Nem érdemelt vereséget az Ajka az MTK ellen, mégis kikapott

2022.11.09. 15:50
A labdarúgó NB II 16. fordulójában az Ajka a MTK-t fogadta. A remekül játszó bakonyiak kétszer is vezettek a találkozón, végül mégis kikaptak 3–2-re, mivel Molnár Attila játékvezető a hajrában egy igencsak véleményes büntetőt fújt be a vendégeknek, amelyet Németh Krisztián értékesített.

Berzsenyi Kevin (fehérben) szerezte az Ajka első gólját (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

FC AJKA–MTK BUDAPEST 2–3 (1–1)
Ajka, 700 néző. Vezette: Molnár Attila (Becséri Gergely, Vörös Dániel)
AJKA:
Horváth D. – Kovács N., Tar, Kenderes, Présinger (Csemer, 76.) – Vogyicska, Csizmadia Z. (Tajthy, 63.) – Zsolnai R. (Molnár M., 78.), Berzsenyi, Sejben (Doncsecz, 63.) – Dragóner F. (Gaál B., 63.). Megbízott vezetőedző: Jeney Gyula
MTK:
Somodi – Varju, Szépe, Kocsis G., Medgyes S. (Zsóri, 74.) – Kata – Lehoczky (Zuigéber, 63.), Bognár I. – Kovács Mátyás, Németh K. (Palincsár, 88.), Stieber Z. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Berzsenyi (13.), Kovács N. (67.), ill. Németh K. (36., 82. – a másodikat 11-esből), Szépe (79.)
Jeney Gyula:– Nehéz értékelni ezt a mérkőzést, nagyszerűen küzdöttek a játékosaim. Sok mindenben fejlődnünk kell, de ha így játszunk, nem lesznek problémáink a folytatásban.
Horváth Dávid:– Nem így terveztük a meccset, kemény ellenféllel kerültük szembe. Mi is kaptunk ki úgy, hogy nem érdemeltünk meg, de most az élet ezt visszaadta.

Berzsenyi (fehérben) végig aktívan futballozott (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

Aktívan kezdte a találkozót az Ajka, aminek már a 13. percben meglett az eredménye: Berzsenyi Kevin találatával megszerezte a vezetést. Az MTK sokáig nem találta a játékát, csak erőlködtek a kék-fehérek, a 36. percben azonban szinte a semmiből egyenlítettek Németh Krisztián révén. A szünet után szépségdíjas góllal ismét vezetést szereztek a hazaiak, és úgy tűnt, hogy megnyerik a mérkőzést. A hajrá kezdetekor aztán ismét váratlanul egyenlített Horváth Dávid együttese, aztán Molnár Attila játékvezető könnyű síppal befújt egy tizenegyest a vendégeknek, Németh pedig nem hibázott.

Amióta Horváth Dávid irányítja az MTK-t, a kék-fehérek hibátlanok (három meccsből három győzelem), míg az Ajka Jeney Gyula irányításával első vereségét szenvedte el. 2–3

Varju Benedek szorosan őrizte Présinger Ádámot (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

90+3. perc: vége a mérkőzésnek, 3–2-re győzött az MTK! Köszönjük figyelmüket!

90+1. perc
: Somodi kapott sárgát időhúzásért.

90. perc: három perc lesz a hosszabbítás.

88. perc:
Németh Krisztián helyett Palincsár Martin folytatja az MTK-ban.

82. perc: itt a fordulat! Stieber indította Kovács Mátyást, akit a 16-oson belül Doncsecz a játékvezető szerint szabálytalanul állított meg. Tizenegyes és sárga lap az ajkai cserejátékosnak! A büntetőt Németh Krisztián jobb lábbal, nagy erővel a léc alá bombázta! 2–3

79. perc: GÓÓÓL, ismét szinte a semmiből egyenlít az MTK! Gyors akció során Zuigeber passzolt az ötös sarkáról, jobbról középre, Szépe pedig közvetlen közelről a hálóba továbbított. 2
2

78. perc:
az ötödik ajkai csere, Zsolnai Richárd helyett Molnár Márkó a pályán.

76. perc: és itt a negyedik ajkai csere is, a gólpasszt adó Présinger Ádám helyén Csemer Gyula folytatja.

