Mayer beállt, majd berúgta a Gyirmót győztes gólját

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2020.11.29. 12:50
Megismétlődött az egy héttel ezelőtti békéscsabai forgatókönyv: ahogy a Siófok ellen, most is a véghajrában szerzett találattal győzött a vendégcsapat a Kórház utcában. Ezúttal a Gyirmót nyert, méghozzá az egy perccel korábban pályára küldött Mayer Máté góljával.
A volt békéscsabai Szatmárit (sárgában) Bora (55) próbálja megállítani (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–GYIRMÓT FC GYŐR 0–1 (0–0)
Békéscsaba,
zárt kapuk mögött. Vezette: Nazsa Tamás (Garai Péter, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Uram – Farkas M., Bora, Babinyecz (Hursán, a szünetben), Mészáros – Kitl, Kovács Á., Horváth P. (Gránicz, 58.), Szabó P. (Nagy S., 77.) – Máris (Pantovics, 59.), Paudits (Lukács, a szünetben).Vezetőedző: Preisinger Sándor
GYIRMÓT: Rusák – Major, Hudák D., Széles, Hajdú Á. – Nagy P., Vass Á., Vogyicska – Nagy K. (Somogyi-Bakos, 80.), Szatmári I. (Mayer, 90+1.), Heffler (Ominger, 93.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Mayer (90+2.)
Preisinger Sándor:
– Amikor egy csapat harmadszor kap pontrúgásból gólt élet-halál szituációban, az utolsó pillanatokban, az már nem szerencse kérdése. Kialakítottunk ugyan három-négy helyzetet, de az már a kvalitás hiánya, hogy ezekből nem tudtunk gólt szerezni.
Csertői Aurél: – Úgy gondolom, nagyot küzdött egymással a két csapat. Szerencse nélkül nincs futball, ez most mellénk állt.

Győzni jöttek a gyirmótiak Békéscsabára, ez a szándék azonban az első félidő jelentős részében tettekben nem igazán mutatkozott meg. Kétségtelen, hogy az első negyvenöt percben több időt töltöttek el a békéscsabai térfélen, de csupán enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki. A csabaiak nem húzódtak be a saját kapujuk előterébe, a gyors Paudits és Máris, illetve a szintén nagyon igyekvő Szabó Péter révén többször okoztak nehézséget a gyirmóti védőknek – és olykor Rusák Edvárd kapusnak is – de a szünetig sárga mezben pompázó kisalföldiek kapuja is érintetlen maradt.

Mintha kicserélték volna a csapatokat a második félidőre (és ez szó szerint is igaz, hiszen a csabai vezetőedző a szünetben és az 58. percben is két-két poszton változtatott), amitől sokkal pezsgőbbé, változatosabbá vált a játék, és ez egyformán érdeme volt az Előrének és a Gyirmótnak is. Egyre veszélyesebbé váltak a támadások, miközben keményedett is a meccs is, amit jelzett, hogy a játékvezetőnek egyre több sárga lapot kellett kiosztania. Negyedórával a vége előtt gyors egymásutánban kétszer is gólt lőhettek volna a hazaiak, akik a folytatásban sem adták fel a nyílt sisakos játékot. Egy védelmi megingást kihasználva, szép összjáték után mégis az addig mindössze egy percet pályán töltő Mayer Máté emelt át a védőjén és Uram János kapuson, amivel el is döntötte a három pont sorsát a gyirmótiak javára.0–1

20. Debreceni EAC1931615–37–229

90+4. perc: A játékvezető lefújta a mérkőzést. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Heffler helyett Ominger érkezett a vendégeknél.

90+2. perc: Gyirmóti góóól! Vass messziről belőtt labdáját megcsúsztatták, majd az egy perccel korábban beállt Mayer löbbölt bele, vezet a vendégcsapat, 0–1.

90+1. perc: Csere a vendégeknél. Szatmári Istvánt Mayer Máté váltja.

89. perc: Nagy Sándor lőtt élesen középre, de a támadók lemaradtak a labdáról.

80. perc: Először változtatott Csertői Aurél: Nagy Kristóf helyén Somogyi-Bakos játszik.

78. perc: Vogyicskát lökte ki az oldalvonalon túlra Hursán, sárga járt érte.

77. perc: Újabb csere a hazai oldalon: Szabó Péter helyett Nagy Sándor lépett pályára.

76. perc: Futószalagon jönnek a csabai helyzetek: Gránicz labdája szállt a hosszú sarok felé, de Lukács ha kevéssel is, de lemaradt róla.

74. perc: Pantovics kapott remek labdát, de mielőtt lőtt volna, szerelték, helyzet volt.

73. perc: Hajdú kevergetett a büntetőterületen belül, de próbálkozását Uram hatástalanította.

68. perc: Heffler lőhetett szabadrúgást, de a védőkről levágódott labda.

67. perc: Mészáros kapott sárgát buktatásért.

64. perc: Szatmári kapott remek labdát, de Farkas az utolsó pillanatban szerelt a 16-oson belül.

