A cserék hozták össze az óváriak győzelmét Győrben

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.11.09. 16:50
A fehérben játszó Mosonmagyaróvár győzni tudott az ETO Parkban (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
Ez már a hatodik olyan hazai meccse az idényben az ETO-nak, amelyet nem tudott megnyerni.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 01 (00)
Győr,
ETO Park, 803 néző. Vezette: Radványi Ádám (Vígh-Tarsolyi Gergő, Baghy Csaba)
ETO FC GYŐR: Fadgyas – Fodor, Papp M., Benczenleitner (Lacza, 29.) – Kiss Balázs (Kovács K., 66.), Vitális, Toma, Kiss Bence (Kovács I., 82.), Vincze Á. – Babati (Hanzli, 66.), Priskin (Bacsa, 82.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Debreceni A., Deák – Jasarevic (Monori, 70.), Gáncs, Végh B., Sajbán M. (Tóth L., 70.), Horváth K. – Nagy Z. (Nagy K., 82.), Szalka (Papp Sz., 82.). Vezetőedző: Horváth Csaba
Gólszerző
: Monori (72.)

Az ETO négy mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata a múlt hétvégén Budafokon szakadt meg. Az óváriak vasárnap a Nyíregyháza ellen döntetlent játszottak. A két csapat között így a mérkőzés előtt 7 pont volt a különbség, az ETO a 9., a Mosonmagyaróvár a 17. helyen állt.

A mérkőzés győri helyzetekkel kezdődött, de a vendégek kapusának, Heinrichnek nem kellett játékba avatkoznia. Aztán sokáig a mezőnyben zajlott a játék (többnyire az óvári térfélen), a kapuk pedig egyáltalán nem forogtak veszélyben. A 41. percben Kiss Bence eltalálta a kapufát – ő járt a legközelebb a gólhoz az első játékrészben.

A második félidő is hasonló játékot hozott: a győriek meddő mezőnyfölényben játszottak, de nagyobb helyzetek nem alakultak ki. A cserék aztán fordulatot hoztak a meccsbe. A 72. percben az alig két perce beálló Tóth László pazar labdával ugratta ki a szintén két perce pályán lévőMonori Norbertet, aki gólra váltotta a ziccert. A hátralévő időben újabb gól már nem esett, a Mosonmagyaróvár tehát három ponttal térhet haza Győrből egy nem túl szórakoztató mérkőzést követően. A két csapat között 4 pontra olvadt a különbség. 01

20. Dorogi FC16241015–30–1510

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

89. perc: Óvári csere: Gáncs helyére Buglyó Botond áll be.

89. perc: Papp Szilárd kap sárgát.

83. perc: Horváth K. lövése kapu fölé száll.

82. perc: Kettős csere mindkét oldalon: Priskin helyére Bacsa Patrik, Kiss Bence helyére Kovács István áll be a győriekhez, valamint Szalkát Papp Szilárd, Nagy Zoárdot pedig Nagy Kevin váltja a vendégeknél.

79. perc: Debreceni centikkel marad le Szalka kapu elé ívelt szabadrúgásáról.

78. perc: Vincze kap sárga lapot.

72. perc: GÓÓÓL! Tóth L. íveli fel a labdát, nincs les, Lacza mellett Monorinak sikerül átvennie, majd 3 méterről, jobbról a kimozduló Fadgyas mellett a hosszú alsóba lő. A két csere hozza össze a találatot. 01

70. perc: Kettős csere a vendégeknél: Jasarevic helyére Monori Norbert, Sajbán Miklós helyére pedig Tóth László áll be.

Vincze Ádám (zöldben) Nagy Zoárdot próbálja megállítani (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

66. perc: Kiss Balázs helyére Kovács Krisztián, Babati helyére pedig Hanzli Péter áll be a győri csapatba.

61. perc: Fodor elesik a tizenhatoson belül. A játékvezető nem ítél büntetőt.

60. perc: Vitális szabadrúgását Heinrich védi.

A szerdai mérkőzés végén a vendégeknek lehetett okuk az örömre (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

57. perc: Kiss Balázs beadását a védők rúgják ki szögletre.

55. perc: Horváth Kevin kap sárga lapot.

54. perc: Priskin fejese is elmegy a kapu mellett.

51. perc: Vitális lövése egy védőn pattan meg, így megy kapu mellé a labda.

46. perc: Egyik csapat sem cserélt a szünetben. Folytatódik a mérkőzés.

A megyei összecsapás a félidőben gól nélküli döntetlenre állt (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

45+1. perc: Letelik az egy perc hosszabbítás, gól nélkül ér véget az első félidő.

43. perc: Deák kap sárga lapot.

41. perc: Kiss Bencéhez többször is szerencsével kerül vissza a labda az óvári kapu előtt, aztán a kapufa tövét találja el. Heinrich talán rajta lett volna a lövésen, ha kapura megy.

Nagy Zoárd (fehérben) csapata a hétvégén a Nyíregyháza ellen döntetlent játszott (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

34. perc: A kapu mellett elmegy Babati lövése.

29. perc: A sérült Benczenleitner helyett Lacza Alex játszik a továbbiakban a győrieknél.

16. perc: Debreceni fejese Fadgyas kezében landol.

10. perc: Vitális szabadrúgása a sorfalról pattan kapu mellé.

Az első percekben többször is gólt szerezhetett volna a zöldben játszó ETO (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

5. perc: A szöglet után Papp M. belsőzi a labdát az ötös sarkáról kapu mellé.

4. perc: Vitális lövése egy óvári védőről pattan kapu mellé.

3. perc: Priskin csap le a labdára a vendégek tizenhatosánál, majd középre passzol majdnem az alapvonalról, a mosoni védelemnek azonban sikerül tisztáznia.

1. perc: A meccset a zöldben játszó ETO kezdi, fehérben az óváriak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a szomszédvárak rangadóján a nyolcadik helyezett Győr, az osztályozót érő, 17. helyen álló Mosonmagyaróvár ellen.