Cenaj, 59.). Vezetőedző: Marián Sluka
Siófok: Hutvágner –Polényi, Jagodics, Horváth M.,Kiss B. (Deutsch, 80.) – Kecskés (Horváth P., 62.), Nikházi, Tajthy T. – Gaál B. (Tömösvári, a szünetben), Elek B., Balogh B. (Hajnal, 84.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Kovács D. (89.)
Kiállítva: Nikházi (87.)
Marián Sluka:
– Örülök, hogy végre hazai környezetben játszottunk, és győzelemmel tudtunk bemutatkozni. Sokat dolgoztunk ezért a sikerért. Ha így folytatják a fiúk, akkor megvalósíthatjuk a közös álmunkat.
Waltner Róbert: – Folyamatos játék nem alakulhatott ki ezen a talajon. A döntetlen szerintem igazságosabb lett volna, bár akaratban a hazaiak fölénk nőttek.

Jobban kezdett a Siófok az első ténylegesen szentlőrinci NB II-es mérkőzésen. Ezt az is alátámasztja, hogy a Balaton-partiak az első tíz percben hat szögletet rúghattak. Igaz, ebből csak egy volt veszélyes, akkor viszont Elek Bence fejesét Hajagos hárította. Ezt követően csak Nikházinak volt gólszerzési lehetősége, de nem tudott élni vele.

Az első fél óra elteltével kiegyenlítődött a meccs, és inkább a mezőnyben vívtak kemény párharcokat a játékosok. Helyzetet többet nem nagyon jegyezhettünk fel, csak kisebb szabálytalanságokat, vagy távoli szabadrúgásokat. A játékvezető éppen ezért úgy döntött, nem is hosszabbít az első játékrész végén.

A második félidőben továbbra is a küzdelem és a kontrák domináltak, de az egyre fáradó védők között a frissen beálló támadók mindkét oldalon eljutottak legalább lövőhelyzetig. Azonban Torvund és Horváth Péter is döntő szituációban hibázott. A végén viszont Nikházi gyorsan begyűjtött két sárgáját követően érkezett Kovács Dávid, aki a rendes játékidő végén eldöntötte a találkozót a Szentlőrinc javára.1–0

Vége! Nyert a Szentlőrinc.

90+2. perc: Harsányi lement, helyette Nikics érkezett.

90. perc: A gólszerző Kovács Dávid rögtön be is gyűjtött egy sárgát, mert kifutott a sporttelep kerítéséhez, hogy együtt örülhessen a szurkolókkal.

89. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc!!!Egy szöglet után Torvund Kovács Dávid elé készített vissza, aki 14 méterről kilőtte a bal felsőt. 1–0

87. perc:Nikházit kiállította a játékvezető fél perc alatt beszedett két sárgával.

84. perc: Balogh Bence Benítót is lecserélte a Siófok, Hajnal érkezett.

80. perc: Ismét változtat a Siófok. Deutsch érkezett Kiss Balázs helyére.

78. perc: Kovács Dávid a tizenhatos bal sarkáról lőtt fölé.

75. perc: Jobb oldali szabadrúgást követően Dulló fejelhetett tisztán, de mellé bólintott.

74. perc: Polényi centerezését Elek estében kotorta kapura, de Hajagos vetődve fogta a labdát.

69. perc:Horváth Péter került nagy helyzetbe, de fölé lőtt.

68. perc: Silit Kovács Dávid váltotta a Szentlőrincben.

64. perc: Harsányi centerezett tökéletesen Torvundhoz, de a fiatal támadó fordulásból mellé lőtt.

63. perc:Lehoczky elé fejeltek vissza egy labdát, de a szentlőrinci középpályás kapásból fölé lőtt 14 méterről.

62. perc: A Siófok is változtatott. Kecskés ment le, Horváth Péter érkezett a helyére.

61. perc: Nikházi lőtt, de nem talált kaput.

Kecskés (a labdával) nem tudta megbontani a Szentlőrinc védelmét (Fotó:Löffler Péter/ Dunántúli Napló)

59. perc: Kettőt cserélt a Szentlőrinc. Kondor és Fröhlich ment le, Torvundés Cenaj érkezett.

58. perc: Továbbra is a küzdelem dominál a találkozón.

48. perc: Nagy Barnabás lapos centerezésével Kondor nem tudott kapura fordulni Jagodics, szabadított fel.

46. perc: A Siófok változtatott a szünetben Tömösvári érkezett Gaál Bálint helyére.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Vége az első félidőnek! Nem hosszabbított a játékvezető.

41. perc: A mezőnyben küzdenek nagyot a csapatok. A játékot apró szabálytalanságok tördelik.

31. perc:Nikházi kapott remek labdát a jobb oldalról, de összerúgott Dullóval, és a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.

24. perc: Elek beadását Nikházi lőtte fölé kapásból 11 méterről.

23. perc: Gaál jobboldali beadása után Elek fejelt mellé.

20. perc: A hetedik siófoki szögletet Horváth Milán fejelhette az ötös bal sarkáról vissza a hosszú felső felé, de a lassan szálló labdát Hajagos könnyedén lehúzta.

10. perc: Kiss Balázs centerezése nem ért el Elek Bencéhez, Dulló tisztázott előle.

3. perc: A siófok szögletét Elek Bence csúsztatta kapura, de Hajagos fölé tudta ütni a labdát.

1. perc:Elkezdődött a találkozó! A hazaiak indították útjára a labdát.

A Siófok felkészülten várta az első szentlőrinci NB II-es találkozót (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire jut az ebben a bajnokságban saját stadionjában először játszó Szentlőrinc az edzőváltáson átesett és az előző három meccsét megnyerő BFC Siófok ellen.