Nagyot hajrázott a Dorog, de a Soroksár így is otthon tartotta a három pontot

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.11.09. 12:50
Ezúttal két gólnak örülhettek a soroksári játékosok (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a fordulót megelőzően hetedik helyen álló Soroksár a sereghajtó Dorogot látta vendégül. Hiába kezdett jól a vendégcsapat, a második félidő elején már kétgólos hátrányban volt. Szedlár 73. percben szerzett gólja izgalmassá tette a hajrát, de a Soroksár 2–1-es győzelmét a lelkes vendégek nem tudták megakadályozni.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–DOROGI FC 2–1 (1–0)
Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, 200 néző. Vezette: Kovács Imre (Szilágyi Norbert, Vad Anita)
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Kékesi A., Valencsik, Csontos D. – Haris, Hudák M. – Köböl (Varga S., 90+1.), Lőrinczy, Hajdú R. (Hegyi P., 84.) – Lovrencsics B. (Erdélyi L., 90+4.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
DOROG: Molnár Zs. – Tóth B. (Barna G., 19.), Gyurácz, Kovács O., Keresztes K., Papp M. – Magyari Sz. (Lustyik, 64.), Lénárth (Kapornai, 64.), Sztojka (Albert Á., 72.), Szedlár – Szalai J. (Vígh Á., 72.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Lovrencsics B. (30.), Lőrinczy (46.), ill. Szedlár (73.)
Lipcsei Péter:
– Vasárnap Szentlőrincen nyertünk, és arról beszéltük, hogy próbáljuk meg itthon tartani a három pontot. Mivel azonban voltak sérültjeink és eltiltottunk is, nehéz volt változtatnunk. A kétgólos előnyünk nem nyugtatta meg a csapatot, a végére el is fáradtunk, és kellett egy adag szerencse is, hiszen a vendégek kapufáig jutottak.
Marián Sluka: – Amióta Dorogon vagyok, nem futballozunk rosszul, a Soroksár ellen is működött a játékunk, sajnos azonban az egyéni hibák megpecsételték a sorsunkat. Nagy kár érte...

Sorozatban elszenvedett három vereségét követően Soroksáron kellett volna bravúrgyőzelmet aratnia a Dorognak ahhoz, hogy a Kozármisleny esetleges kudarca esetén végre elmozdulhasson az utolsó helyről. Ennek megfelelően nagy elánnal kezdték a találkozót a vendégek, szinte végig a Soroksár kapuja előtt zajlott a játék. A 22. percben a dorogi Kovács Olivér találta el a felső lécet, majd a 26. percben Sztojka Dominik szabadrúgását követően védett bravúrral Kovács Marcell. A 30. percben aztán – ahogy az ilyenkor lenni szokott – a Soroksár a semmiből szerzett vezetést. Lőrinczy Attila remek egyéni megoldását követően Lovrencsics Balázs emelt a kapuba a kilépő Molnár Zsombor felett.

A második félidőre szinte még ki sem értek a csapatok, a Soroksár máris megduplázta előnyét. A bizonytalankodó dorogi kapus, Molnár Zsombor hibáját Lőrinczy Attila használta ki. A második gól túlságosan is megnyugtatta a hazaiakat, akik rendesen belealudtak a folytatásba. A Dorog ezt a 73. percben ki is tudta használni, a hosszú oldalon érkező Szedlár Zoltán öt méterről lőtt a kapuba. A hajrá izgalmasra és paprikásra sikerült. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, az óriási feszültségnek köszönhetően mindkét oldalon gyakran villant a sárga lap. A Dorog hiába tett meg mindent az egyenlítés érdekében, nem járt sikerrel, veresége következtében továbbra is sereghajtó a tabellán. 2–1

20. Dorogi FC16241015–30–1510

90+5. perc: VÉGE! Izgalmas hajrát követően Soroksár–Dorog 2–1!

90+4. perc: A vendégek vezetőedzője, Marián Sluka reklamálásért sárgát kapott a kispadon.

90+4. perc: Cserélt a Soroksár, Lovrencsics helyére Erdélyi érkezett.

90+3. perc: Varga Stefán lövését a gólvonalon álló Keresztes Krisztián lőtte ki, az ismétlést követően Haris Attila lőtt a kapu fölé.

A hajrában minden labdáért nagy küzdelem folyt a pályán (Fotó: Koncz Márton)

90+2. perc: Kovács és Kapornai kakaskodott egymással, mind a ketten sárga lapot kaptak.

90+2. perc: Nagy helyzet maradt ki, de Kovács ismét a helyén volt, elmaradt a dorogi egyenlítés.

90+1. perc: Cserélt a Soroksár, Varga érkezett Köböl helyére.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás!

88. perc: Barna maradt üresen a tizenhatoson belül, lefordult a védőjéről és 13 méterről kapura lőtt, de Kovács védeni tudott.

85. perc: Kapornai középről, 18 méterről lőtt kapura, Kovács vetődve szögletre tolta a labdát.

84. perc: Cserélt a Soroksár, Hegyi érkezett Hajdú helyére.

82. perc: Lőrinczy kapott remek labdát, majd 6 méterről kapura lőtt, de a kilépő Molnár védeni tudott.

Keresztes (23) a dorogi védelem oszlopa, a Soroksár kapuját is rendre veszélyeztette (Koncz Márton)

81. perc: Keresztes lőtt kapura 25 méterről, Kovács biztos kézzel hárított.