59. perc: Ismét kettős csere a liláknál: PantovicsMáris,Gránicz Horváthhelyett a pályán.

54. perc: A kiugró HefflertKovács Ádám buktatta, ez is sárgát ért. A szabadrúgást Nagy Patrik rúgta, a jobb sarok felé trtó labdát Uram védte nagy bravúrral.

52. perc: Kitl rúgta fel csúnyán Hefflert, villant a sárga lap.

46. perc: Két poszton is cserélt a csabaiak vezetőedzője, Babinyeczet Hursán, Pauditsot Lukács váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első játékrész.

33. perc: Máris robogott el a jobb oldalon, középre passzolta, Paudits azonban nem ért el, így Rusáké lett a labda.

31. perc: Babinyecz passzolt Paudits irányába, aki kicsivel, de lemaradt a labdáról.

A Gyirmót enyhe mezőnyfölényben játszott, de érdemi eseményt percek óta nem jegyezettünk fel.

18. perc: Paudits passzolt estében a kiugró Szabó Péterhez, aki lőtt, de a kifutó kapusról szögletre pattant a labda. Óriási helyzet volt!

13. perc: Heffler ívelte középre a labdát, ami Uram zsákmánya lett.

12. perc: Kitl jobb oldali szabadrúgása után veszélyesen csavarodott középre a labda, a kapus öklözte ki a mezőnybe a labdát.

3. perc: Egy megpattanó labdát Heffler lőtt rá, ám az egyik védőről mellé vágódott.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés.

A békéscsabai Szabó Péter harcol a labdáért (Fotó: Imre György(Békés Megyei Hírlap)

A Siófok ellen nem egészen egy héttel ezelőtt, a hosszabbítást is beleszámítva csak négy percre volt a pontszerzéstől a Békéscsaba, Szolnokon aztán be is gyűjtött egyet a csapat, amely lélektanilag is sokat jelenthet a vírusos betegségből lassan kikecmergő, régi erejüket szépen lassan visszanyerő futballistáknak.
– Érződik a csapaton, hogy egyre szervezettebbek vagyunk, és ez abból adódik, hogy fizikálisan kezdjük összeszedni magunkat. Örülök, hogy léptünk egyet előre – nyilatkozta még a szolnoki fellépést követően Preisinger Sándor, a Békéscsaba vezetőedzője.
Egy rendkívül szervezett, minden mérkőzésen győzelemre törő alakulat teszi tiszteletét a Viharsarokban.
A két együttes eddig kilenc alkalommal találkozott a második ligában, ebből a Békéscsaba csak egyszer, a Gyirmót ötször győzött és három alkalommal döntetlen eredmény született.
A 23 pontot begyűjtő kisalföldiek 10 győzelmet számlálnak eddig, skalpjaik között szerepel a Budaörs (3–1), a Debreceni VSC (1–0), a Vasas (2–0), a Haladás (2–1) és a Soroksár (1–0), hogy csak a mezőny első harmadához tartozó csapatokat soroljuk. A két döntetlen mellett hatszor érezték meg a vereség keserű ízét. Meglepetés, hogy a Siófokkal (1–2) és a Szentlőrinccel (0–2) sem boldogultak. Az idegenbeli mérlegük egyébként sokkal gyengébb, hiszen a nyolc összecsapásból ötször vereség lett a vége. Bár Csertői Aurél személyében egy korábbi 11-szeres válogatott magyar bajnok, gólerős középpályás-támadó ül a kispadon, nem a Gyirmót a legtermékenyebb csapat, a 22 gól nem sok, ugyanakkor a védelme igencsak stabil, a 16 kapott gól a harmadik legkevesebb a mezőnyben.
A találatokat igazságosan elosztották egymás között a játékosok, a házi gólversenyben Varga Barnabás vezet, aki ötször bizonyult eredményesnek, őt Heffler Norbert, Nagy Patrik (4-4) és a Békéscsabán két szezont lehúzó, a Kórház utcából tavaly távozó Szatmári István (3) követ.
A csabaiaknak – amellett, hogy nagyon alaposan meg kell szervezniük a védekezésüket – nem szabad lemondaniuk a támadásokról, hiszen nagy szükség van a pontokra. Nemcsak a középmezőnyben, hanem a tabella alsó régiójában is nagy a tömörülés, a 11. Előre és a 16. Kazincbarcika között mindössze öt pont a differencia.
Hazai részről Hodonicki Márk még mindig sérült, Király Patrik pedig a combjára kapott egy elefántpuszit a Siófok elleni mérkőzésen, így pályára lépése bizonytalan.

Nagyon készült a Békéscsaba arra, hogy megszakítsa a gólínséges szériát (Fotó: Imre György(Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az öt vereség után legutóbb Szolnokon egy pontot szerző, ám október 18. óta gólképtelen Békéscsaba a feljutásért is harcban álló, és egy kisebb megtorpanás után az előző fordulóban a Barcikát legyőző Gyirmót ellen.