74. perc:
ismét csere a vendégeknél, Medgyes Sinan helyett Zsóri Dániel a pályán.

67. perc: GÓÓÓL, ismét vezet az Ajka!
Présinger baloldali szögletét a középen érkező Kovács Nikolasz ballal, félfordulattal 8 méterről a bal sarokba lőtte! 2–1

Zsolnai Richárd itt mindenkinél magasabbra ugrott (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

65. perc:
szép összjáték végén a frissen beállt Tajthy lőtt tíz méterről kapu fölé.

63. perc: hármas csere a hazaiaknál: Sejben Viktor helyett Doncsecz Levente, Dragóner Filip helyett Gaál Bálint, illetve Csizmadia Zoltán helyett Tajthy Tamás érkezett. Az MTK-ban Lehoczky Roland helyett Zuigeber Ákos folytatja.

Néha három védő fogta közre Dragóner Filipet (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

55. perc: Sejben kapott passzt Zsolnaitól, kapura tört, de a bal alsóba tartó lövést Somodi szögletre ütötte.

54. perc: Németh Krisztián kapott remek indítást Bognártól, a támadó két csel után kapura lőtt, de Horváth ismét remekül védett.

46. perc: Bognár készítette le a labdát Némethnek, aki 11 méterről kapura lőtt, de Horváth bravúrral szögletre ütötte a labdát!

Németh Krisztiánt szorosan őrízték, mégis két gólt szerzett (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

46. perc: elkezdődött a második félidő, az Ajka kezdte a játékot. A szünetben egyik edző sem változtatott.

45. perc: nincs hosszabbítás, Molnár Attila játékvezető lefújta az első félidőt.

44. perc: Medgyes Sinan
kapott sárga lapot Dragóner visszahúzásáért.

43. perc
: Bognár adott be jobbról laposan szögletet, az őrízetlenül érkező Varju pedig egyből kapura lőtt, de Horváth gyors vetődéssel hárítani tudott.

36. perc:
itt az MTK egyenlítése! Stieberhez végzett el kis szögletet, Bognárhoz passzolt, ő visszatette Stieberhez a labdát, aki lágyan beívelt, a középen egyedül hagyott Németh Krisztián pedig 4 méterről a jobb sarokba fejelt!1–1

30. perc: továbbra is mezőnyjátékot láthatunk, a vendégek az utóbbi percekben megpróbáltak kibontakozni, de néhány kósza beadáson kívül többre eddig nem képesek.

Alaposan meglepte harcmodorával és lendületével az Ajka az MTK-t, amely még mindig nem igazán tért magához...

Somodi Bence Berzsenyi lövésénél  tehetetlen volt (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)
Somodi Bence Berzsenyi lövésénél tehetetlen volt (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

1

3. perc: GÓÓÓL, vezet az Ajka! Sejben kényszerítőzött Csizmadiával a16-oson belül, majd az akciót kísérő Berzsenyihez passzolt, aki védője szorításában, estében, becsúszva hat méterről, ballal a bal alsóba lőtt! 1–0

9. perc:
itt az újabb ajkai lehetőség! Csizmadia löbbölt középre egy labdát a 16-os bal sarkáról, középen Zsolnai remekül robbant be és becsúszva kapura lőtt, de Somodi könnyedén fogta a lapos labdát.

7. perc:
egy baloldali beadást Varju fejelt ki középen, a labdát Berzsenyi szedte össze, aki 21 méterről a kapu fölé-mellé lőtt.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, az MTK indította útjára a labdát.

Ajkai bemelegítés a kezdés előtt (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

Az Ajkánál egyébként bő egy hete történt edzőváltás, Kis Károly helyett ült le megbízott vezetőedzőként Jeney Gyula a kispadra. Az MTK kispadján a Bognár Györgyöt váltó Horváth Dávid most pedig már harmadszor meccsel.

Az MTK bemelegítése (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az ideiglenesen kinevezett új vezetőedzőjével, Jeney Gyulával egy gyirmóti bravúrgyőzelemmel nyitó FC Ajka a Bognár Györgyöt váltó Horváth Dáviddal a Soroksárnak hatot, majd legutóbb a Tiszakécskének négyet vágó MTK Budapest ellen.