79. perc: Hudák rántotta le Keresztest, sárga lap.

74. perc: Kovács Olivér kapott sárgát reklamálásért.

73. perc GÓÓÓÓL! Szépített a Dorog! Jobb oldali beadást követően Szedlár érkezett a hosszún és 5 méterről a jobb kapufa segítségével a kapuba lőtt. 2–1!

72. perc: Kettőt cserélt a Dorog, Szalai helyére Vígh, Sztojka helyére Albert érkezett.

65. perc: Barna futott el a jobb szélen, élesen kapu elé lőtt labdájáról Szedlár középen lemaradt, a hosszún érkező Papp lövése pedig leginkább a vendéglelátó bejáratát őrzőket veszélyeztette…

64. perc: Kettőt cserélt a Dorog, Lénárth helyére Kapornai, Magyari helyére Lustyik érkezett.

62. perc: Keresztes passza után Szedlár a tizenhatos sarkától vette célba a bal felső sarkot, a labda a kapu fölé szállt.

58. perc: Gyurácz jó 30 méterről vállalkozott kapura lövéssel, de Kovács könnyedén fogta a középre tartó labdát.

55. perc: Lőrinczy passza után Köböl betört középre, majd 17 méterről kapura lőtt, de Molnárnak csemege volt a középre tartó, erőtlen labda.

53. perc: Szedlár passza után Szalai szélre tartó lövését védte bravúrral Kovács, a kipattanót Barna lőtte a kapu mellé.

46. perc: GÓÓÓL! Molnár kicsit ütemtelenül mozdult ki a kapujából egészen a tizenhatos vonaláig, Lőrinczy eltolta mellette a labdát, majd félfordulatból a bal alsó sarokba lőtt. 2–0!

46. perc: Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

45+2. perc: Véget ért az első félidő! A Soroksár Lovrencsics góljával vezet a sereghajtó Dorog ellen.

45. perc: Kettő perc hosszabbítás következik.

40. perc: Lovrencsics is besárgult egy félpályánál elkövetett szabálytalanság miatt.

37. perc: Magyari buktatta a meginduló Lőrinczyt, sárga lap.

36. perc: Egy balról érkező beadást követően Barna fejelt kapura, de Kovács könnyedén hárítani tudott.

Az esetet követően Kovács kapust egy ütközés miatt percekig ápolni kellett, de folytatni tudta a játékot.

Hajdú Rolandot (7) nem volt könnyű átjátszani ezen a délutánon (Fotó: Koncz Márton)

33. perc: Dorogi szögletet követően középen Keresztes elé került a labda, aki 11 méterről, erőből kapura lőtt, de Kovács nagy bravúrral védeni tudott.

30. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Lőrinczy mesterien ugratta ki a védők közül a leshatáron kilépő Lovrencsicset, aki a kimozgó Molnár felett 12 méterről a kapuba emelte a labdát. 1–0!

26. perc: Sztojka 18 méterről végzett el szabadrúgást, Kovács nagy bravúrral tolta ki a jobb felső sarokba tartó labdát.

22. perc: KAPUFA! Sztojka bal oldali szögletét követően Kovács 5 méterről a felső lécre lőtte a labdát.

20. perc: Szalai passza után Lénárth 18 méterről lőtte kapura a labdát, a középre tartó lövés nem okozott gondot Kovácsnak.

19. perc: Kényszerű csere a Dorognál, a megsérült Tóth Barnabás helyére Barna állt be.

18. perc: A magasan előre ívelt labdát Lovrencsics vette le a tizenhatos vonalánál, majd Hudákhoz passzolt, aki a bal kapufa mellé lőtt.

16. perc: A röviden kifejelt labda Magyaritól Szalai elé került, ám a dorogi támadó csúnyán a kapu mellé lőtt.

14. perc: Sztojka élesen kapu elé lőtt szabadrúgása Lovrencsics Balázson pattant meg, s a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

3. perc: Egy dorogi szabadrúgást követően mindenki előtt elszállt a labda a kapu előtt, majd a hosszún érkező Keresztes az oldalhálóba lőtt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Dorog indította útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok, a Soroksár tiszta fehérben, a Dorog piros-feketében játszik majd.

A Soroksár a hétvégén 2–0-ra tudott nyerni a Szentlőrinc otthonában, a találkozón Halmai Ádám duplázott. Halmai a második gólját ráadásul egy remek ollózós mozdulattal szerezte, a támadó azonban a mai napon egy kisebb sérülés miatt csak a padon foglal majd helyet.

A sereghajtó Dorog csapatában Magyari Szilárd két gólt szerezve Paudits Patrikkal és Vígh Ádámmal egyetemben vezeti a házi góllövőlistát. Magyari a nyáron éppen Soroksárról érkezett a Dorog csapatához.

A két csapat eddig összesen 11 másod-, és hat harmadosztályú bajnokin találkozott egymással. A mérleg kiegyenlített: nyolc soroksári és hét dorogi győzelem mellett kettő alkalommal döntetlen született.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az MTK elleni hazai 6–2-es vereség után vasárnap Szentlőrincen 2–0-ra nyerni tudó Soroksár a legutóbbi három bajnokiját egyaránt egy góllal elveszítő, sereghajtó Dorog ellen.