Két pontot elvett a Haladás az éllovas Lokitól

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2020.11.29. 16:05
A szombathelyi Debreceni Zalánt (15) a debreceni Szatmári Csaba próbálja megállítani (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a listavezető DVSC 0–0-s döntetlent ért el a Haladás vendégeként.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–DEBRECENI VSC 0–0
Szombathely
, Haladás Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Oláh Gábor (Hofbauer Roland, Kovács Gábor)
Haladás
: Verpecz– Mocsi, Devecseri, Bosnjak– Csilus– Tóth D. (Kállai, 67.), Medgyes (Szalai Sz., 90+2.), Németh Márió, Debreceni– Doktorics, Rácz. Vezetőedző: Mátyus János
DVSC: Gróf– Kinyik, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi J. (Korhut, 71.) – Sós (Tischler, 46.), Bódi, Varga J., Bévárdi (Dzsudzsák, 71.) – Baráth, Szécsi. Vezetőedző: Kondás Elemér
Mátyus János:
– Okosan és kellő szenvedéllyel futballoztunk, és a taktikai elképzeléseket is sikerült megvalósítanunk. Ha a hiányzóink visszatérnek, még erősebbek lehetünk, de a játékosok a mostani helyzetben is olyan teljesítményt nyújtottak, amely méltó volt a Haladáshoz. Ugyanakkor fontos lenne, hogy a papíron gyengébb csapatok ellen is olyan teljesítményt nyújtsunk, mint az élmezőnyben szereplő együttesek ellen.
Kondás Elemér: – A Haladás keresi a párharcokat, ennek megfelelően küzdelmes mérkőzést játszottunk. Sajnos kevés helyzetet alakítottunk ki, az első félidőben különösen sok átadást hibáztunk el, és bár a fordulás után voltak lehetőségeink, sajnos egyikből sem sikerült gólt szereznünk. Hazai pályán még nem vesztettünk pontot, de az idegenbeli győzelmek is kellenek ahhoz, hogy még stabilabbá váljunk.

A szombathelyiek nagy lendülettel kezdték a mérkőzést, és bár a vendégek is aktívak voltak, az első húsz percben csak úgy záporoztak a lövések Gróf Dávid kapujára. A vasiak nem engedték, hogy a hidegben elgémberedjenek a kapus lábai, kezei – egyszóval alaposan próbára tették. Kifejezetten jó iramú volt a meccs. A Haladás lényegesen veszélyesebben játszott, a listavezető játékosai pedig gyakran lemaradtak a hazai támadókról. A félidő közepére kissé kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, az utolsó perceket aztán ismét megnyomta a Haladás. Az első játékrész összességében egyértelműen a szombathelyieké volt.

Bár a szünet után az első helyzet a vendégek előtt adódott, egy percre rá a hazaiak még közelebb álltak a gólszerzéshez. Továbbra is mindkét csapat nyílt sisakkal futballozott, de egyik sem tudott mezőnyfölényt kialakítani. A hajrában a Haladás és a DVSC is ment előre a három pontért – izgalmas, jó volt a meccs, csak a gólokkal maradtak adósak a felek.0–0

20. Debreceni EAC1931615–37–229

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, nem született gól a találkozón. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Medgyes helyére Szalai Szabolcs érkezik a Haladásnál.

90. perc: Letelt a rendes játékidő, két perc lesz a ráadás.

87. perc:Pávkovics kapott sárga lapot.

83. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Rácz helyett Tóth Barna, Németh Márió helyett Schuszter érkezett.

77. perc: Korhut bal oldali beadását Tischler nyolc méterről az égbe lőtte.

71. perc: Kettős csere a Debrecenben, Bévárdi helyett Dzsudzsák és Ferenczi helyett Korhut állt be.

67. perc: Csere a Haladásban, a sérült Tóth Dávid helyett Kállai Kevin folytatja.

A második félidőben feljebb tolta állásait a Debrecen, ez az utóbbi percekben érződik is a játék képén.

63. perc: Tóth Dávid kapott egyet a bal lábára, ápolni kellett az alapvonal mellett, de aztán visszatért a pályára.

55. perc:Németh Márió kapott sárga lapot.

48. perc: Mi maradt ki! Németh Márió tette le a labdát a bal oldalon Ráczhoz, a támadó középre centerezett, az üresen érkező, bevetődő Medgyes azonban centikkel lemaradta labdáról.

47. perc:Bévárdi 15 méterről emelt kapura, Verpecz nagy vetődéssel a léc fölé ütötte a labdát.

46. perc: a szünetben cserélt a Debrecen, Sós Bence helyett Tischler Patrik állt be.

46. perc: Megkezdődött a második félidő,

Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

Az utóbbi percekben a vendégek ki sem jöttek a saját térfelükről, egykapuzik a Haladás.

A Haladás szűk 40 perc alatt sok helyzetet elhibázott, lehet, jó lenne most egy olyan kaliberű támadó, mint a mérkőzés szövetségi ellenőre, a korábbi kiváló tatabányai középcsatár, Plotár Gyula...

38. perc: Egy lekészített labda Kinyiket találta jó helyzetben, de a játékos 15 méterről, balról,csúnyán a bal felső sarok fölé-mellé lőtt.

A szombathelyiek szinte valamennyi támadása veszélyes, a vendégek viszont egyelőre kontráikban bíznak.

29. perc:Németh Márió kissé jobbról, 25 méterről végzett el szabadrúgást, Gróf nagy vetődéssel ütötte szögletre a bal sarokba igyekvő labdát.

Eltelt a félidő fele, egyelőre a Haladás uralja a játékot, jóval veszélyesebb a listavezető Debrecennél.

19.perc:Majdnem 1–0! Rácz 19 méterről elvégzett szabadrúgása a felső lécről vágódott fölé.

12. perc: Németh Márió 17 méteres, jobb sarokra tartó lövését védte óriási bravúrral a Loki kapusa.

9. perc: Devecseri tért ölelő passzával Tóth Dávid lógott meg a jobb oldalon, éles szögből, 18 méterről leadott lövését azonban biztosan védte Gróf.

5. perc: Bosnjak és Szécsi ütközött a levegőben, úgy tűnt, a vendégek futballistája meglökte a vasiak játékosát, aki nagyot kiáltva a földre esett. Ápolni is kell a szerb-magyar, egyszer magyar válogatott futballistát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzést, a tiszta fehérben játszó Haladás kezdte a játékot. A vendégeknél Dzsudzsák Balázs a kispadon foglal helyet.

A két csapatkapitány, Bódi (balról) és Devecseri választott a meccs előtt

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a legutóbb a Budaörstől négy gólt kapó Haladás azzal a listavezető DVSC-vel szemben, amely legutóbbi négy idegenbeli bajnokijából csak egyet nyert meg.

A Haladásban sérülés és pozitív koronavírus-teszt miatt jó néhány futballista hiányzik, a vendég debrecenieken viszont már korábban letarolta a járvány, így a hajdúságiak teljes kerettel érkeztek Szombathelyre. Érdekesség, hogy a Hali kapusa, Verpecz István tíz éven keresztül a DVSC-t erősítette, megannyi nagy sikert ért el a hajdúsági gárdával - de immáron a zöld-fehérek sikeréért küzd.